Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Pieniądze za "małe straty"

Data publikacji: 08 września 2016 r. 15:58
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Pieniądze za "małe straty"
 

- Należy wstrzymać nagrody, jakie prezydent Szczecina przyznał prezesom Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów oraz Tramwajów Szczecińskich - żądają radni miejscy PO. To ich reakcja na wtorkowe wyjaśnienia, jakie prezydent złożył w tej sprawie na sesji Rady Miasta. - Jak byłem w wojsku, takie nagrody nazywało się nagrodami za "małe straty" - dodaje przewodniczący klubu radnych PO.

Kilka tygodni temu prezydent Szczecina przyznał kilkudziesięciotysięczne nagrody za 2015 rok sześciu prezesom miejskich spółek. Wnioskowały o nie rady nadzorcze tych firm. W ostatni wtorek na sesji Rady Miasta prezydent uzasadniał dlaczego nagrody zostały przyznane. Nie przekonał jednak wszystkich radnych. Szczególne zastrzeżenia budzą nagrody dla prezesów Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów i Tramwajów Szczecińskich, którzy otrzymali po 42 tys. złotych. Z terenu spalarni (za którą odpowiada ZUO) niedawno zszedł wykonawca. Kłopoty mają także Tramwaje Szczecińskie - z pękającymi szynami na trasie tzw. szybkiego tramwaju.

Szczecińska PO złożyła w czwartek u przewodniczącego Rady Miasta projekt stanowiska dotyczącego wstrzymania nagród dla szefów ZUO i TSz. Miałby on zostać rozpatrzony na październikowej sesji.

- Oczekujemy zamrożenia, zawieszenia wypłaty tych nagród. Liczymy, że prezydent przemyśli swoje decyzje a pieniądze z tych nagród zostaną przeznaczone na inne cele społeczne. Trzeba się także zastanowić nad tymi nagrodami w przyszłych latach. Bo pewnie podobne pieniądze są zarezerwowane w budżecie miasta na 2017 rok - stwierdziła radna Urszula Pańka.

- Prezesi tych firm otrzymują wysokie wynagrodzenie za pracę. A nagroda powinna być przyznana za coś wyjątkowego. Tymczasem np. Szybki Tramwaj wcale nie jest szybki a tym się różni od innych szczecińskich tramwajów, że ma ciągle awarie - dodał radny Bazyli Baran.

- Pieniądze pewnie wpłynęły już na ich konta. Prawnicy więc powinni wypowiedzieć się czy można je cofnąć, czy też nie. Również sami prezesi powinni się wypowiedzieć w tej sprawie - czy te pieniądze im się należą. Jak byłem w wojsku, to takie nagrody nazywało się nagrodami za "małe straty". I ta cała sprawa właśnie mi przypomina takie sytuacje - wyznał Paweł Bartnik, przewodniczący klubu radnych PO w RM Szczecin.

(dar)

Fot. P.SIKORA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

a czego się po PiSie spodziewaliście ?
2016-09-09 14:55:50
przecież to mafia
Jarun
2016-09-09 12:36:19
W Warszawie zaczęło z magistratu wypływać szambo związanie reprywatyzacją tzw" warszawska ośmiornica". A w Szczecinie na razie cicho, chociaż rysy pojawiają się - niczym na Frydze. Smród się zrobi, jak zaczną badać "hiszpański ślad".
Podwórzanin
2016-09-09 11:37:50
Nagrody od Krzystka hmmm... A może tak znalazłoby się parę złoty na koszenie terenów zielonych należących do miasta !!!! Pisaliście już na swoich łamach, o nie jednym z tych zapomnianych przez Krzystka podwórek. To potem prezesi i ich podwładni do urn !!!! Bo my na Ciebie już nie oddamy swoich głosów !!! a jest nas trochę hahah.
Jerzy Dąbczak
2016-09-09 08:24:21
I co Marysia narobiła tymi premiami ? a taki był spokój ...
lili
2016-09-09 08:03:54
Dziwne, że teraz PO robi taką burzę. Te nagrody przyznawane są od wielu lat i jakoś wcześniej im to nie przeszkadzało.
Paw
2016-09-09 07:25:17
Teraz wszysy krzycza zły prezydent... kto udziela mu absolutorium i pcha w zycie wszystkie te poronione pomysły?! no kto?! kto na to sie nabiera.
Kalafior
2016-09-08 22:34:32
Do Jan - a wyjdziesz pierwszy na ulice ze zbieraniem podpisów w sprawie referendum p odwołanie prezydenta i rady miejskiej ? ( bo oni są tak samo winni za bierność bo protesty pod publiczkę sie nie liczą ). Pewno nie. Każdy czeka aż zrobi to kto inny. I tak będziemy czekać do usr..... śmierci.
lupus
2016-09-08 21:16:11
BEZ HONORU I AMBICJI TYLKO KASA PREZYDENT ŚMIECHU WARTY
Jan
2016-09-08 18:57:44
Spolecznosc naszego miasta nie powinna byc bezsilana i bezradna wobec buty i arogancji wladzy .nalezy zwrocic sie do rady miasta o skierowania sprawy nagrod do prokuratury ,a prrezydenta-nadeta odwolac ze stanowiska,prezesow przegonic na cztery wiatry. Popatrzcie co zrobiono z prezydentem kraju w Brazylii ! Szczecinianie nie dajcie sie lekcewazyc !
Kalafior
2016-09-08 18:06:09
Te nagrody to takie przyzwolenie Prezydenta na dalsze fuszerki w mieście. Paradoks w sumie bo zamiast NIK-u jeszcze nagroda. Prezesi powinni wiedzieć, że żeby dostać nagrodę ich zakład/wydział musi być nieskazitelnie czysty od fuszerek i zaniedbań. Te nagrody właśnie działają demoralizująco. A zwykli ludzie patrzą i w bezsilności zaciskają zęby.
Podatnik
2016-09-08 17:02:41
To nie sa nagrody ! To sa lapowki,z naszych podatkow, prezydenta miasta dla bonzow ,zeby w nastepnych wyborach na niego glosowac. To jest moralnie i prawnie nie do zaakceptowania. Wywalic ich wszystkich na zbity leb.Holota dorwala sie do wladzy i zgarnia zlote runo.Prezydent i ci, pozal sie boze,prezesi sa wyjatkowo szkodliwi dla Szczecina.
miki
2016-09-08 16:29:24
Jak Geblewicz brał nagrody w wodociągach to milczeli. Ot, partyjna układanka.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA