Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Kolejnych dwoje pacjentów z koronawirusem (akt. 1)

Data publikacji: 2020-03-23 16:46
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-24 09:47
Kolejnych dwoje pacjentów z koronawirusem
 

W województwie zachodniopomorskim są kolejne dwa przypadki zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Chorzy są w dobrym stanie i nie wymagają pobytu w szpitalu.

Wyniki zostały potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Laboratorium Diagnostyka przy PSK1. To mężczyzna ze Szczecina w średnim wieku, który powrócił ze Szwajcarii, oraz kobieta z powiatu białogardzkiego w starszym wieku. Wywiad epidemiologiczny w toku. Stan obojga jest dobry, na ten moment nie wymagają hospitalizacji- poinformowała w poniedziałek wieczorem Małgorzata Kapłan, rzecznik prasowy WSSE w Szczecinie.

Łączna liczba potwierdzonych przypadków w województwie - 16

***

W szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie jest dwoje kolejnych pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. 

- To mężczyzna z powiatu stargardzkiego oraz kobieta ze Szczecina. Oboje przebywają na oddziale zakaźnym naszego szpitala. Z informacji, jakie przekazali pacjenci, wynika, że mężczyzna miał kontakt z osobą, u której wcześniej zdiagnozowaliśmy koronawirusa. Jeżeli chodzi o kobietę, trwa ustalanie wywiadu epidemiologicznego - informuje Mateusz Iżakowski, rzecznik prasowy Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego  w Szczecinie.

Dzienny raport o koronawirusie

Obecnie na oddziale zakaźnym szpitala wojewódzkiego w Szczecinie przebywa 13 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. Jedna pacjentka cały czas jest na OIOM- ie w stanie ciężkim, ale stabilnym.

= Łącznie mamy potwierdzonych 14 przypadków zarażenia COVID-19 - dodaje rzecznik. 

(ip)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ