Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Komputer nie jest zły

Data publikacji: 20 sierpnia 2016 r. 09:13
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:12
Komputer nie jest zły
 

Cyfrowi Wynalazcy, szczeciński startup, który stworzył niezwykłą zabawkę edukacyjną chce przekonać mieszkańców Szczecina, że komputery nie są złe dla dzieci i młodzieży. Pod warunkiem, że się je mądrze wykorzysta. W sobotę i niedzielę (20 i 21 sierpnia) będzie można ich spotkać w Technoparku „Pomerania" w Szczecinie.

Pomysłem „Cyfrowych” jest gra łącząca świat dzieci i dorosłych – komputer z makietą miasta przywołującą dzieciństwo rodzica! Zestaw pozwala na naukę programowania w czasie rzeczywistym – tworząc programiki sterujące poszczególnymi elementami, dziecko i rodzic natychmiastowo widzą efekt swojej pracy na makiecie! .

- Większość rodziców w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że komputery i nowoczesne technologie ogłupiają ich dzieci - mówi Robert Król z „Cyfrowych Wynalazców”. - Z reguły wtedy chcą zabierać im elektronikę. My uważamy, że zamiast odbierać komputer lepiej go mądrze wykorzystać.

O pomysłach na nowoczesną edukację i stworzonym przez Cyfrowych Wynalazców inteligentnym mieście będzie można porozmawać w czasie  Akademii Duckie Deck 20 i 21 sierpnia od godz. 11.00 do 17.00 w Technoparku Pomerania (Budynek F2) przy ul. Cyfrowej 6 w Szczecinie. 

(sz)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA