Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Koniec z zalewaniem jezdni pod wiaduktem?

Data publikacji: 05 grudnia 2020 r. 15:16
Ostatnia aktualizacja: 05 grudnia 2020 r. 15:31
Koniec z zalewaniem jezdni pod wiaduktem?
Droga pod wiaduktem na ul. Bogusława IV była notorycznie zalewana. Fot. Wioletta Mordasiewicz  

Spore utrudnienia w ruchu czekają stargardzian w najbliższych dniach. Na ul. Bogusława IV, w pobliżu wiaduktu kolejowego, rusza budowa kanalizacji.

- Ruch będzie wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną, a przy dużej liczbie samochodów - sterowany ręcznie - informuje Piotr Styczewski, rzecznik prezydenta Stargardu. - Kierowcy muszą się w najbliższych dniach liczyć z utrudnieniami w tym miejscu. Większość robót prowadzonych będzie nocą, co zmniejszy uciążliwości dla mieszkańców.

Drogowcy proszą kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe. Inwestycja na ul. Bogusława IV, która zaczęła się 3 grudnia po południu, jest kontynuacją robót prowadzonych wcześniej na ul. Warszawskiej. Realizacja całego przedsięwzięcia ma wyeliminować zalewanie jezdni pod wiaduktem kolejowym na ul. Bogusława IV, co przy każdym intensywniejszym deszczu, przysparzało niemałych kłopotów zarówno kierowcom jak i pieszym.

Ukończenie projektu pn. "Budowa kanalizacji deszczowej na odcinku od wiaduktu kolejowego, zlokalizowanego przy ulicy Księcia Bogusława IV do odbiornika rzeki lny w Stargardzie" ma chronić przed zalewaniem także inne miejsca, w tym Zintegrowane Centrum Przesiadkowe, tereny mieszkalne oraz parkingu typu „Parkuj i jedź”, który miasto zbuduje za pocztą przy ul. Barnima. Koszt inwestycji wyniesie 3,2 mln zł. Na budowę kanalizacji deszczowej miasto dostało prawie 800 tys. zł unijnego dofinansowania. Roboty na ul. Bogusława IV powinny zakończyć się do niedzieli.

(w)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA