Piątek 03 lutego 2023r. 
REKLAMA

Kolejny raz krokusowe serce cieszy oczy

Data publikacji: 2020-03-12 21:52
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-13 11:25
Kolejny raz krokusowe serce cieszy oczy
 

Po raz drugi rozkwitło krokusowe serce na placu Tobruckim w Szczecinie. Przypomnijmy, że dwa lata temu szczecinianie wspólnie z dziennikarzami „Kuriera”, prezydentem miasta oraz ogrodnik miejską posadzili ponad 10 tys. szafranowych cebul.

Zielone serce wywołuje uśmiech wśród przechodniów i podróżujących komunikacją miejską. Przypomnijmy, że to właśnie Czytelnicy „Kuriera” wybrali trawnik przy placu Tobruckim na kolejne miejsce dla tych kwiatów. Natomiast pomysłodawcy „Krokusowej rewolucji” – Maria Myśliwiec oraz Sylwiusz Mołodecki – wymyślili, aby z krokusów ułożyć symbol miłości.

Natomiast do końca marca redakcja „Kuriera” czeka na szafranowe kadry w ramach konkursu „Krokusy za krokusy”. Do wygrania są tradycyjnie cebulki, ale nie tylko. Laureat pierwszego miejsca otrzyma dodatkowo bon na weekendowy odpoczynek dla dwóch osób w Bagińscy SPA w Pobierowie. Warto dodać, że to nie wszystkie nagrody!

(KaNa)

Fot. Karolina Nawrocka

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

serce
2020-03-13 06:55:05
Najważniejsze, że serce jest symetryczne i przypomina graficzny wizerunek tego narządu :)
OMG
2020-03-12 22:18:11
Całkowicie bezsensowna i nic nie znacząca inicjatywa. Typowy pic na wodę. Krokus roślina ładna. Przez kilka dni w roku. Potem? Zgadza się - nic. Szkoda, że nikt nie był zainteresowany nasadzeniem roślin, które w warunkach miejskich nie tylko ładnie wyglądają ale spełniają istotną funkcję w ekosystemie miasta. Był pomysł miejskich łąk czyli sadzenia różnorodnej roślinności w tym kwiatów charakterystycznych dla łąk. Nie tylko cieszą oczy przez cały sezon wiosenno-letni ale przyczyniają się do rozwoju i prawidłowego funkcjonowania owadów, ptaków. Są rośliny, które maja zdolność wiązania metali ciężkich (takie małe żółte kwiatki, za diabła nie pamiętam ich nazwy) Idealne odkurzacze miast. Ale nie, krokusy są fajniejsze. Można sobie będzie robić zdjęcia i ogłaszać konkursy. Krokusowa rewolucja. Krokusowe bzdury. Szczecińska wiocha

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA