Przy ul. Szymanowskiego zaparkował ciężki sprzęt. Koparka odkrywa podziemne sieci. Tak Szczecińska Energetyka Cieplna rozpoczęła kolejny etap przebudowy ciepłociągu. Nie bez wpływu na organizację ruchu w bliskości magistratu. Kierowcy nie powinni więc tamtędy jeździć "na pamięć".
To element większej układanki, czyli przebudowy sieci ciepłowniczej w całym Szczecinie - inwestycji oszacowanej na 101 milionów złotych. Jest realizowana przez SEC od blisko czterech lat, a w perspektywie do 2022 r.
Natomiast w rejonie szczecińskiego magistratu prace potrwają niespełna trzy tygodnie - do 2 kwietnia.
- Przebudowa sieci ciepłowniczej obejmuje trzy odcinki o łącznej długości 440 m - Informuje Danuta Misztal, rzeczniczka prasowa Szczecińskiej Energetyki Cieplnej. - Inwestycja realizowana jest w ramach projektu unijnego pn. Modernizacja i rozbudowa systemu ciepłowniczego Miasta Szczecina, współfinansowanego przez Unię Europejską, dotacją w wysokości 58 milionów złotych.
Przebudowa sieci ciepłowniczej wiąże się z pracami ziemnymi, a te zwykle pociągają za sobą zmianę organizacji ruchu. Nie inaczej będzie i tym razem - w sąsiedztwie magistratu oraz Jasnych Błoni.
- Do 2 kwietnia br. w rejonie ul. Szymanowskiego, Moniuszki i Ogińskiego w będzie obowiązywała tymczasowa organizacja ruchu - wyjaśnia Danuta Misztal. - Ulica Ogińskiego już jest częściowo zamknięta, na otwartym odcinku został wprowadzony ruch dwukierunkowy. Objazd poprowadzono na ul. Monte Cassino. Natomiast ul. Moniuszki jest częściowo zamknięta, na otwartym odcinku - wprowadzony ruch dwukierunkowy, objazd ul. Herbową. Na całej długości ul. Szymanowskiego obowiązuje tymczasowy ruch jednokierunkowy. ©℗
(an)