Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Komunikacja na lato

Data publikacji: 24 czerwca 2016 r. 22:12
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
Komunikacja na lato
 

Początek wakacji zawsze oznacza zmiany w komunikacji miejskiej. W tym roku przy ich planowaniu dodatkowo trzeba było uwzględnić zamknięcie mostu Cłowego. Warto więc sprawdzać rozkłady jazdy.

Od soboty (25 czerwca) tramwaje linii 10 kursują co 24 min w godzinach szczytu, po szczycie bez zmian. Na pętli Turkusowa linia 7 zostaje przeniesiona na tor środkowy, linia 2 na tor wewnętrzny. W dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany – Dworzec Główny – Dworzec Niebuszewo. Te wszystkie zmiany obowiązują do 31 sierpnia.

Od poniedziałku (27 czerwca) zostają zawieszone linie autobusowe D, E, G, 109 i 110. Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.Autobusy linii 69 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15 minutową częstotliwością w godzinach szczytów przewozowych (po szczycie bez zmian).
Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła. Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach.
Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach), na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Od 1 lipca autobusy linii B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będą kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek „Niemcewicza”. W godzinach szczytu dnia powszedniego autobusy będą jeździły na stałej trasie, tj. Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie.
Linia F zostaje zawieszona. Na linii 107 w dni powszednie autobusy będą kursować według letniego rozkładu jazdy, co 8 minut w godzinach szczytu i co 10 minut po szczycie, wieczorem, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

Dokładniejsze wykazy i aktualne rozkłady jazdy można znaleźć na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (www.zditm.szczecin.pl).

(jps)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ghj
2016-06-26 16:06:12
Również w tym roku,odcina się Osiedle Arkońskie,w sobote i niedziele oraz poza godzinami szczytu,od bezpośredniego połączenia z Centrum Szczecina i Osiedlem Słonecznym .Przyjedzie 51 z Osowa na Niemcewicza a po "B" smród tylko pozostanie a na następny trzeba będzie czekać około 20 minut.W drugą strone jest podobnie.Ostatni autobus "B" odjezdzajacy z Osiedla Słonecznego o godzinie 22:35 a na Niemcewicza jest o godzinie 23:01 nie ma polaczenia z ostatnim 51,który to odjezdza o godzinie 22:51.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA