sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Konfederacja agitowała na koszalińskim rynku

Konfederacja agitowała na koszalińskim rynku

Konfederacja agitowała na koszalińskim rynku
Data publikacji: 2019-05-07 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:39
Wywietleń: 2389 389679

 Konfederacja KORWiN Braun Liroy Narodowcy zarejestrowała swoje komitety we wszystkich trzynastu okręgach wyborczych. W zachodniopomorsko-lubuskim wystawia 10 kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Dwóch z nich we wtorek (7 maja) spotkało się z mieszkańcami Koszalina na Rynku Staromiejskim.

Obaj kandydaci są przedsiębiorcami. 53-letni Krzysztof Chmielewski z Koszalina startuje z drugiego miejsca na liście, a 25-letni Adrian Stateczny ze Stargardu z dziesiątego. Nie kryją, że suwerenność Polski w Unii Europejskiej jest zagrożona, dlatego celem konfederacji jest polexit. Jednak dopiero po uzyskaniu rachunku za 15-letni pobyt naszego państwa w strukturach UE. Wzorem dlań jest postawa Wielkiej Brytanii, która chce korzystnie się wycofać po przegłosowanym na wyspach brexicie.

Ostrze krytyki konfederacji wymierzone jest w Niemcy. Kandydaci opowiadają się za odrzuceniem Pakietu Klimatycznego, bo sprzyja obcym interesom na Śląsku. Drugi postulat dotyczy weta dla inicjatywy kanclerz Niemiec w sprawie wspólnej armii europejskiej, ponieważ może być takim samym groźnym orężem dla suwerenności Polski jak stosowane sankcje ekonomiczne na forum unijnym. Nie zadowala ich polityka obecnego rządu.

- PiS boi się utraty części elektoratu prawicowego na naszą korzyść – twierdzi Krzysztof Chmielewski.

Konfederacja przez przeciwników bywa określana jako agentura prorosyjska. Kandydaci twierdzą, że to wyssane z palca, choć otwarcie chcą zacieśniać współpracę gospodarczą między krajami. Uważają, że temu nie służy obecność wojsk NATO u nas.

- Póki Putin jest prezydentem Rosji, to Polska jest bezpieczna – odrzuca zarzuty o rosyjskie zagrożenie zbrojne Adrian Stateczny. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: Kandydaci Konfederacji: Krzysztof Chmielewski (z prawej) i Adrian Stateczny rozdawali ulotki na placu przed ratuszem. Koszalinianie interesowali się, skąd pochodzą pretendenci do europarlamentu.

Komentarze

babab
prawie wszystkie postulaty RN uwazam za racjonalne, kilka wątpliwych- do dyskusji.Nie rozumiem tych wypowiadających się o Moskalach i faszystach- przecież tu o naszą Polskę chodzi, nasz własny kraj. Wspomagam RN
2019-05-12 16:59:57
Pytam
Czy członkowie Konfederacji upiekli już tort na urodziny Hitlera jak rok temu?
2019-05-08 14:32:49
idealny scenariusz
Mam nadzieję że ta neofaszystowska konfederacja odbierze kilkadziesiąt tysięcy głosów pisowcom i jednocześnie nie przekroczy progu 5%
2019-05-08 14:23:44
Michał
Te wykrzyknik, jeśli myślisz, że mamy kapitalizm to od razu nie mamy o czym rozmawiać. Idź poducz się trochę.
2019-05-08 13:18:14
@terens
Hahaha, śmieszny jesteś... głosuje na Konfederacje bo nie będę glosował na zdrajców z POPiS...
2019-05-08 10:59:36
Tylko pierwsze Miejsce' !
Konfederacja i tylko Konfederacja' !
2019-05-08 08:55:07
@terens
Odezwał się propagandysta od Sakiewicza który wszędzie widzi rosyjską agenturę a jeździ na Węgry wspierając Orbana który jest dobrym przyjacielem Putina. Do tego Sakiewicz wspiera żydowskie roszczenia a przecież Bibi Netanyahu to najlepszy przyjaciel Putina i bardzo częsty gość na Kremlu!
2019-05-08 08:48:09
terens
Konfederacja jest w 100% finansowana przez władze rosyjskie. To piąta kolumna Putina w Polsce. Zwykli zdrajcy.
2019-05-08 07:38:54
Swój głosuje na swojego
Polacy głosują na Konfederacje.
2019-05-07 23:05:52
Głosuję na listę nr 1!
Głosuję na Konfederację. Jedyne ugrupowanie myślące po polsku! 10 maja jest spotkanie wyborcze Konfederacji w Szczecinie. Mam nadzieję, że Redakcja Kuriera poinformuje o szczegółach z odpowiednim wyprzedzeniem, a nie z musztardą po obiedzie.
2019-05-07 22:31:23
obserwator
Gonić tych neonazistów. Nie ma dla nich miejsca w przestrzeni publicznej
2019-05-07 20:57:46
Abc
Liberadzki też agitował, a redakcja jakoś nie umieściła komentarzu przypominającego korzenie partyjne towarzysza Liberadzkiego.
2019-05-07 20:17:51
Paragraf
Jedyne ugrupowanie o charakterze narodowym - to tak w skrócie. Nagonka na Konfederację potwierdza, iż "możni" naszej sceny politycznej boją się tego ugrupowania; niech się boją.
2019-05-07 19:56:57
Antypisior i antyklecha
Oderwanym od rzeczywistości i naziolom dziękujemy...