Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Edukacja w tramwaju retro [GALERIA]

Data publikacji: 06 sierpnia 2016 r. 17:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:11
Edukacja w tramwaju retro
 

Zabytkowy tramwaj pełen profilaktyki. W sobotnie przedpołudnie wyjechał na szczecińskie torowiska w misję specjalną z motorniczym w historycznym mundurze.

W ten sposób wolontariusze ze Stowarzyszenia DA DU zachęcali wszystkich przechodniów i oczekujących na przystankach pasażerów na bezpłatną przejażdżkę tym wagonem. Do poszerzenia przy okazji swej wiedzy w czasie takiego kursu o metodach zapobiegania zakażeniu HIV, o innych chorobach przenoszonych drogą płciową, a także o tym, jakie ryzyko niesie przyjmowanie substancji psychoaktywnych (alkohol, narkotyki, leki).

Podczas przejazdu zabytkową N-ką każdy mógł skorzystać z bezpłatnej porady specjalisty terapii uzależnień, lekarza specjalisty chorób wewnętrznych, konsultantów i edukatorów, otrzymać bezpłatne materiały edukacyjne, dowiedzieć się, gdzie wykonywane są testy, wziąć udział w quizach i wygrać atrakcyjne nagrody.

To nie pierwszy i nie ostatni taki przejazd edukacyjny w kampanii Stowarzyszenia Wolontariuszy DA DU. Kolejne planowane są w przyszłym miesiącu 3 i 24 września oraz 22 października. 

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA