Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Kopacz: przetargi na nowe drogi w Zachodniopomorskiem

Data publikacji: 12 października 2015 r. 13:19
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Kopacz: przetargi na nowe drogi w Zachodniopomorskiem
 

W poniedziałek zostaną ogłoszone przetargi na budowę lub modernizację kolejnych odcinków dróg ekspresowych w Zachodniopomorskiem, takich jak S3, S10, S13, A6 - zapowiedziała premier Ewa Kopacz na briefingu w Międzyzdrojach.

Szefowa rządu przebywa w Zachodniopomorskiem w związku z planowanym we wtorek posiedzeniem Rady Ministrów w Szczecinie

Kopacz zapowiedziała na briefingu, że posiedzenie Rady Ministrów w Szczecinie będzie m.in. "oddaniem hołdu tym, którzy tworzyli polską państwowość" na tych terenach. Pytana, czym rząd będzie się we wtorek zajmować, odpowiedziała, że będzie to "niespodzianka".

Premier odpowiadała m.in. na zarzuty Beaty Szydło (PiS), że wbrew zapowiedziom rządu wciąż nie ma szybkiej kolei do Radomia. "Do Warki jest. Nie ma na tyle pieniędzy, żeby robić każdego dnia kolejny odcinek" - zaznaczyła Kopacz.

"Z całą sympatią podchodzę do każdej z kobiet, które dziś tak mocno walczą w kampanii, tylko chciałabym wreszcie usłyszeć coś z programu, poza krytyką i tym, czego nie zrobił ten rząd. Wydaje mi się, że Polacy też by chętnie usłyszeli, co pani Beata Szydło zrobi z tą trasą kolejową, tak zwaną ósemką, skoro nie będzie miała pieniędzy" - podkreśliła premier.

Przypomniała też, że w Radomiu przez dwie poprzednie kadencje rządził prezydent z PiS i - jak dodała - "nie bez powodu jest tam najwyższe bezrobocie". Dziś jednak rządzi w tym mieście prezydent z PO i w związku z tym wiele rzeczy jest realizowanych - zauważyła szefowa rządu.

Premier komentowała też doniesienia jednego z tabloidów, że w razie zwycięstwa PiS jej córka zamierza wyjechać do Kanady.

"Ma męża Kanadyjczyka, jak państwo wiecie, oboje są lekarzami i pracują. Mój zięć bardzo ukochał ten kraj, w związku z tym nie namawia mojej córki. To, że obawia się rządów PiS, to nic nowego, wielu Polaków obawia się rządów PiS i te wspomnienia z lat 2005-07 są jednak mimo wszystko zakodowane w naszych głowach. To są młodzi ludzie, którzy mają wolny zawód, znają języki, ludzie niezależni i wielką sztuką jest, by nie tylko moją córkę, ale tych wszystkich młodych wykształconych ludzi zatrzymać w Polsce. Aby zatrzymać ich w Polsce, trzeba zatrzymać PiS i Kaczyńskiego" - oświadczyła Kopacz. (pap)

Fot. PAP/Jakub Kamiński

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Głosuję na PiS
2015-10-12 17:04:22
Na dwa tygodnie przed zapadnięciem się pod scenę polityczną PO ogłasza przetargi na budowę dróg, których przez lata nie można było zbudować, bo nie było pieniędzy. Teraz nagle się znalazły... Myślę, że to ściema mająca utrudnić życie PiS-owi. Ogłoszenie przetargu nic nie kosztuje, a następca ma się martwić o finansowanie lub zawieść rozbudzone nadzieje mieszkańców. O to, a nie o drogi dla naszego regionu chodzi tym cwaniakom z platformy oszustów.
Scenarzysta
2015-10-12 15:31:36
Spektakl trwa. Inwestycja która dawno miała być ukończona a ślimaczy się w nieskończoność. Do tego robi to kapitał ruski który ma we własnym interesie aby to przeciągać w nieskończoność i sprzedawać nam gaz po cenie najdroższej w europie przez 30 lat jak to podpisał Pawlak. Sitwa żyje jak królowie a my tyramy i coraz mniej dla nas...Ja na tą oszustkę już nie zagłosuje teraz dla przeciwwagi PiS...
Naród nie jest aż tak naiwny
2015-10-12 13:46:02
W 2 tygodnie nadrobić 8 lat to nie lada sztuka. P.S. Mąż Kanadyjczyk, ale zapomniano dodać, w jak ekspresowym tempie zdobył polskie obywatelstwo, podpisane tuż przed odejściem Prezydenta B. Komorowskiego :)
budowniczy
2015-10-12 13:37:36
Następne kłamstwo to link do przetargów GDDK i A Szczecin http://www.gddkia.gov.pl/pl/2785/zamowienia-publiczne-aktualne,oddzial-704 , no cóż nic się nie zmieniło klamstwo kłamstwo
Maxx
2015-10-12 13:18:50
Przed wyborami to i o Szczecinie sobie Pani władza przypomniała. Przez 2 tygodnie do wyborów nie nadrobi Pani tego co zostało tu zmarnowane przez 8 lat. Nie da się. Ja już nie wierzę w Pani obietnice, podziękuję Wam w nadchodzących wyborach.
wredny_gnom
2015-10-12 12:43:16
Koleżko Pimpek11, a nie uważasz, że to Ty powinieneś pobierać naukę? A wiesz gdzie? W szkole. Nie chcę Cię straszyć, ale jeszcze dużo nauki przed Tobą.
do pimpek
2015-10-12 12:24:38
Nie ujadaj, nie ujadaj. Tankowiec tam nigdy nie wpłynie, zdechniesz a się nie doczekasz. Wpływać będą gazowce.
pimpek11
2015-10-12 11:31:42
TEREMINAL OTWARTY CHURA CHURA!!!-NIE WIERZE ZE W TYM ROKU WPLYNIE TANKOWIEC - NASTEPNE KLAMSTWO PO I PANI PREMIER??? GEBELS BY U WAS MOGL POBIERAC NAUKI!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA