Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Wykop uniemożliwia przejście

Data publikacji: 20 lipca 2016 r. 07:27
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Wykop uniemożliwia przejście
 

Budowa biurowca "Czarna Perła" przy al. Niepodległości w Szczecinie zablokowała dojście od ul. Tkackiej do części budynków. Jedna ze szczecinianek prosi o interwencje, zaś inwestor tłumaczy, że jest na swoim terenie, a przejście będzie ponownie dostępne po zakończeniu budowy. Dodaje, że mieszkańcy bez problemu mogą dojść do swoich klatek od al. Niepodległości.

Jednak dla wielu lokatorów wygodniejsze jest dojście z drugiej strony, bo przy ul. Tkackiej łatwiej np. zaparkować auto. Jak napisała do "Kuriera" p. Anna Kondracka, w bloku przy al. Niepodległości 28-29 (Spółdzielnia Śródmieście) mieszkają jej schorowani rodzice. Dodaje, że w każdej klatce jest 12 mieszkań, które często zamieszkują osoby starsze - podobnie jak jej rodzice.

"W związku z rozpoczęciem budowy apartamentowca lokatorzy dowiedzieli się, że mają mieć odcięty dostęp do bloku (stało się to faktem - red.). Rzekomo będą mogli wejść na podwórko od strony ul. Tkackiej (blok należący do Spółdzielni Widok) - ale jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób. Problem w tym, że tenże blok ma bramę wjazdową na pilota i wejście jedynie na domofon dla mieszkańców tego bloku. Nie wjedzie karetka, straż pożarna... A jak dostaną się osoby odwiedzające lokatorów? Mają czekać dwa lata, aż budowa się skończy? A może mają czekać, aż lokatorzy będą za każdym razem schodzić na dół, by ich wpuścić?" - pyta p. Anna.

Według naszej Czytelniczki SM Śródmieście "wyrażała swój sprzeciw wobec tak rażącego naruszenia praw mieszkańców" i powołuje się na korespondencję z magistratem. Jednak jej zdaniem prezydent miasta "nie widzi w tym nic złego - najprawdopodobniej nie widzi, bo nie zna miejsca, nie był, nie interesuje się losem mieszkańców" - czytamy w liście.

- Projekt inwestycji był znany od lat. Spółdzielnie mieszkaniowe, sąsiadujące z przyszłym placem budowy, oraz ich lokatorzy zostali powiadomieni o naszych zamierzeniach w ramach konsultacji społecznych - powiedziała "Kurierowi" Iwona Zielińska ze spółki Idea-Inwest, która jest inwestorem "Czarnej Perły". - Konsultacje społeczne były prowadzone w ramach postępowania administracyjnego Urzędu Miasta w trakcie rozpatrywania naszego wniosku o udzielanie pozwolenia na budowę. Sąsiadująca z nami Wspólnota Mieszkaniowa “Widok” oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście" otrzymywały do wiadomości każdą decyzję i każde postanowienie związane z naszą inwestycją, zapoznawały się również z naszym projektem budowlanym, do którego mogli wnosić i wnosili liczne uwagi, w tym dotyczące przejścia przez naszą działkę - dodaje I. Zielińska.

(kl)

Fot. Marek Klasa

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 19.07.2016 r.

Na zdjęciu: wykop pod podziemne garaże i budynek uniemożliwia przejście między al. Niepodległości i ul. Tkacką.

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Janina
2016-07-30 00:31:25
Ludzie co wy pitolicie,dzialka jest inwestora za która zapłacił dużą kase ,pewnie ,że teraz bedą niedogodności ale potem każdy z zachwytem i podziwem bedzie kożystał z przejscia od niepodległości ,wiec trochę wyrozumiałości i rozumu ,wam ciągle nic nie pasuje ,nażekacie wciaż bezmyślnie a ta inwestycja upiększy nasze miasteczko ,wiec przestańcie narzekać luuuudzie!
Jan
2016-07-21 12:24:50
Każdy właścicel ma prawo ogrodzić swoją własność. Ma również prawo wyegzekwować połowę kosztów grodzenia od swojego sąsiada. Prawo Budowlane się kłania.
Gargamel
2016-07-21 11:47:23
Pomijając tryb wydawania tych decyzji (kto i ile wziął w łapę), to blokowanie dojść do mieszkań jest zwyczajnym skur***stem inwestora.
Niepodległości
2016-07-20 11:55:32
Jest dokładnie tak, jak opisuje ta Pani. Też miałam pod opieką dwoje starszych Rodziców w mieszkaniu na Niepodległości 28. Dowóz czegokolwiek był bardzo trudny. Zabranie niesprawnych Rodziców do lekarza wymagało wielu zabiegów ( brak możliwości podjechania samochodem pod wyjście). Musiałam kupic wózek inwalidzki żeby każdorazowo przewozić Rodziców od klatki schodowej do samochodu, ale wówczas mogłam parkować na Tkackiej i jeszcze był przejazd wzdłuż sklepu "1001 Drobiazgów". Serdecznie współczuję starszym mieszkańcom Niepodległości 28-29 i opiekującym sie nimi osobom. Dziwię się też Spółdzielni Śródmieście, że nie zadbała o swoich lokatorów/członków.
babaj
2016-07-20 11:10:32
Biurowiec o wdziecznej nazwie CZARNA PIERDŁA
kum
2016-07-20 09:22:10
"Jednak jej zdaniem prezydent miasta "nie widzi w tym nic złego - najprawdopodobniej nie widzi, bo nie zna miejsca, nie był, nie interesuje się losem mieszkańców" - czytamy w liście." NIE WIDZI BO TO NIE WYBORY.
Dom
2016-07-20 07:55:29
Przecież w tym mieście znaczna część działań jest przeciwko mieszkańcom, więc czego się spodziewać? Liczy się kasa, a rządzą deweloperzy, bo każdy z nich to przecież inwestor, których tak ładnie się pozyskuje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA