wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Koniec bezpłatnego parkowania w Kołobrzegu

Koniec bezpłatnego parkowania w Kołobrzegu

Koniec bezpłatnego parkowania w Kołobrzegu
Data publikacji: 2020-05-17 09:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-19 18:07
Wywietleń: 510 455089

Kołobrzeg przygotowuje się do ponownego uruchomienia stref płatnego parkowania. W tej chwili z powodu epidemii parkomaty są wyłączone. Jak zapowiadają decydenci, 18 maja znów zaczną działać.

Oczywiście ich start uzależniony jest od odgórnych, rządowych regulacji i ewentualnych zakazów. Samorząd liczy na to, że takich nie będzie. Liczy na to także Komunikacja Miejska, która jako operator systemu po prostu na nim zarabia.

Kierowcy parkujący w kołobrzeskich strefach już się trochę przyzwyczaili do tego, że postój w nich jest darmowy. Teraz będą musieli na nowo przyzwyczaić się nie tylko do obowiązku wnoszenia opłat, ale również do wyższych niż poprzednio stawek.

Od początku kwietnia obowiązuje uchwała Rady Miasta, która nie tylko zmieniła opłaty, ale również nowy podział na strefy. Pierwsza to śródmieście, a druga to dzielnica uzdrowiskowa. Drożej będzie w centrum. Tu za pierwszą godzinę postoju kierowcy będą płacili 3,90 zł, za drugą 4,60 zł, a za trzecią aż 5,50 zł. W drugiej strefie stawki będą niższe, bo wyniosą odpowiednio 2,50 zł, 3,00 zł i 3,60 zł. Dobrą wiadomością jest natomiast to, że posiadacze Kołobrzeskiej Karty Mieszkańca będą mogli korzystać z preferencyjnego cenowo abonamentu. Zamiast 250 zł miesięcznie pobierana będzie od nich opłata w wysokości 60 zł.

Kołobrzeskie strefy tak jak poprzednio będą całoroczne. Nowością, która może zaskoczyć kołobrzeżan jest natomiast objęcie strefą dużego bezpłatnego dotychczas parkingu przy kołobrzeskim amfiteatrze. Jest tam 250 miejsc postojowych. Zazwyczaj swoje samochody parkują na nim ci, którzy udają się na plażę, jak i goście pobliskich hoteli. I choć parking znajduje się w obrębie dzielnicy uzdrowiskowej, funkcjonować będzie w ramach droższej strefy śródmiejskiej. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Parkowanie
Kołobrzeg to najbardziej nieprzyjazne miasto w Polsce dla kierowców jeżeli chodzi o parkowanie samochodów i ich ceny. To po to została zrobiona droga s6 czy s11 pod Kołobrzeg aby teraz władze miasta bezmyślnie łupili osoby odwiedzające to miasto czy o to wam chodziło gdzie zbliżając s6 pod Kołobrzeg każdy jadący z Koszalina w kierunku Szczecina musi nadrabiać przez to ponad 10km Chyba samorządowcy z trgo miasta nic eiecej mie potrafia tylko najlatwiej podnoscic ceny zs parkowanie czy podatki
2020-05-17 14:01:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie