Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Konwencja PO. Co dalej z integracją europejską?

Data publikacji: 09 września 2016 r. 07:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Konwencja PO. Co dalej z integracją europejską?
Grzegorz Schetyna i Stanisław Gawłowski będą jednymi z uczestników piątkowej konwencji programowej PO. Na zdjęciu: wizyta szefa PO w Szczecinie w grudniu 2015 r. Fot. Ryszard Pakieser  

W piątek (9 września) g. 16.30 w Technoparku Pomerania w Szczecinie rozpocznie się konwencja programowa Platformy Obywatelskiej. - Zapraszam mieszkańców regionu do udziału w spotkaniu - zachęca poseł Arkadiusz Marchewka.

Szczecińska konwencja jest częścią cyklu spotkań, które Platforma Obywatelska organizuje od czerwca. Działacze PO spotykają się w dużych polskich miastach i dyskutują nad różnymi sprawami. W czasie dotychczasowych konwencji była mowa m.in. o cyfryzacji, rynku pracy, infrastrukturze i szkolnictwie wyższym.

Piątkową konwencję rozpoczną dwa wystąpienia. Na początek głos zabierze lider PO Grzegorz Schetyna oraz europoseł i były premier RP Jerzy Buzek. Kolejnym punktem spotkania będzie dyskusja panelowa. Do rozmowy zasiądą europosłowie Janusz Lewandowski, Dariusz Rosati oraz Róża Thun, a także poseł Rafał Trzaskowski.

Politycy PO będą debatować w Szczecinie o miejscu Polski w Europie i integracji europejskiej. Jak zaznacza Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO i szef partii na Pomorzu Zachodnim, w czasie spotkania będzie mowa także o sprawach związanych z walutą euro, czy polityką dotyczącą uchodźców.

- Przestawimy również wyniki sondy, którą przeprowadziliśmy w Szczecinie. Pytaliśmy mieszkańców o dalszą integrację, wspólną armię i euro - mówi poseł Arkadiusz Marchewka.

Spotkanie w Technoparku Pomerania jest otwarte. Na zakończenie konwencji będzie będzie czas na „pytania z sali”. Efektem kilkunastotygodniowych spotkań PO ma być nowy program partii pod nazwą „Polska Obywatelska 2.0”. ©℗

(masz)

 

Na zdjęciu: Wizyta szefa PO w Szczecinie w grudniu 2015 r.

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jarun
2016-09-09 12:51:26
Chwasty polskiej polityki, a marchewka też robaczywa. Czy to opryskać, aby się nie pleniło? Polać ich gnojowicą (to fachowa nazwa rozcieńczonej gnojówki) to urosną, a róża gotowa zakwitnąć -choć to stary badyl, sadzony jeszcze za Bieruta. Ja tu o ogrodnictwie, a PO zwiera szyki, chociaż zwieracze popuszczają i różne smrodliwe chuchy wydobywają się z truchła.
Dryja
2016-09-09 09:42:45
A Boni? Gdzie Boni? Przecież o cyfryzacji ma być. Reszta europosłów to nadzwyczaj starannie dobrana grupa, już się sprawdzili, wiemy co potrafią i co ważniejsze, wiemy czego nie możemy się po nich spodziewać.
Karolcia
2016-09-09 09:34:53
To że gówno wypłynęło i rządzi w kraju nie oznacza, że musisz mieć rację !
Jarun
2016-09-09 08:38:52
Panie Schetino jak tam kamienicznicy w Warszawie się mają? Proszę pozdrowić Hankę co kamienicom się kłaniała!
Nieładnie
2016-09-09 07:35:34
Zapraszanie kogoś na tonący okręt, to jak podżeganie do samobójstwa.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA