środa, 12 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Koniec śledztwa w sprawie śmierci motocyklistki

Koniec śledztwa w sprawie śmierci motocyklistki

Koniec śledztwa w sprawie śmierci motocyklistki
Data publikacji: 2018-07-17 17:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-18 15:49
Wywietleń: 11454 338860

Jesienią ubiegłego roku w alei Papieża Jana Pawła II w wypadku zginęła 29-letnia motocyklistka. Teraz Prokuratura Rejonowa Szczecin-Niebuszewo skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o spowodowanie tego wypadku.

Z ustaleń śledztwa wynika, że 17 października 2017 roku podejrzany kierował samochodem osobowym marki Opel Astra. Jechał  wraz z pasażerką prawym pasem ruchu aleją Papieża Jana Pawła II (popularnie zwanej też aleją fontann) od strony placu Grunwaldzkiego w kierunku pl. Lotników. W pewnym momencie, widząc cofający z parkingu pojazd, którego kierujący chciał włączyć się do ruchu, mężczyzna postanowił zmienić pas ruchu na lewy i kontynuować jazdę. Zanim wykonał ten manewr, ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącym lewym pasem dwóm motocyklistom. Jednak nie upewnił się, czy na lewym pasie nie znajduje się już żaden inny pojazd. Tymczasem za dwoma motocyklistami jechała jako trzecia pokrzywdzona, która kierowała motocyklem marki Honda. Podejrzany zajechał jej drogę, a miała pierwszeństwo przejazdu, i uderzył w motocykl. W wyniku tego kobieta straciła panowanie nad pojazdem, który się przewrócił. Kierująca upadając uderzyła w przydrożne drzewo. W wyniku odniesionych ciężkich obrażeń zmarła. Dzień później na miejscu wypadku żegnało ją kilkaset osób - znajomych i przyjaciół - oraz ponad setka motocykli.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Według prokuratury w chwili kierowania pojazdem był trzeźwy. Nie był wcześniej karany sądownie. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.©℗

(dar)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Gość
Dopiero było głośno o wypadku śmiertelnym z 2016 r.w Tywicach koło Bań. Kierujący pojazdem był pod wpływem narkotyków ...uderzył w godzinach wieczornych człowieka ,którego ciało zostało rozerwane .Wyrok zapadł teraz w lipcu.Sprawca wypadku ze skutkiem śmiertelnym dostał jedynie 1 rok i 3 m-ce pozbawienia wolności.
2018-07-18 15:44:02
do: rxt
Trudno nie zgodzić się z "Rxt" - nie wszystkie motory pędzą...tylko 99,9%. Od razu widać, że wypisuje jeden z nich, bo agresor się włączył ;/
2018-07-18 07:31:21
qb
Gosciu dostanie minimalne zawiasy, nic wiecej. Albo jeszcze wyjdzie, ze to nie jego wina. Jak sie wsiada na moto trzeba sie z tym liczyc, ze to sport ekstremalny i przy byle bum idzie sie do bozi. Jak mawiaja w pogotowiu: czym sie rozni drogie i markowe ubranie na motor od niemarkowego lub jego braku? Ano tym, ze w pierwszym przypadku po wypadku nie trzeba szukac konczyn po krzakach.
2018-07-18 04:52:56
I do Krzycha...
Mezem i Ojcem mozna byc przykladnym, ale jak sie siada za kierownica i osobowego Auta wazacego niekiedy okolo +/- 1-nej Tony, to Niestety trzeba przestrzegac Przepisy Drogowe - a nie jezdzic "w Stylu"... bo spieszylo mi sie lub wydawalo mi sie czy nie zauwazylo mi sie... itd. / itp. !!! Reasumujac: Pospiech jest wskazany "li tylko i wylacznie" przy lapaniu pchel !!
2018-07-18 00:22:03
A... i A...
Tak motocyklisci jak i rowerzysci poruszajacy sie na jezdniach... powinni miec Obowiazkowo pozakladane tzw. Zolte Ostrzagawcze Kamizeli - by byli Lepiej i Szybciej Widoczni... dla innych kierowcow pojazdow oraz pieszych przechodzacych jezdnie i na pasach !!
2018-07-18 00:07:32
A moze... mario ( z godz. 18:14:41)
Przeczytal powyzsza notatke "po Arabsku" czyli z prawej w Lewo ? A Chyba... to czasami i na haczyk - moze "zalapac sie" jakas tam Ryba ?
2018-07-17 23:57:09
Rxt
Tak moto wszyscy motocyklisci zapier...ja, terax wszystkie wypadki tak tłumacz... Wez ty idz sie lecz eunuchu, negancie jeb..ny
2018-07-17 22:53:37
Krzychu
śledztwo? komuś słońce dogrzało w tej prokuraturze? To był wypadek! Wypadki się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać. Gościu był trzeźwy, nie kozaczył, zwykły szary użytkownik drogi, prawdopodobnie przykładny obywatel, mąż i ojciec. Za co niby miałby trafić do więzienia? Bo miał pecha? Bo taki los? Przeznaczenie? To prawo jest niepoważne i zwyczajnie chore! Podać se ręce na zgodę i do widzenia.
2018-07-17 22:51:02
moto
Prawda jest taka, że motocykle jeżdżą bardzo szybko i są słabo widoczne, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy, bo zgodnie z powiedzeniem: motocykle są wszędzie. Czy przy przepisowej prędkości i odległości od poprzedzających pojazdów przeżyłaby?
2018-07-17 22:18:13
do Mario
Nie pij więcej chłopie.
2018-07-17 19:02:14
mario
Chyba jechał od pl. Lotników w kierunku pl.Grunwaldzkiego?
2018-07-17 18:14:41