Niedziela 25 lipca 2021r. 
REKLAMA

Koparka uszkodziła gazociąg w Przęsocinie. Objazdy, korki i ewakuacja (akt. 3)

Data publikacji: 2021-06-21 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2021-06-21 18:53
Koparka uszkodziła gazociąg w Przęsocinie. Objazdy, korki i ewakuacja
Fot Twitter Piotr Tuzimek  

Około godz. 14.30 przywrócono normalny ruch samochodów przez Przęsocin w obu kierunkach.


Wcześniejsza informacja

To nie przy pracach drogowych a przy wykopie dziury pod szambo na prywatnej posesji przy ul. Szczecińskiej  uszkodzony został gazociąg w Przęsocinie.

- Operator koparki, która uszkodziła gazociąg, był trzeźwy - poinformowała aspirant sztabowa Agata Sochacka z Komedy Powiatowej Policji w Policach. - Na początku akcji były problemy ze znalezieniem zaworu gazu, jednak po dwóch godzinach od zdarzenia zawór odnaleziono i zabezpieczono.

Swoje domy, na czas akcji, opuściło 13 mieszkańców Przęsocina.

Autobusy linii 101 i 107 ze Szczecina do Polic skierowano objazdem  - z pominięciem zamkniętej Szosy Polskiej - przez ul. Kościelną, kierowcy zaś musieli jechać do Polic przez Głębokie i Skolwin. Jak informuje Agata Sochacka autobusy powoli wracają na swoją normalną trasę. 

W akcji uczestniczyły służby pogotowia gazowego oraz dwa zastępy Państwowej Straż Pożarnej z Polic.

(kel)


Wcześniejsza informacja

Do Polic można kierować się wyłącznie przez Głębokie lub Skolwin - informują nasi Czytelnicy. - Szosa Polska jest zamknięta.

- W trakcie prac ziemnych w Przęsocinie uszkodzony został gazociąg. Na miejscu są już służby gazownicze oraz straż pożarna - informuje aspirant sztabowy Agata Sochacka z Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Jak poinformował mł. bryg. Piotr Tuzimek, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach, droga została zamknięta także dla ruchu pieszego i ewakuowano 13 mieszkańców pobliskich budynków.

Na razie nie wiadomo, ile potrwają prace naprawcze i kiedy ul. Szosa Polska znów będzie przejezdna.

Autobusy linii 101 i 107 ze Szczecina do Polic kursują objazdem przez ul. Kościelną - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Niestety, kilka utknęło w korku spowodowanym przez zamknięcie ul. Szosa Polska w związku z rozszczelnieniem gazociągu przy ul. Szczecińskiej w Przęsocinie.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

no nieeee
2021-06-21 16:36:45
"po dwóch godzinach od zdarzenia zawór odnaleziono"

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ