piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kongres morski z targiem rybnym w tle

Kongres morski z targiem rybnym w tle [GALERIA]

Kongres morski z targiem rybnym w tle
Data publikacji: 2016-06-08 18:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 904 138331

Arią z opery „Carmen”, w wykonaniu Janusza Lewandowskiego, solisty Opery na Zamku, rozpoczął się w środę (8 czerwca) 4. Międzynarodowy Kongres Morski w Szczecinie. Nieprzypadkowo, bo miejscem wydarzenia jest Zamek Książąt Pomorskich. Uczestniczy w nim około tysiąc osób, głównie przedstawicieli branży morskiej. Po raz pierwszy odbywa się pod auspicjami Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Odbudowa przemysłu stoczniowego, przekop przez Mierzeję Wiślaną, przywrócenie żeglugi na śródlądowych drogach wodnych oraz dbanie o korzystne warunki dla rozwoju polskich portów morskich – to priorytety nowego resortu. Mówił o nich wiceminister Krzysztof Kozłowski w inauguracyjnym wystąpieniu.

Usprawiedliwił nieobecność na otwarciu kongresu ministra gospodarki morskiej Marka Gróbarczyka, który na środę miał zaplanowaną prezentację w Sejmie rządowego projektu ustawy o aktywizacji przemysłu okrętowego. I właśnie tematowi odbudowy tej branży poświęcono sporo miejsca pierwszego dnia kongresu. Krzysztof Kozłowski przypomniał założenia proponowanej ustawy oraz zapewnił przedsiębiorców stoczniowych, że zawsze mogą liczyć na wsparcie ministerstwa. Z kolei wiceminister gospodarki morskiej Paweł Brzezicki podkreślił, że rewitalizacja przemysłu stoczniowego to dla niego najważniejsze działanie resortu. O roli tej branży mówiono też podczas debaty plenarnej.

– Oby kongres był czasem obfitej wymiany myśli dotyczących gospodarki morskiej – życzył wiceminister Kozłowski, licząc na inspiracje oraz prosząc o uwagi krytyczne.

Wojewoda Piotr Jania odczytał list, jaki do uczestników kongresu skierował prezydent Andrzej Duda. Zdaniem głowy państwa, jest coraz więcej dobrych sygnałów świadczących o tym, że po latach trudnych, a czasami wręcz wyniszczających polską branżę morską, branża ta podnosi się.

Uczestników kongresu witał m.in. Dariusz Więcaszek, prezes Północnej Izby Gospodarczej i jeden z pomysłodawców (obok Pawła Szynkaruka, dyrektora naczelnego PŻM) spotkań branży morskiej. Dziękował wszystkim, którzy pomogli w organizacji kolejnych edycji. Wśród witających byli też Dariusz Słaboszewski, przewodniczący Rady Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego i prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, marszałek zachodniopomorski Olgierd Geblewicz oraz prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Kongres potrwa do 10 czerwca. W czwartek (9 czerwca) spodziewany jest udział ministra Gróbarczyka i premier Beaty Szydło.

Kongresowi towarzyszy targ rybny. Na małym dziedzińcu zamkowym są stoiska z rybami i przetworami rybnymi, trwają zabawy i konkursy. W czwartek będzie czynny w g. 10-19, a w piątek od 10 do 17. (ek)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 9 czerwca 2016 r.

Fot. Dariusz Gorajski, Robert Stachnik

Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle Kongres morski z targiem rybnym w tle

Komentarze

Jarun
Ty kelner nie narzekaj, nie dla ciebie była impreza, tłuku jeden. Pewnie chciałeś "rżnąc na kasę" pijane towarzystwo? Cwaniaczku!?
2016-06-09 12:04:31
Skandal
Jak na wieczornym bankiecie mogło zabraknąć lampki wina? Do tego na obiad podano udka kurczaka (kilka złotych za kilogram). Za wstęp wzięto pieniądze jak na imprezy w Monaco, a catering na poziomie wioski.
2016-06-09 07:53:21

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie