Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Kolejna zielona inwestycja w Szczecinie

Data publikacji: 2019-11-05 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-26 19:52
Kolejna zielona inwestycja w Szczecinie
 

W ekspresowym tempie, bo do końca bieżącego roku, ma trwać remont skweru im. Waleriana Pawłowskiego na szczecińskim Pogodnie. Inwestycja łącznie z wycinką drzew oraz nowymi nasadzeniami - jak przekazuje Centrum Informacji Miasta - pochłonie ponad 830,5 tysiąca złotych.

To jeden najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych zielonych enklaw rekreacyjnych Pogodna. Nie tylko za sprawą urządzeń zabawowych dla najmłodszych, siłowni pod chmurką czy cyklicznie odbywających się tu pchlich targów, ale również sezonowych koncertów plenerowych. Teraz przechodzi generalny remont, więc został wyłączony z użytkowania.

„W pierwszej kolejności zdemontowane zostały zniszczone obrzeża położone przy prowizorycznych alejkach. To samo spotkało: ogrodzenie istniejącego boiska, znajdujące się na boisku bramki, kosze na śmieci na terenie zieleńca, dystrybutory worków na psie odchody czy trzepaki. Zniknęły również parkowe ławki, a także nawierzchnie z płytek betonowych" - przekazuje Centrum Informacji Miasta.

Skwer zyska nowe oświetlenie i alejki, z których część znów zostanie wyłożona betonową kostką, a pozostałe - przepuszczalną nawierzchnią mineralną. Plenerowa scena przejdzie lifting: zostaną uzupełnione ubytki w konstrukcji i usunięte szpetne napisy. Podobnie jak ławki. Nowe będą stoły tenisa stołowego oraz do gry w szachy. Pojawią się również stojaki rowerowe, nowe bramki i piłkochwyty przy boisku.

Zgodnie z projektem, także zieleń zostanie poddana swoistemu remontowi. Za wycięte drzewa rekompensatą będą nowe nasadzenia z magnolii (14 sztuk), hortensji dębolistnych (62 szt.), laurowiśni wschodnich (35 szt.), suchodrzewów (76) oraz okrywowych róż (54).

Jak przekazuje CIM, wykonawcą prac jest spółka TLS SPORT, znana w Szczecinie głównie z urządzania atrakcyjnych placów street workoutu (m.in. Gumieńce, Dąbie, Kijewo, park Żeromskiego).

(an)

Fot. Centrum Informacji Miasta

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

aaaaa
2019-11-26 19:28:48
Przepuszczalna nawierzchnia mineralna to takie badziewie, które jak jest sucho to się kurzy, a jak mokro zamienia się w błoto. Patrz - Jasne Błonia.
Szczecinianin
2019-11-05 19:38:05
A co z dziurawymi alejkami w Parku Żeromskiego, które miały być wyremontowane w ramach wygranego SBO?
Gosc
2019-11-05 14:40:28
Zdecydowanie fajna inicjatywa. Brakuje jedynie dodatkowych atrakcji na placu zabaw, odnowienia istniejących oraz monitoringu. Latem imprezy pod gołym niebem z roku na rok coraz częstsze, głośne, głównie w nocy.
Rob
2019-11-05 10:49:00
A TOI TOI ???
stary człowiek a może
2019-11-05 09:29:35
Do tej pory skwer ten był zapomniany przez miasto.Zaniedbany,pozbawiony bezpiecznych ścieżek,ławek,oświetlenia.Był wybiegiem dla psów.Niszczał przy biernej postawie miejskich urzędników.Ktoś jednak w urzędzie nabrał rozumu,przygotował plan i jak widać inwestycja ruszyła z czego rzecz jasna najbardziej cieszą się seniorzy,oraz dzieci.W końcu ten plan stanie się placem i miejscem do wypoczynku,nie będzie odbiegał swoim wyglądem od innych już zrewitalizowanych.Estetyka w tym obszarze dzielnicy zdecydowanie się poprawi.
Oczywiście będzie DROBNA GASTRONOMIA ??
2019-11-05 08:41:57
Musowo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA