środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejka po prawko

Kolejka po prawko

Kolejka po prawko
Data publikacji: 2015-10-07 08:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:42
Wywietleń: 1822 26425

Wyścig już się rozpoczął. Do szkół nauki jazdy z dnia na dzień zgłasza się coraz więcej chętnych. Podobnie jest w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie. W tym tygodniu zapisało się już na egzamin dziesięć osób więcej niż w poprzednim. A to dopiero początek. Liczba chcących uzyskać prawko będzie rosła. Przewiduje się, że pod koniec roku szkoły i WORD przeżyją szturm.

Wszystko przez nowe przepisy. Wejdą w życie 4 stycznia 2016 r. Od tego momentu, każdego młodego stażem kierowcę, obowiązywać ma 2-letni okres próbny. Przez ten czas świeżo upieczeni kierowcy będą musieli jeździć z przylepioną do szyby naklejką z zielonym listkiem. Obowiązywać ich też będą większe ograniczenia prędkości. W terenie zabudowanym 50 km/h, poza nim 80 km/h, a na ekspresówkach i autostradach - 100 km/h.

Ponadto tych co otrzymają uprawnienia do prowadzenia pojazdów po 4 stycznia przyszłego roku, czekają dwa dodatkowe szkolenia: dwugodzinne w WORD-ach i jednogodzinne w Ośrodkach Doskonalenia Techniki Jazdy. Pierwszy kosztować ma 100 zł, drugi - 200. Oba kursy trzeba będzie przejść pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od otrzymania prawka.

Pytanie tylko gdzie? Najbliższy Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy jest w Zielonej Górze. A to oznacza, że będą w nim kilometrowe kolejki. Zapytani przez nas rozmówcy podkreślają, że jeśli młodzi kierowcy nie zaliczą tych kursów, grozi im utrata uprawnień.

Nie dziwi więc, że w szkołach nauki jazdy wrze. Wszyscy chcą zdobyć prawko jeszcze w tym roku.

- Jest duży ruch - przyznaje właścicielka AUTO MOTO Anna Romańczuk.

W szczecińskim WORD ruch dopiero się zacznie.

- Już zauważyliśmy lekki wzrost zainteresowania egzaminami, ale szturmu spodziewamy się za kilka tygodni - tłumaczy Cezary Tkaczyk, dyrektor WORD w Szczecinie.

Przypomnijmy, że podobny najazd ośrodki kształcenia kierowców przeżyły jesienią 2012 r. Wtedy przyszli kierowcy obawiali się zmian zasad w egzaminach teoretycznych. Obecnie sytuacja może się powtórzyć. Dlatego chcący zdobyć prawo jazdy muszą się liczyć z tym, że zwlekając mogą mieć trudności z zapisaniem się i do szkoły i na egzamin.©℗

(lw)

Czytaj więcej w „Kurierze Szczecińskim"

 

Komentarze

Olaboga
Wprowadzanie upierdliwizmu w życiu społecznym Polaków to cecha zapijaczonych "wybrańców" Narodu - no chyba, że zdecydowały ruskie serwery.
2015-10-07 08:38:51
Określanie "prawko" i "nówka" nieodłącznie kojarzy mi się
z niedomytym, w gumofilcach pracownikiem PGR. To stamtąd wyszło.
2015-10-07 06:49:47

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie