wtorek, 26 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Radni znieśli opłaty targowe i w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie

Radni znieśli opłaty targowe i w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie

Radni znieśli opłaty targowe i w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie
Data publikacji: 2020-04-09 13:04
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-10 11:02
Wywietleń: 1375 450708

Parkowanie pojazdów w SPP i na pl. Orła Białego w czasie epidemii będzie bezpłatne  – zdecydowali podczas czwartkowej, pierwszej w historii sesji on-line radni Szczecina. Przegłosowali oni też zwolnienie z opłat targowych w tym okresie. 

W uchwale w sprawie pobierania opłat w strefie płatnego parkowania radni wprowadzili następującą zmianę: § 3.1. otrzymuje brzmienie: „Parkowanie pojazdów samochodowych w strefie jest płatne w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 8.00 do 17.00, z wyjątkiem 2 maja, 24 i 31 grudnia oraz okresu obowiązywania na obszarze Miasta Szczecin stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2".

Jednocześnie radni postanowili, że okres ważności opłat zryczałtowanych i opłat abonamentowych wydłuży się o okresu obowiązywania w Szczecinie stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Podobne zmiany zostały wprowadzone odrębną uchwałą do regulaminu płatnych parkingów niestrzeżonych na pl. Orła Białego. Na czas rządowych ograniczeń związanych z wirusem SARS-CoV-2 parkingi te nie są płatne, a okres ważności kart dojazdowych stare Miasto – Parking ulega wydłużeniu.

- Celem zmian jest zminimalizowanie częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców przez ograniczenie korzystania z komunikacji zbiorowej na rzecz indywidualnych środków transportu - wyjaśnia Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne w Szczecinie.

Rada Miasta Szczecin przegłosowała w czwartek także uchwałę zwalniającą z opłat targowych sprzedaż prowadzoną podczas obowiązywania na obszarze Szczecin stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii lub stanu nadzwyczajnego wprowadzonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2.

Obie uchwały wejdą w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

(ip)

Fot. Mirosław Winconek

Na zdjęciu: radni na czas epidemii formalnie znieśli opłaty w Strefie Płatnego Parkowania w Szczecinie.

 

Komentarze

mieszkaniec miasta
to chyba powinno obowiązywać też 14.03 gdy epidemia trwała...a ja niestety mam mandat i to na 200 zł ! to lichwiarskie ceny mandatów! właśnie na placu Orła Białego! Nie było nigdzie miejsca bo trwał szał zakupowy więc w sobotę skorzystano z parkingu i co...200 zł! Proszono pisemnie Nieruchomości i Opłaty Lokalne sp.zoo o anulowanie mandatu ale niestety każą płacić! Jakim cudem miasto zezwala na tak wysokie mandaty?! Co robić? płacić czy się gdzieś odwołać? Proszę o radę.
2020-04-10 11:00:55
pro bono
I niech tak już zostanie.
2020-04-09 18:32:14

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie