Piątek 30 lipca 2021r. 
REKLAMA

Kolej na Dzień Dziecka

Data publikacji: 2018-05-31 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:11
Kolej na Dzień Dziecka
 

Kolejowe spółki przygotowały prezent dla najmłodszych pasażerów z okazji Dnia Dziecka. PKP Intercity bezpłatne podróże ich pociągami 1 czerwca. Natomiast POLREGIO (Przewozy Regionalne) bilet za 1 złoty, a także imprezę na dworcu Szczecin Główny.

Oferta „Dzień Dziecka z PKP Intercity” obejmuje dzieci, które urodziły się w 2002 roku i później. Bezpłatnie będą mogły one podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity - Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Aby skorzystać z możliwości darmowego przejazdu, wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Bilety dla najmłodszych są już dostępne.

Opiekunowie młodych pasażerów także mogą liczyć na tańsze o 30 proc. przejazdy. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego, wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia.

Z kolei Przewozy Regionalne dla pasażerów, którzy nie skończyli 16. roku życia, mają w Dzień Dziecka przejazd za symboliczną złotówkę.

- Warto dodać, że dzieci do 4. roku życia przez cały rok mogą podróżować pociągami POLREGIO za darmo po pobraniu tzw. biletu zerowego w kasie – mówi Dominik Lebda, rzecznik prasowy spółki Przewozy Regionalne.

Należy pamiętać, że oferta biletów za 1 zł jest ważna 1 czerwca 2018 r. i dotyczy przejazdów po kraju pociągami REGIO lub interREGIO w dowolnej relacji. Podróż odbywa się na podstawie biletów jednorazowych na przejazd w jedną stronę z nadrukiem „Dzień Dziecka z POLREGIO”. Można je nabyć w kasach i w pociągu u obsługi wyłącznie w dniu wyjazdu, czyli 1 czerwca br. i są one ważne z dokumentem potwierdzającym wiek podróżnego.

Ponadto, na peronie 1 dworca Szczecin Główny w piątek 1 czerwca Przewozy Regionalne pokażą kolej od kuchni. W godz. 10:00 – 15:00 będzie można zwiedzać kabiny nowych pociągów typu ELF, Impuls, LINK czy EN57, porozmawiać z maszynistą i konduktorem, sprawdzić się w roli kasjera, wziąć udział w konkursach o tematyce kolejowej, pomalować twarz oraz zrobić zdjęcie w formie kartki pocztowej. Przewoźnik przygotował wiele atrakcji i upominków, w tym m.in.: "Książeczkę Małego Podróżnika".

(mag)

Fot. PKP IC

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ