Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Wiosenne porządki na bulwarach

Data publikacji: 10 maja 2017 r. 10:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:40
Wiosenne porządki na bulwarach
 

Trwa wielkie sprzątanie na nabrzeżach i bulwarach. Urząd Miasta i Żegluga Szczecińska przygotowują nadodrzańskie deptaki do zbliżającego się sezonu letniego.

Efekty prac porządkowych widać już gołym okiem. W ostatnich dniach wszystkie drewniane elementy na bulwarach Gdyńskim i Piastowskim zostały wyczyszczone z użyciem profesjonalnego sprzętu (myjek ciśnieniowych i mechanicznych szorowarek) i dedykowanych takim pracom preparatów. Ze szczelin pomiędzy szczeblami zostały usunięte nieczystości, a powierzchnia deptaków została uprzątnięta

- Prócz tego uzupełniane są drewniane wsporniki drzew rosnących na bulwarach, a siedziska i oparcia ławek zostały zdemontowane i poddane renowacji. W najbliższych dniach wszystkie elementy wrócą po konserwacji na swoje miejsce - informuje Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik prasowy miasta ds. żeglarstwa i turystyki.

Za bieżące utrzymanie czystości na terenach nadwodnych odpowiadać będzie, na zlecenie magistratu, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Na mocy podpisanej umowy MPO ma obowiązek:

  • od poniedziałku do czwartku raz dziennie, a od piątku do niedzieli dwa razy dziennie opróżniać kosze na śmieci;
  • raz dziennie zamiatać, zbierać i usuwać nieczystości z nabrzeży i bulwarów;
  • dwa razy w tygodniu mechanicznie czyścić wspomniane tereny.

Tym samym ostatnią przeszkodą w korzystaniu z pełni uroków nadodrzańskich bulwarów jest już tylko pogoda…

(n) 

Fot. Żegluga Szczecińska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

def
2017-05-10 11:01:17
Dokladnie tak...
abc
2017-05-10 10:36:17
No to super a toaleta w koncu tam dziala czy nie ?i czy jest platna -powinna byc ,latem do toalety przy Lastadia jest duza kolejka wiec powinno byc wiecej toalet tam lub lokale w okolicy niech udostepnia swoje toalety-oczywiscie za opłata ale przyjdzie lato i patola ze starych bmw i tak tam bedzie jezdzic ,chlac harnasie w butelce (bo kaucje trzeba odzyskac)a w razie co sluzy jako tulipan oraz palic viceroye przy czym jednoczesnie machac ręką w obie strone i jeszcze bardziej roznosic ten syf dookoła ,puszczac psedo prawilny hip hop,vixe i discopolo , tam to powinna byc selekcj zanim sie wejdzie a patola niech sie patoluje na skolwinie zdala od centrum ,mieszkancow i turystow.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA