sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > W Kołobrzegu będzie druga tura. Mieczkowska kontra Woźniak

W Kołobrzegu będzie druga tura. Mieczkowska kontra Woźniak

W Kołobrzegu będzie druga tura. Mieczkowska kontra Woźniak
Data publikacji: 2018-10-22 10:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 00:58
Wywietleń: 1297 357598

Kołobrzeżan czeka druga tura wyborów na stanowisko prezydenta miasta. Do walki staną należąca do PO Anna Mieczkowska i bezpartyjny Jacek Woźniak. Kandydatka startująca z poparciem KWW Anny Mieczkowskiej „Kołobrzescy Razem” otrzymała ponad 42 procent głosów. Kandydat wspierany przez KWW Jacka Woźniaka uzyskał wynik o 10 procent gorszy.

O fotel włodarza miasta walczyli także wspierany przez PiS Maciej Bejnarowicz, popierany przez własny komitet wyborczy Zbigniew Błaszczuk oraz startujący z ramienia Kukiz’15 Ireneusz Zarzycki. O ile, jak pokazały sympatie wyborców, Maciej Bejnarowicz był jednym z bardziej znaczących kandydatów na stanowisko prezydenta Kołobrzegu, o tyle dwaj ostatni panowie uzyskali marginalną liczbę głosów.

Mimo sporej przewagi Anny Mieczkowskiej nie wiadomo, co przyniesie druga tura wyborów. Wszystko zależy od tego, na kogo swoje głosy oddadzą ci, którzy głosowali na Macieja Bejnarowicza. Nie jest tajemnicą, że PiS-owi nie pod drodze jest z PO. Postawienie na bezpartyjnego kandydata, który z PO nie ma dobrych relacji wydaje się logiczniejsze. W polityce jednak niczego nie można być pewnym. Dlatego trzeba zaczekać na oficjalne stanowiska skupionych wokół Bejnarowicza działaczy, a następnie na policzenie głosów wyborców, którzy pojawią się w lokalach wyborczych za dwa tygodnie.

* * *

Wybory samorządowe niemal nie przyniosły zmian na stanowiskach włodarzy gmin powiatu kołobrzeskiego.

Gmina Siemyśl nadal będzie miała na swoim czele Marka Dołkowskiego, który ma już za sobą dwie kadencje na stanowisku wójta. Na tarczy z wyborów wróciła Jolanta Roszak, która miała ambicję zastąpić tego doświadczonego samorządowca.

Burmistrzem Gościna wciąż będzie Marian Sieradzki, który uzyskał blisko 70-procentowe poparcie. O utrzymanie swojego gabinetu walczył z Ryszardem Słomczewskim.

Mimo, iż Grzegorz Starczyk był jedynym kandydatem w gminie Dygowo na stanowisko wójta, może cieszyć się sukcesem. Nie chodzi oczywiście o rozkład głosów pomiędzy konkurentami, których nie było, a o wysokie, bo 90-procentowe poparcie.

Mirosław Terlecki z gminy Rymań także nie miał konkurentów. 85-procentowe poparcie wyborców świadczy o tym, że mieszkańcy miejscowości i położonych wokół niej wsi zadowoleni są z jego dotychczasowej pracy.

70-procentowe poparcie w walce z konkurentem uzyskał wójt gminy wiejskiej Kołobrzeg Włodzimierz Popiołek. Tym samym na jej czele stanie po raz drugi. Walczący z nim Tomasz Szafrański przegrał wyścig do gabinetu szefa Urzędu Gminy trzeci raz z rzędu. Niewielką, bo kilkunastogłosową przewagę zyskał jedynie na terenie Dźwirzyna.

Z nieoficjalnych jeszcze obliczeń wynika, że nastąpi zmiana na stanowisku wójta Ustronia Morskiego. Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowego włodarza Jerzego Kołakowskiego 200 głosami pokonała Bernadeta Borkowska. Na dodatek nowa pani wójt wprowadzi do Rady Gminy 14 swoich radnych, co da jej komfort pracy. ©

(pw) 

Fot. R. Stachnik, A. Bakaj

Komentarze

S w rewalu
Tu jest dogrywka PiS kontra PO, ze wskazaniem na PO
2018-10-22 15:32:45
A jak tam w Rewalu?
Wygrał kandydat Kuriera (czytaj: Kwiatkowskiego)?
2018-10-22 12:09:05
Rewalczyk
Bejnarowicz nie sprawdził się w Rewalu i myślał, że w Kołobrzegu go zaakceptują. Pakuj się pan i wracaj do domu, nie podejmują żadnych decyzji i przyjdź honorowo na sesję Rady Miasta i odpowiedz radnym na stawiane przez nich pytania. PiS pokazał na tym przykładzie, że kadry ma bardzo słabe.
2018-10-22 11:27:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie