czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kolejny pawilon na bulwarach

Kolejny pawilon na bulwarach

Kolejny pawilon na bulwarach
Data publikacji: 2017-06-19 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 2918 270348

Nad Odrą przybędzie pawilonów. Właśnie rozpoczęła się budowa kolejnego - na Bulwarze Gdyńskim. Mieścić się w nim będzie lokal gastronomiczny.

- Będzie to pierwszy stały punkt z ofertą restauracyjną na bulwarach po tej stronie Odry - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

Budowa ruszyła we wtorek, jednak na otwarcie restauracji i przyjęcie pierwszych gości trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni.

Ale to nie koniec nasycania gastronomią i handlem przez lata bezludnego rejonu Szczecina. Zaraz obok budowanego pawilonu niebawem ma powstać kolejny.

- W konkursie na dzierżawę gruntów na Bulwarze Gdyńskim w roku ubiegłym wygrały dwie firmy, z których każda może postawić własny punkt o maksymalnej powierzchni 60 mkw. W sezonie letnim przy restauracjach funkcjonować będą mogły także niewielkie ogródki. Punkty stylistyką nawiązywać będą do tych po drugiej stronie rzeki.

Przypomnijmy, że w „pudełkowej" stylistyce na wyremontowanych Bulwarze Piastowskim i Nabrzeżu Pasażerskim stoi już osiem pawilonów. W większości z nich dominuje gastronomia - m.in. restauracje grecka, skandynawska, włoska, szaszłykarnia. W jednym jest sklep z pamiątkami i rękodziełem.

Przyszedł teraz czas na ożywienie nabrzeży po drugiej stronie rzeki. Dwa nowe miejsca pojawią się także na Bulwarze Gdyńskim. Funkcjonuje tam także ogródek kawiarniany z jasnymi koszami plażowymi zamiast stolików. Dodajmy, że Bulwarem Gdyńskim dojdziemy do kolejnej atrakcji - Łasztowni, odrestaurowanej Starej Rzeźni, która stała się jednym z centrów turystyczno-kulturalnych miasta.

(kl)

Na zdjęciu: Przyszedł czas na gastronomiczne ożywienie po drugiej stronie Odry. Budowany pawilon będzie w stylistyce od lat lansowanej przez Miasto.

Fot. Marek Klasa

Komentarze

:)
@odra- otwórz lokal i rozdawaj za darmo ,akurat ze lokale powstaja to dobrze i w rozsadnej liczbnie bo nie kazdy moze lub chce pic piwo w plenerze i sikac w toi toiu
2017-06-19 16:43:46
ckm
nie ma to jak budy i budki, ale odpadającymi deskami na tym nabrzeżu nie ma kto się zająć ?!
2017-06-19 15:48:16
Sylwia.
Uroda szczecińskich bulwarów odchodzi w zapomnienie niestety , czy spacerując trzeba od razu jeść ,pić ,chyba nie.Jest tyle na to miejsc ,nawet na starówce.
2017-06-19 13:27:54
Esteta
Jak można tak oszpecać bulwary
2017-06-19 12:53:20
odra
Wszystko będzie zależeć od pazerności właścicieli. Albo pójdą w stronę łatwizny i ustalą wysokie ceny, bo i tak nie mają konkurencji, a trzeba szybko uzyskać zwrot poniesionych nakładów, albo ustalą rozsądne ceny, przez co przyciągną liczną rzeszę stałych klientów, którzy rozpropagują chwałę lokalu po tej stronie Odry. Ciekawe, która opcja wygra.
2017-06-19 12:45:06

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy