Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kołobrzeżanie pełni pomysłów

Data publikacji: 21 maja 2024 r. 08:32
Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2024 r. 08:32
Kołobrzeżanie pełni pomysłów
W przestrzeni publicznej Kołobrzegu mogą pojawić się defibrylatory. Fot. Artur BAKAJ  

15 pomysłów mieli mieszkańcy Kołobrzegu, składający swoje projekty do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. Nie wszystkie spełniły jednak wymogi formalne. Urzędnicy pozytywnie zweryfikowali jedynie 8 z nich.

Jeden z projektów w trakcie prowadzonej oceny został wycofany przez wnioskodawcę. Dwa całkowicie zdyskwalifikowano. Cztery zaopiniowano negatywnie, ale wnioskodawcy mają możliwość odwołania się od urzędniczej decyzji. „Tak” podczas pierwszego etapu procedury pracownicy magistratu powiedzieli w przypadku pomysłu postawienia kolejnej rzeźby przedstawiającej Mariana. Mowa o charakterystycznej statuetce „uczłowieczonej” mewy. Tym razem jej miłośnicy chcą, aby na Skwerze Pionierów pojawił się Marian Kolekcjoner. Miałby on stanąć w bezpośrednim sąsiedztwie alejki handlowej, na której pasjonaci staroci wystawiają na sprzedaż zgromadzone przez siebie artefakty. To oczywiście nie jedyny, jak wspomnieliśmy na wstępie, pozytywnie zweryfikowany projekt. Kolejnym jest zakup i ulokowanie w miejscach publicznych defibrylatorów. Inne idee mówią o budowie strefy aktywności przy ul. Jedności Narodowej, wyznaczeniu kolejnego psiego wybiegu, urządzeniu mobilnych miasteczek ruchu przy szkołach podstawowych nr 4 i nr 9 oraz ustawieniu automatycznej toalety w obrębie parku im. generała Dąbrowskiego. Błędów formalnych nie miały także pomysły dotyczące organizacji wieczorów tanecznych na Skwerze Pionierów i ustawienia plenerowego kina.

Magistrat zdecydował się odrzucić na wstępnym etapie inicjatywę renowacji placu zabaw przy ul. Wylotowej oraz rewitalizacji starej fontanny w parku im. Antoniego Szarmacha. Oba te projekty okazały się finansowo niedoszacowane. Pomysł organizacji Dnia Sadzenia Mikro Lasu nie będzie realizowany, a to dlatego, że wskazany przez pomysłodawców teren nie należy do miasta.

Ciekawostką jest to, że pomysł montażu na murze sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 starego neonu zdemontowanego z restauracji Fregata, został w ostatniej chwili wycofany przez inicjatorów. Zapewne na realizację tego zadania mają inny pomysł. Na razie nabrali wody w usta. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA