Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Kolejna szansa na mieszkanie do remontu

Data publikacji: 13 maja 2019 r. 12:36
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:39
Kolejna szansa na mieszkanie do remontu
 

Znów można się starać o mieszkanie komunalne w zamian za remont. Przyjmowanie wniosków potrwa od 20 do 31 maja br. Chętni już mogą zbierać dokumenty potrzebne do prawidłowego złożenia wniosku. 

O wynajęcie mieszkania do remontu może ubiegać się każdy pełnoletni mieszkaniec Szczecina, który boryka się z brakiem lokalu i osiąga odpowiedni dochód. Idea „Mieszkanie za remont” zakłada, że przyszły najemca musi wyremontować lokal na własny koszt – średnio jest to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Termin wykonania prac wynosi 8 miesięcy. 

Gdzie składać wnioski? Kompletne dokumenty należy składać w BOI ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 w Szczecinie lub wysłać pocztą w wyznaczonym terminie pod ten adres.

Wnioski zostaną poddane ocenie punktowej. Liczba punktów zależeć będzie między innymi od:

• okresu zamieszkiwania w Szczecinie

• liczby dzieci

• stanu zdrowia czy warunków, w jakich obecnie mieszka przyszły najemca.

Na każdym etapie wnioskodawca może złożyć odwołanie, które rozpatruje Społeczna Komisja Mieszkaniowa. W kolejnym kroku ZBiLK publikuje listę lokali do remontu z terminem ich oglądania wraz ze szczegółowym kosztorysem i informacjami przeznaczonych dla osób ujętych w ostatecznym wykazie. Spośród dostępnych mieszkań do remontu wnioskodawcy sami wskazują lokale pierwszego i drugiego wyboru. W przypadku, gdy na lokal jest  więcej chętnych o przyznaniu go konkretnej osobie zdecyduje liczba punktów. Jeśli wnioskodawcy ubiegający się o jedno mieszkanie będą mieli taką samą punktację, o przekazaniu lokalu zdecyduje losowanie. Po spełnieniu ostatnich formalności i podpisaniu umowy, przyszły najemca wykonuje remont.

W ostatnich siedmiu latach ZBiLK przekazał już 1000 mieszkań do remontu.

Wnioski oraz szczegółowe informacje dotyczące naboru wniosków na mieszkania  remontu są dostępne na stronie zbilk.szczecin.pl lub w dni robocze w godz. 7.30 - 15.30 w ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 oraz pod numerami telefonów: 91 48 86 301, 91 48 86 333 

Ł.T

Fot. ZBiLK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Takie są fakty
2019-05-13 23:33:05
Naiwnych ludzi nie brakuje!
Ukrainiec
2019-05-13 17:25:04
Zacznijmy od podstaw wyremontuje coś co nigdy nie będzie twoje. Dwa lokalizacja najprawdobnie będziesz mieszkał lub miał za sąsiadów meneli lub podobne towarzystwo że strach wieczorem wyjść.tr,y będziesz płacił czynsz za wyremontowane nie swoje mieszkanie piękne nie ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA