Środa, 22 marca 2023 r. 
15 szczecin
REKLAMA

Kołobrzeska woda w szczecińskiej prokuraturze

Data publikacji: 09 lutego 2023 r. 10:46
Ostatnia aktualizacja: 11 lutego 2023 r. 10:04
Kołobrzeska woda w szczecińskiej prokuraturze
Fot. Dariusz Gorajski  

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kołobrzegu to spółka tworzona przez lokalny samorząd i pobliskie gminy. Władze kurortu uważają, że jego mieszkańcy powinni płacić tylko za siebie.

Problem polega na tym, że włodarze innych gmin dążą do tego, aby ceny w całym przedsiębiorstwie zostawały uśrednione. Koszt dostawy wody ponoszony przez MWiK, z uwagi na duże niekiedy odległości i nową infrastrukturę, w zależności od miejscowości jest inny.

Zróżnicowany cennik kołobrzeskie wodociągi przedstawiły dyrektorowi Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie do zaakceptowania. Ceny należało zmienić także z uwagi na rosnące koszty przedsiębiorstwa. Procedura opracowania nowej taryfy i jej zatwierdzenia została wszczęta jeszcze w 2021 roku. Po złożeniu stosownego wniosku dyrektor RZGW zastanawiał się nad nim przez 93 dni. Potem wydał decyzję odmowną.

Kołobrzeska spółka od tego postanowienia się odwołała. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie poinformował, że postępowanie przedłuża z uwagi na jego skomplikowany charakter. To nie przemawia do władz Kołobrzegu, które jako większościowy udziałowiec spółki wodociągowej twierdzą, iż odwołanie powinno zostać rozpatrzone standardowo w 30-dniowym trybie. Podkreślają przy tym, że przewlekłość kalkulacji, na podstawie których tworzona była nowa taryfa, zdezaktualizowały się. Dlatego Kołobrzeg, jako wspólnik Miejskich Wodociągów i Kanalizacji, zawiadomił szczecińską prokuraturę o niekorzystnych, jego zdaniem, dla spółki działaniach dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. ©℗

(pw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

gregor
2023-02-11 10:04:43
Jakie odległości sieci, 20 czy 30 km w promieniu, niech nie będą śmieszni, często utrzymanie starej sieci w Kołobrzegu kosztuje więcej niż przesył wody, czy ścieków na odległość 30 km całkiem nowa siecią, więc kto tu za kogo płaci.
Woda
2023-02-09 11:59:13
Widać, że miasto dba o spółkę - ale skoro zarządzają i nadzorują ją tak wybitne osobistości, to nie ma się co dziwić...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA