piątek, 20 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Konfederacja też idzie do wyborów

Konfederacja też idzie do wyborów

Konfederacja też idzie do wyborów
Data publikacji: 2019-08-20 13:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 04:21
Wywietleń: 2169 409299

Konfederacja - czyli koalicja ugrupowań prawicowych i eurosceptycznych - też chce wziąć udział w najbliższych wyborach parlamentarnych. Jej przedstawiciele ogłosili dwa pierwsze nazwiska na liście kandydatów do Sejmu w okręgu szczecińskim, a także kandydatów na senatorów.

Listę osób, które chcą zostać posłami, otwiera Marcin Bedka, były radny ze Szczecinka.

- Są takie chwile w życiu każdego narodu, kiedy potrzebna jest konkretna i bardzo mocna zmiana podejścia do społeczeństwa, gospodarki, funkcjonowania państw na niwie międzynarodowej - opowiadał podczas konferencji na Wałach Chrobrego. - Liczę na to, że wśród nas jest bardzo wielka rzesza ludzi, którzy mają w głowie, w sercu pewne ideały, takie jak Bóg, honor, ojczyzna, jak wolność, własność, sprawiedliwość. Liczę, że ci ludzie przyjdą w dniu wyborów i zagłosują na Konfederację.

Dwójką jest szczecinianka Ewa Rzeuska z Ruchu Narodowego. To radca prawny prowadząca indywidualną praktykę.

- Wierzę, że mogę być użyteczna, bo jestem praktykiem i pragmatykiem - stwierdziła.

Kandydatem do Senatu w okręgu szczecińskim ogłoszono przedsiębiorcę Jacka Malczewskiego. Zadeklarował, że "nie można pozwolić na to, aby się działo tak, jak się dzieje teraz w Polsce".

Do Senatu w regionie startuje lekarz Tomasz Kruszewski. Mówił tak:

- Pracuję na oddziale wewnętrznym szpitala powiatowego, również w podstawowej opiece zdrowotnej, jako obywatel nigdy nie chciałem zajmować się polityką, ale czy jako Polak mogę stać i patrzeć na to, że w tej chwili mój kraj upada? Mamy bankructwo systemu emerytalnego, ludzie są pozbawieni pewnej starości. Mamy upadłość systemu ochrony zdrowia. Różni politycy nie kryją się z tym, że malwersują publiczne pieniądze - mówią, że to zgodne z prawem. Nasz organ ustawodawczy zalewa nas tonami źle skonstruowanego prawa. Przepisy są często nowelizowane, zanim jeszcze wejdą w życie. Rolą Senatu jest obrona obywatela przed złym prawem. ©℗

(as)

Na zdjęciu: Marcin Bedka ma być lokomotywą wyborczą Konfederacji.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Prosta
Witam wszystkich Polakow. Pozdrawiam Pania Prawnik , Ewe Rzeuska z Stanow Zjednoczonych . BRAWO dla Pani cudownej postawy , BRAWO ! Dopiero dzis poznym wieczorem moglam sobie pozwolic na wysluchanie kolejnej wartosciowej osoby . Pani Ewo jakze madra i dumna jest Pani , POLKA ! Mloda i tak pieknie oddajaca honor Naszym Powstancom Warszawy , uciemiezonej stolicy i kraju. Milo bylo mi takze uslyszec z czyich zrodel zaczerpnela Pani wiedze. Ach co tam gadac , jest Pani taka Polesia , ze pewnym innosciom zebicha zgrzytaja . Diabli z nimi . Mi tez sie manto dostaje , ale rowniez jak Pani macham na to reka bo Bog Honor Ojczyzna to moja dewiza. Szczesc Boze w pracy i powodzenia w wyborach. Prawie trzydziesci lat temu wyjechalam tu gdzie jestem obecnie . I wiem kim jestem bo znam swoja wartosc , wartosc Polki .Dziekuje.
2019-08-23 03:45:12
Ponad 5 procent poparcia dla Konfederacji.
To możliwe i korzystne dla Polski. Ktoś musi przecież pilnować w Sejmie zużytych polityków z PO i PIS. Konfederaci będą atakowani przez wszystkich dookoła. Muszą wytrzymać presję i atakować. Bez litości.
2019-08-22 13:30:00
45
Wpis Udhd mów wszystko na temat Konfederacji. Więcej takich jęteligentnych wpisów a ta grupa skończy szybciej niż zacznie. I dobrze.
2019-08-21 13:37:35
Wybory
Ktoś kto mówi że Konfederacja to faszyści ,jak p. Daria ,to widać że Polką absolutnie nie jest . Mam już swoje lata ,nie jestem jakaś tam ,,paniusia,, której marzy się okradanie innych ,żeby mieć dla siebie ,nic nie interesują tylko Ja,Ja,ja. PiS ,to nic innego jak zabiera nie tym co ciężko pracują i dają tym którym pracować się nie chce. Teraz szukają jakiej drugiej alternatywy na ZUS ,i oczywiście dostaną po kieszeni ludzie młodzi id 25- wzwyż. Bo do 25 lat zakładam że się uczą .Widziałam dużo w swoim życiu i wiem ,że powinniśmy ukrócić okradanie nas ,Polaków przez żydowska partie PiS ,tak ,żydowska ,bo z pewnością o tym wszyscy wiedzą ,tacy sami byli poprzednicy,tylko tym się różnili że część PO i PSL klękała przed Merkel a druga przed żydem. Złoto 399 ton przepadło ,jak sam żyd Morawiecki powiedział ,że Polacy stracili złoto ,to przed IIWS 80 ton i 120 ton teraz kupione i wywiezione do Londynu ,do żyda rodszyldow banku. Nie mówiąc ilu miliardów zł. wpompowali mordercom i ludobójców banderowskimi i ounowskimi ,i dalej dają ,utrzymują nawet gazetę ukraińska w Polsce ,to jest prawda . Taki hartman ,niby profil. na UJ. W Krakowie uje Polakom w twarz mówiąc że to Polska rozpętała IIWD u mordowała ich ,zydkow . Nie wiecie o tym ,to naprawdę źle ,bo głosując przeciwko Polakom ,a za zydkiem ,to zdradza UE swój Kraj ,Ziemię . Ja już ,jak wspomniałam ,niewiele mogę zrobić ,bo jestem starszą panią ,i nic już mi nie może zaszkodzić ,ale wy ,młodzi ,zastanówcie się ,chcecie być poniżani, niewolnikami w swojej ojczyźnie ,zresztą niewiadomo jak długo ,bo gdyż zaczną po wyborach zydki z obu stron PO+PIS dawać kasę nienależna zydkom w Palestynie czy usraelu a to dumą 350 miliardów dolarów ,cztery 100% budżety Polski . I czym będzie ?! Odpowiedzieć sobie samym ,a nie słuchajcie takiej Darii i jej podobnym . Przepraszam za błędy .
2019-08-21 12:10:40
I jeszcze jedno...
Gdzie 2-ch Polakow - tam musza byc 3-4 Partie ??? By dalej Cep Cepa Cepem PO-ganial !!!!
2019-08-21 11:51:21
Adrian
Od 30 lat widze te same mordy w Sejmie, które nic nie zrobiły Dla Polaków. Ci co na nich głosują to zdrajcy Narodu Polskiego. Pluje na was. Tylko Konfederacja.
2019-08-21 11:33:06
TZ.
Uprzejmie zakładam, że ci, którzy źle piszą o Konfederacji, nic o niej nie wiedzą. I nie chcą się dowiedzieć. Gdybym był nieuprzejmy, wymieniłbym inne przyczyny.
2019-08-21 11:28:30
Maczuga
Ludzie piszący tu mówią "konfederacja to przybudowka PISu". Widać jak jesteście oderwanie od rzeczywistości od logicznego myślenia. PO bliżej do PISu niż konfederacji. Patrzcie ludzie na program, na postulaty partii! Myśleć samodzielnie!
2019-08-21 11:15:36
Zed
Przecież ta cała Konferencja nie ma nawet programu wyborczego. Co oni mogą zaoferować Polakom? NIC.
2019-08-21 10:23:02
Daria
Neofaszyści w polskim Parlamencie - tego jeszcze nie grali i mam nadzieję że nigdy nie zagrają
2019-08-21 10:12:02
Wódz OTUA
Po co bawić się w jakieś podejrzane konfederacje skoro najlepszy program dla Polski ma PiS
2019-08-21 09:43:13
piter
Konferencja niech sobie kandyduje do rosyjskiej Dumy
2019-08-21 09:31:41
Nowy
Widzę, że w Szczecinie tyle samo lemingów i słoików co w Warszawie. Gratuluję.
2019-08-21 09:27:29
Sid
Precz z tą ruską konfederacją targowicką
2019-08-21 08:55:32
Co tu sie dzieje?????!!!
Czytam komentarze i nie wierzę. Dali Wam po pincet i już durnie walczycie z każdą możliwa opozycją/konkurencją. Żałosne tak patrzyć nie dalej jak koniec własnego nosa. Osobiście jestem przerażony w jakim kierunku zmierza to polskie społeczeństwo.
2019-08-21 08:30:46
Leon
Ja głosuję na Konfederację
2019-08-21 08:06:06
Udhd
Pisowskie wszy. Tylko Konfederacja
2019-08-21 05:50:12
Bolek
PiS i PO sługusy Żydów.
2019-08-21 00:44:25
Konfederacja powinna zostać zdelegalizowana za propagowanie ustroju totalitarnego.
.
2019-08-21 00:25:50
Zapamiętaj
Konferencja PiS jedno zło
2019-08-20 23:18:18
Helen
Życzę im by znowu zdobyli 4,5% jak w wyborach do parlamentu europejskiego
2019-08-20 23:15:29
Jakby co macie mój głos
Najwyższa pora by swój głosował na swojego. Głos oddany na POPiS i ich przystawki to głos oddany przeciw Polsce.
2019-08-20 23:14:26
Im wiecej Parti...
Tym jeszcze wiekszy BAJZEL... gdyz Ludzie beda juz calkiem "wy-glupie-ni" - chyba ze Komus i na tym zalezy ??? Kazdy Czlowiek ma: Prawa reke i prawa noge oraz Lewa reke i lewa noge i dlatego tam gdzie np. Prawa reka pokazuje... tam prawa noga powinna isc ! Tak ze wystarczyĺy by tylko 2-a Polityczne Ugrupowania i w Polsce... czyli: Lewicowe i Prawicowe - a reszta to do Normalnej pracy, by nie zyc i z dodatkowych Politycznych Przywilejow...na koszt Podatnikow !!! Wezmy przyklad z USA gdzie do Amerykanskiego Kongresu i Senatu Kandyduja: Lewicowi Demokraci i Prawicowi Republikanie !!
2019-08-20 23:08:50
Abc
Są spore szanse na to, by jednak Konfeferacja do Sejmu weszła. Ciekawe natomiast jest to, że tylko wejście do Sejmu Konfederacji może uniemożliwić PiS-owi samodzielne rządy. Gdyby 4 lata temu, Konfederacja dostała te 20.000 głosów więcej, to PiS nie miałby większości w Sejmie. Jednak najbardziej przeciw Konfederatom wierzgają antypisowcy, nie zdając sobie nawet w swych małych, ciasnych rozumkach sprawy z tego, że dzięki tej fali nienawiści skierowanej wobec Konfederatów, pchają PiS do druzgocącego zwycięstwa. Dlatego, dla PiS-u największym wrogiem jest Konfederacja, a nie PO, Wiosna czy inne SLD.
2019-08-20 21:12:34
Łukasz
Ludzie którzy negują Pro-Polskie ugrupowanie jakim jest Konfederacja działają na szkodę Polski i prawdopodobnie działają na zlecenie rządu, który nie może sobie pozwolić aby odejść od koryta! Jedyna nadzieją jest wiara, patriotyzm zamiast wszem obecnego nepotyzmu w fantastycznej czwórce 'PIS PO SLD PSL'
2019-08-20 20:24:36
Gareth
Dajcie spokój z promowaniem tych putinowców. Nikt na tych ruskich podnóżków nie zagłosuje
2019-08-20 20:12:42
Członek
Po co głosować na Konfederację skoro można na PiS
2019-08-20 20:03:00
kibic
wielbiciele Putina,faszyści ... lemingi piszą co im kazali;)
2019-08-20 20:00:07
etam
Konfederacja, PiS, jeden ten sam syf
2019-08-20 19:56:43
Dzik
Ruskie trole to się tutaj wypowiadają. Jak macie jakieś dowody to do prokuratury z nimi a nie łykacie wszystko jak młode pelikany co wam w tv powiedzą
2019-08-20 19:56:01
@Jerzy
Pełna zgoda. Głosuję na Konfederację, bo ich obecność w parlamencie jest potrzebna Polsce.
2019-08-20 19:53:19
obserwator
Nikt w Szczecinie na tych faszystów nie zagłosuje
2019-08-20 19:44:55
Vera
A kogo obchodzi ta przybudówka PiSu
2019-08-20 19:35:37
krótko
Ruch narodowy to formacja neofaszystowska, wielbiciele Hitlera. Już ten fakt dyskwalifikuje ich na starcie.
2019-08-20 19:29:41
Tfuu
Konferencja Targowicka - na takich typów nie głosuję
2019-08-20 19:23:31
cid
a na co komu w polskim Sejmie wielbiciele Putina?
2019-08-20 19:11:23
MarianPiS
Tej rosyjskiej agentury tu nie chcemy
2019-08-20 19:04:20
malkontent
Dziwne to określenie europsceptyczny bo kojarzy się z vaginosceptycznym.Czy redakcja nie mogłaby jakoś szukać głębiej w słowniku języka polskiego w celu właściwego opisu rzeczywistości? Jak można być eurosceptycznym będąc od urodzenia Europejczykiem z dziada pradziada?Jak tak dalej pójdzie to uchodźcy będą określani jako afrykosceptyczni bo wolą mieszkać w Europie
2019-08-20 18:29:12
Jerzy
Konfederacja jest potrzebna , bo pilnuje PIS. Szczególnie , jeśli chodzi o wielomiliardowe roszczenia Żydów wobec Polski. Teraz będzie narażona na zmasowany atak prawackich ( TVP ) i lewacko-żydowskich ( TVN) mediów. PIS , PO i SLD klęczą przed Żydami. Trzeba z tym skończyć.
2019-08-20 18:28:36
321
paszli na ruski mir do moskwy do wladimira swojego idola jak wam nie pasuje wolnosc,demokracja,UE,NATO ,dobrobyt ,albo do somalii