Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Konsole zatrzymane warunkowo

Data publikacji: 2019-10-08 22:11
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-10 11:27
Konsole zatrzymane warunkowo
 

Tysiąc konsoli do gier ujawniła i zatrzymała w szczecińskim porcie zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa z Oddziału Celnego „Nabrzeże Łasztownia”.

- Po raz kolejny funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie udowodnili, że zachowują czujność w trakcie przyjmowania i weryfikowania zgłoszeń celnych - podkreśla Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Ostatnie przypadki rewizji pokazują, że niektórzy próbują zarabiać kosztem zdrowia lub bezpieczeństwa konsumentów i nie dokładają należytej staranności przy zakupach towarów za granicą.

Tym razem w kontenerze nadanym w Chinach, jednym z produktów były retro konsole do gier. Po przeprowadzonej analizie dokumentów, postanowiono poddać zgłoszony towar szczegółowej rewizji. Na urządzeniach i opakowaniu brakowało zarejestrowanej nazwy handlowej lub zarejestrowanego znaku towarowego oraz informacji pozwalających na jej jednoznaczną identyfikację. Brakowało również deklaracji zgodności.

- Z uwagi na te brakujące informacje postanowiono wystąpić do właściwego organu nadzoru, czyli Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej o wydanie opinii dotyczącej tych konsoli - informuje Małgorzata Brzoza.

Prezes UKE potwierdził spostrzeżenia KAS i uznał, że wyrób nie spełnia wymagań ustawy o kompatybilności elektromagnetycznej, co wskazuje, że nie może zostać dopuszczony do obrotu. Zaznaczył jednak, iż po usunięciu braków przez producenta lub jego upoważnionego przedstawiciela, jest możliwość wprowadzenia konsoli na unijny rynek.

(isz)

Fot.ZUCS

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

~Gejboj
2019-10-10 11:16:32
Moda na RETRO
Gejmboj
2019-10-09 07:16:40
Kto to w ogóle kupuje, przecież pierwowzór tych wynalazków powstał 30 lat temu :D

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ