Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Kolejny pawilon na bulwarach

Data publikacji: 2017-06-19 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:43
Kolejny pawilon na bulwarach
 

Nad Odrą przybędzie pawilonów. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnego - na Bulwarze Gdyńskim. Mieścić się w nim będzie lokal gastronomiczny.

- Będzie to pierwszy stały punkt z ofertą restauracyjną na bulwarach po tej stronie Odry - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

Budowa ruszyła we wtorek, jednak na otwarcie restauracji i przyjęcie pierwszych gości trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

Ale to nie koniec nasycania gastronomią i handlem przez lata bezludnego rejonu Szczecina. Zaraz obok budowanego pawilonu niebawem ma powstać kolejny.

- W konkursie na dzierżawę gruntów na Bulwarze Gdyńskim w roku ubiegłym wygrały dwie firmy, z których każda może postawić własny punkt o maksymalnej powierzchni 60 mkw. W sezonie letnim przy restauracjach funkcjonować będą mogły także niewielkie ogródki. Punkty stylistyką nawiązywać będą do tych po drugiej stronie rzeki.

Przypomnijmy, że w „pudełkowej" stylistyce na wyremontowanych Bulwarze Piastowskim i Nabrzeżu Pasażerskim stoi już osiem pawilonów. W większości z nich dominuje gastronomia - m.in. restauracje grecka, skandynawska, włoska, szaszłykarnia. W jednym jest sklep z pamiątkami i rękodziełem.

Przyszedł teraz czas na ożywienie nabrzeży po drugiej stronie rzeki. Dwa nowe miejsca pojawią się także na Bulwarze Gdyńskim. Funkcjonuje tam także ogródek kawiarniany z jasnymi koszami plażowymi zamiast stolików. Dodajmy, że Bulwarem Gdyńskim dojdziemy do kolejnej atrakcji - Łasztowni, odrestaurowanej Starej Rzeźni, która stała się jednym z centrów turystyczno-kulturalnych miasta.

(kl)

Na zdjęciu: Przyszedł czas na gastronomiczne ożywienie po drugiej stronie Odry. Budowany pawilon będzie w stylistyce od lat lansowanej przez Miasto.

Fot. Marek Klasa

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

as
2019-01-16 15:01:45
i niedlugo Bulwary beda wygladac jak targowisko na Turzynie przed modernizacja
:)
2017-06-19 16:43:46
@odra- otwórz lokal i rozdawaj za darmo ,akurat ze lokale powstaja to dobrze i w rozsadnej liczbnie bo nie kazdy moze lub chce pic piwo w plenerze i sikac w toi toiu
ckm
2017-06-19 15:48:16
nie ma to jak budy i budki, ale odpadającymi deskami na tym nabrzeżu nie ma kto się zająć ?!
Sylwia.
2017-06-19 13:27:54
Uroda szczecińskich bulwarów odchodzi w zapomnienie niestety , czy spacerując trzeba od razu jeść ,pić ,chyba nie.Jest tyle na to miejsc ,nawet na starówce.
Esteta
2017-06-19 12:53:20
Jak można tak oszpecać bulwary
odra
2017-06-19 12:45:06
Wszystko będzie zależeć od pazerności właścicieli. Albo pójdą w stronę łatwizny i ustalą wysokie ceny, bo i tak nie mają konkurencji, a trzeba szybko uzyskać zwrot poniesionych nakładów, albo ustalą rozsądne ceny, przez co przyciągną liczną rzeszę stałych klientów, którzy rozpropagują chwałę lokalu po tej stronie Odry. Ciekawe, która opcja wygra.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA