piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kolej na Dzień Dziecka

Kolej na Dzień Dziecka

Kolej na Dzień Dziecka
Data publikacji: 2018-05-31 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Wywietleń: 3615 330172

Kolejowe spółki przygotowały prezent dla najmłodszych pasażerów z okazji Dnia Dziecka. PKP Intercity bezpłatne podróże ich pociągami 1 czerwca. Natomiast POLREGIO (Przewozy Regionalne) bilet za 1 złoty, a także imprezę na dworcu Szczecin Główny.

Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” obejmuje dzieci, które urodziły się w 2002 roku i później. Bezpłatnie będą mogły one podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby skorzystać z możliwości darmowego przejazdu, wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Bilety dla najmłodszych są już dostępne.

Opiekunowie młodych pasażerów także mogą liczyć na tańsze o 30 proc. przejazdy. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego, wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia.

Z kolei Przewozy Regionalne dla pasażerów, którzy nie skończyli 16. roku życia, mają w Dzień Dziecka przejazd za symboliczną złotówkę.

- Warto dodać, że dzieci do 4. roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami POLREGIO za darmo po pobraniu tzw. biletu zerowego w kasie – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy spółki Przewozy Regionalne.

Należy pamiętać, że oferta biletów za 1 zł jest ważna 1 czerwca 2018 r. i dotyczy przejazdów po kraju pociągami REGIO lub interREGIO w dowolnej relacji. Podróż odbywa się na podstawie biletów jednorazowych na przejazd w jedną stronę z nadrukiem „Dzień Dziecka z POLREGIO”. Można je nabyć w kasach i w pociągu u obsługi wyłącznie w dniu wyjazdu, czyli 1 czerwca br. i są one ważne z dokumentem potwierdzającym wiek podróżnego.

Ponadto, na peronie 1 dworca Szczecin Główny w piątek 1 czerwca Przewozy Regionalne pokażą kolej od kuchni. W godz. 10:00 – 15:00 będzie można zwiedzać kabiny nowych pociągów typu ELF, Impuls, LINK czy EN57, porozmawiać z maszynistą i konduktorem, sprawdzić się w roli kasjera, wziąć udział w konkursach o tematyce kolejowej, pomalować twarz oraz zrobić zdjęcie w formie kartki pocztowej. Przewoźnik przygotował wiele atrakcji i upominków, w tym m.in.: "Książeczkę Małego Podróżnika".

(mag)

Fot. PKP IC

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie