poniedziałek, 20 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komunikacja na lato

Komunikacja na lato

Komunikacja na lato
Data publikacji: 2016-06-24 22:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1405 140390

Początek wakacji zawsze oznacza zmiany w komunikacji miejskiej. W tym roku przy ich planowaniu dodatkowo trzeba było uwzględnić zamknięcie mostu Cłowego. Warto więc sprawdzać rozkłady jazdy.

Od soboty (25 czerwca) tramwaje linii 10 kursują co 24 min w godzinach szczytu, po szczycie bez zmian. Na pętli Turkusowa linia 7 zostaje przeniesiona na tor środkowy, linia 2 na tor wewnętrzny. W dni świąteczne na liniach 11 i 12 obowiązywać będą rozkłady jak przed dniem wolnym, tj. bez dodatkowych kursów realizowanych jako linia 2 na trasie Pomorzany – Dworzec Główny – Dworzec Niebuszewo. Te wszystkie zmiany obowiązują do 31 sierpnia.

Od poniedziałku (27 czerwca) zostają zawieszone linie autobusowe D, E, G, 109 i 110. Na liniach C, 103, 106 i 122 nie będą realizowane kursy wykonywane tylko w dni nauki w szkołach.Autobusy linii 69 w dni powszednie kursować będą według letniego rozkładu jazdy z 15 minutową częstotliwością w godzinach szczytów przewozowych (po szczycie bez zmian).
Na linii 74 nie będą wykonywane kursy na odcinku Łukasińskiego Ogrody – Mierzyn Szkoła. Na linii 102 zawieszone zostają podjazdy pod Prywatne Liceum w Policach.
Na linii 103 w dni powszednie wprowadzony zostanie letni rozkład jazdy (likwidacja podjazdów pod Gimnazjum nr 1 w Policach), na linii 111 obowiązywać będzie rozkład jazdy ważny w okresie wolnym od nauki w szkołach.

Od 1 lipca autobusy linii B poza godzinami szczytu oraz w soboty i dni świąteczne będą kursować na skróconej trasie Osiedle Słoneczne – Dworzec Niebuszewo z dotychczasową częstotliwością. Na skróconej trasie w kierunku Osiedla Słonecznego obowiązywać będzie dodatkowo przystanek „Niemcewicza”. W godzinach szczytu dnia powszedniego autobusy będą jeździły na stałej trasie, tj. Osiedle Słoneczne – Osiedle Arkońskie.
Linia F zostaje zawieszona. Na linii 107 w dni powszednie autobusy będą kursować według letniego rozkładu jazdy, co 8 minut w godzinach szczytu i co 10 minut po szczycie, wieczorem, w soboty i dni świąteczne bez zmian.

Dokładniejsze wykazy i aktualne rozkłady jazdy można znaleźć na stronie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego (www.zditm.szczecin.pl).

(jps)

Fot. Mirosław WINCONEK

Komentarze

ghj
Również w tym roku,odcina się Osiedle Arkońskie,w sobote i niedziele oraz poza godzinami szczytu,od bezpośredniego połączenia z Centrum Szczecina i Osiedlem Słonecznym .Przyjedzie 51 z Osowa na Niemcewicza a po "B" smród tylko pozostanie a na następny trzeba będzie czekać około 20 minut.W drugą strone jest podobnie.Ostatni autobus "B" odjezdzajacy z Osiedla Słonecznego o godzinie 22:35 a na Niemcewicza jest o godzinie 23:01 nie ma polaczenia z ostatnim 51,który to odjezdza o godzinie 22:51.
2016-06-26 16:06:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie