Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Kolejne bloki powstają nad Płonią

Data publikacji: 30 lipca 2016 r. 14:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
Kolejne bloki powstają nad Płonią
 

Trwa budowa kolejnego budynku mieszkalnego na osiedlu „Nad Płonią”. Jego odbiór zaplanowany jest na listopad. Natomiast w ciągu dwóch tygodni powinny ruszyć prace nad kolejnymi dwoma blokami, które powstaną przy ul. Koszarowej. Gdy będą gotowe, budowa nowego osiedla osiągnie półmetek. 

Osiedle „Nad Płonią" na zlecenie Miasta buduje Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże". Pierwsze prace rozpoczęły się w połowie 2014 r. W ich ramach powstały 24 mieszkania, które znajdują się w dwóch trzykondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych (wokół są zagospodarowane tereny zielone, powstały miejsca parkingowe i mała architektura). Łączna powierzchnia wszystkich lokali to 1284 m kw. Natomiast od listopada 2015 r. trwa budowa kolejnego bloku w ramach osiedla.

- Zakończenie tego etapu inwestycji planowane jest na listopad. W budynku powstanie kolejnych 12 mieszkań. Będą one oddane do dyspozycji Gminy. TBS „Prawobrzeże" wynajmie je osobom wskazanym przez Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych za czynsz równy stawkom czynszu komunalnego - informuje Marcin Nieradka, rzecznik prasowy TBS „Prawobrzeże”.

Inwestycja w ponad 87 proc. finansowania jest ze środków Miasta. Pozostałe przeszło 12 proc. stanowią środki własne (w tym grunt) TBS „Prawobrzeże”. Na budowę mieszkań Szczecin pozyska dofinansowanie z Funduszu Dopłat do kwoty 823,5 tys. zł. Koszt budowy jednego bloku wynosi prawie 2 mln zł brutto. Mieszkania będą wykończone „pod klucz". Najemcom pozostanie jedynie ich urządzenie. Lokale na parterze będą przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Jeszcze w 2016 r. rozpocznie się budowa kolejnych dwóch budynków na osiedlu. Prace powinny ruszyć w ciągu dwóch tygodni, bo TBS „Prawobrzeże” podpisało już umowę z ich wykonawcą. W budynkach powstaną 24 mieszkania. Koszt ich budowy wyniesie ok. 3,7 mln zł brutto. Koniec prac zaplanowano na sierpień 2017 r. Ten etap będzie dopiero połową budowy osiedla „Nad Płonią”. Plany TBS „Prawobrzeże” zakładają, że do 2020 r. w tym miejscu powstanie 120 mieszkań w dziesięciu budynkach. (k)

Fot. TBS „Prawobrzeże”

Na zdjęciu: budowa bloku, w którym powstanie 12 mieszkań powinna zakończyć się jesienią.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA