Piątek, 09 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

KOD: Tu jest Polska [GALERIA]

Data publikacji: 19 marca 2016 r. 18:33
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:47
KOD: Tu jest Polska
 

- Przeciwstawiamy się totalitarnej, antydemokratycznej i nacjonalistycznej polityce rządu, prezydenta Polski i partyjnych funkcjonariuszy PiS – mówiła na wiecu KOD Magdalena Filiks. „Szczecin żąda szacunku dla prawa” - pod tym hasłem ponad tysiąc osób spotkało się w sobotę przy pomniku Czynu Polaków.

To była piąta manifestacja Komitetu Obrony Demokracji w Szczecinie. Uczestnicy demonstracji domagali się opublikowania ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Na scenie KOD-u wystąpił aktor Jacek Polaczek, mecenas Włodzimierz Łyczywek i były wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz. Przemawiali także lokalni koordynatorzy Komitetu.

Hełmy Macierewicza

„Przyjedź Antoni na testy elektrobroni” - przed g. 14 Magdalena Filiks, regionalna koordynatorka KOD, rozgrzewała osoby, które gromadziły się przy pomniku Czynu Polaków.

A grupa kobiet okrytych folie termiczne formowała na swoich głowach hełmy z folii aluminiowej, które jak usłyszeliśmy później, chronią przed promieniowaniem Maciewiecza. Uśmiechnięte panie robiły sobie zdjęcia z mężczyznami, którzy na manifestację przyszli w maskach Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza.

Świeciło słońce. Panowała piknikowa atmosfera. Z głośnika rozlegało się: „Słuchaj narodzie, cała nadzieja jest w KODzie”.

Manifestacja rozpoczęła się z 15-minutowym opóźnieniem, bo wokół parku i Jasnych Błoni, jak informowali organizatorzy, nie było gdzie zaparkować samochodów. Ruchem aut i pieszych sterowała policja.

„Nie boimy się”

- Obiecuję państwu, że nie ulegniemy, nie damy się zastraszyć. Tu jest Polska! Wszyscy jesteśmy Polakami – Magdalena Filiks rozpoczęła demonstrację. - Panie pośle Kaczyński, jesteśmy tutaj, widać nas i słychać coraz bardziej. Rośniemy w siłę! Obronimy demokrację - dodała.

- Mówią, że jesteśmy komunistami. Urodziłem się w 1980 r. i nawet gdybym chciał, nie miałem szansy załapać się na cały ten PZPR, ale za to prokurator Piotrowicz był w PZPR – mikrofon przejął Paweł Jackowski. - Mówią, że jesteśmy złodziejami, a tymczasem PiS zawłaszcza nasz kraj. - dodał.

Tego dnia członkowie KOD powtarzali: „Nie boimy się”.

- Witam serdecznie, nazywam się Anna Pawliczek i się nie boję! - przekonywała koordynatorka KOD z Koszalina.

Podobnie mówił najmłodszy koordynator KOD w Polsce 19-letni Adrian Trydeński ze Świnoujścia.

- Panie Jarosławie Kaczyński, jestem tutaj, się nie boję. My młodzi ludzie nie porzucimy swoich idei dla waszych populistycznych obietnic.

Rozległ się dźwięk trąbek.

A kiedy Robert Pełka ze Stargardu krzyknął: „Nie zgadzam się na demontaż państwa”, tłum skandował: „Państwo prawa wspólna sprawa!”.

Potrzeba solidarności

- Wszyscy tutaj mówimy: „ja się nie boję”. A ja jestem tutaj, dlatego, że się boję. Boję się o mój kraj – mówił aktor Jacek Polaczek.

A zgromadzeni rytmicznie powtarzali: „Beata drukuj ten wyrok”.

Były wojewoda Marek Tałasiewicz przypomniał ruch Solidarności z lat 80.

- Takiej solidarności potrzeba nam teraz Polakom drugiej, trzeciej, czwartej, wszystkich podłych kategorii – mówił Tałasiewicz. - Wszyscy „gorsi Polacy” potrzebują być solidarni, potrzebują współdziałać i mieć świadomość współodpowiedzialności. My nie zabiegamy o przywileje, ale o przestrzeganie prawa – przekonywał.

A tłum zachęcany przez organizatorów powtarzał: „Państwo prawa ważna sprawa”, „Wolność, równość, demokracja”.

Na scenę wszedł Włodzimierz Łyczywek, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Szczecinie

- Od lat mówiło się, że Kaczyński dzieli społeczeństwo. Jestem innego zdania – rozpoczął wystąpienie. - Nigdy nie było tak, aby sędziowie, prokuratorzy, adwokaci i radcowie zgadzali się w czymkolwiek. Wszystkie środowiska prawnicze były zawsze ze sobą skłócone, a przynajmniej sobie niechętne. W tej chwili 95 proc. wszystkich środowisk prawniczych wydaje uchwały protestujące przeciwko nie tylko łamaniu konstytucji, ale psuciu państwa i prawa.

„Chcąc uniknąć kryminału, szanuj wyrok trybunału” - rozległa się kolejna rymowanka.

- Jeśli nie postawimy tamy i nie będziemy sili to państwo rozpadnie się w swoich fundamentach – ostrzegał Łyczywek.

Na koniec manifestacji Magdalena Filiks mówiła o zawłaszczaniu mediów publicznych przez PiS. Dodała, że "to wszystko, co się dzieje" determinuje do tego, by przeciwstawiać się totalitarnej, antydemokratycznej i nacjonalistycznej polityce PiS-u.

Magdalena Szczepkowska

***

(Wcześniejsza informacja)

Przyjedź Antoni na testy elekrobroni. Słuchaj narodzie, cała nadzieja jest w KODzie - rozlegają się już przyśpiewki pod Pomnikiem Czynu Polaków w Szczecinie.

Komitet Obroni Demokracji o g. 14 rozpoczyna manifestację w obronie Trybunału Konstytucyjnego.

(masz)

Fot.: Magdalena Szczepkowska

Zobacz też zdjęcia Dariusza GORAJSKIEGO w naszej galerii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zako
2016-03-21 13:28:31
Nie mam niczego wspólnego z komunistami, korytem itp. - wręcz przeciwnie. Wolności, równości, sprawiedliwości, demokracji trzeba bronić i bronić obrońców tego dobra, tych z czasów Solidarności i tych obecnych. Można to robić z poczuciem humoru. Autokratyczna władza bardzo boi się humoru. Nie chce też, by ktokolwiek sprawdzał, co takiego wyprawia, dlatego rujnuje Trybunał Konstytucyjny i depcze Konstytucję. Temu KOD się sprzeciwia. Żaden hejt tego nie powstrzyma.
stara kadra
2016-03-21 12:58:30
widzę na zdjęciach "troszkę" starej kadry - mamy na osiedlu bloki armijno-milicyjne
Rozne formy...
2016-03-21 12:45:32
Andrzej... czyzbys wiec wychodzil z zalozenia, ze lepiej "G...A" nie ruszac bo i na duza odleglosc SMIERDZI ? A ja uwazam dla odmiany tak: jak Oni GNEBILI Nas przez 68 lat w latach 1945-2015, to My teraz wreszcie i nareszcie osiagnelismy rowniez mozliwosc, do chocby komentarzowego "odwetu"... pytanie tylko w jak delikatnej czy mniej delikatnej formie...! Czyli jak Kuba Bogu...!!
Andrzej
2016-03-21 11:55:13
Przestancie sie ekscytowac tymi wiaprzami, probujacymi dorwac sie do koryta, od ktorego inne wieprze nie zostaly jeszcze skutecznie odrabane! Przestancie robic ze zdrajcow Polski i Polakow bohaterow walczacych o demokracje!!! Przestancie im do cholery robic reklame! To tak,jakby robic reklame sprzedajnym dziwkom, czekajacych na swoje "dorsze" pod latarnia!
Dlugo - PiS,
2016-03-21 11:43:24
Na Jasnych Bloniach w Szczecinie, zebraly sie RESZTKI.... Komunistycznego i PO-stkomunistycznego Pomorza Zachodniego i ubolewaja nad tym, co i ile do tej PO-ry juz stracili i PO-tracili, PO tylko 68-latach "PZPR-owskiej i PO-owskiej Wladzy" ! Reasumujac: dopoty ten "czerwony dzban" wode nosil, az PO 68 latach i te "czerwone ocho" mu sie urwalo ! A wiec BEY...BEY... na dzieisiatki a moze i setki lat na przyszlosc !!
KODZIARZE... ZAGRAJMY W OTWARTE KARTY... ! !
2016-03-20 23:17:35
Czas najwyzszy by POLICJA tych KOD-ziarzy wylegitymowala i PO-spisywala, tak jak to Oni PO-przez: ORMO, ZOMO i MO, robili wczesniej z Nami...! A Dziennikarze roznych Mediow, PO-winni pozniej dokladnie PUBLICZNIE UJAWNIC - Ich KOD-ziarska przeszlosc....? A wiec: skad tak naprawde PO-chodza..., jakie zajmowali i dalej zajmuja Stanowiska ...oraz jakie maja dalsze Uklady i PO-wiazania PO-lityczne - tak w Polsce jak i za granica...????
Kot na KOD
2016-03-20 22:04:31
Propozycje heppeningu: 1. mężczyzna z koroną na głowie owinięty we flagę Unii Europejskiej z długim nosem jak u Pinokia obok mężczyzna w turbanie w białej katarskiej tunice w ciemnym neseserem i z wąsami i ciemnymi okularami 2. meliorant w woderach z rękami skutymi kajdankami z transparentem szybko osuszam państwowe kasy obok kobieta do wzięcia w białych kozaczkach umazana borowiną, pachnąca solą i zroszona bryzą morską
oddział zamknięty
2016-03-20 17:08:36
wyglądają jakby ich z Mącznej wypuścili na przepustkę
Mieszko
2016-03-20 15:16:16
Wolność Polski i Polaków?To chyba na złego konia postawiłeś. KOD dowodzony przez alimenciarza, broniący TW Bolka i antypolskiego TK to dokładnie odwrotność :)
do "Brawo Polacy z KOD"
2016-03-20 14:38:48
Już się nawalczyliście. Ofiary tej walki odgrzebujemy i przywracamy im należne miejsce. Cześć i chwała Żołnierzom Niezłomnym! Wieczna hańba ich prześladowcom, szpiclom i ormowcom!
m
2016-03-20 12:48:53
gdy adwokaci i sedziowie sa nieuczciwi tam jest brak demokracji,a w tym pochodzie ida tacy,to miasto to klika uklady adwokaci sedziowie i UM
Brawo Polacy z KOD
2016-03-20 12:30:53
Trzeba walczyć z tym chorym reżimem za wszelką cenę. Wolność Polski i Polaków jest dobrem najwyższym
Piotr
2016-03-20 12:29:41
KOD to obciach, 3/4 tych ludzi po prostu nie lubi a jednocześnie boi się Kaczorów, a z obroną demokracji to ma tyle wspólnego co SLD z lewicą albo PO z obywatelami :) czyli nic
PATRIOTA IV RP,
2016-03-20 11:19:51
Odp. do Pauli... trzeba bylo zabrac Im te Ich "Judaszowe 25 zlotych" i pojsc od razu do domu na wlasna prywatna herbatke... a nie dalej dac sie "KUPOWAC" za te Ich PO-stkomunistyczno/KOD-owskie "srebrniki" jak to co niektorzy "Judasze" w roku juz 2016-ym, dalej na Jasnych Bloniach jeszcze dzisiaj robia ! Prosze zapamietac sobie raz na zawsze ze: gdy o PRAWDZIWA WOLNOSC NARODU chodzi...to nie wazne sa zlotowki, herbatka czy kielbasa...!!
@Pikuś
2016-03-20 10:24:03
Dla Polaków macie tylko pogardę, co pięknie pokazałeś.
WIELKANOCNA w-PiS-anka,
2016-03-20 10:19:26
Komunisci, PSL-owcy, SLD-owcy, ORMO i ZOMO-wcy, PO-stkomunisci i KOD-owcy..! Mieliscie prawie 70 lat (tj. 1945-2015) na naprawe i odbudowe Panstwa Polskiego i co zrobiliscie...(???) napchaliscie sobie tylko Wasze tajne i prywatne Konta miliardami zlotych i dzisiaj macie jeszcze czelnosc wystepowac w imieniu "Oligarkow"... propagujac dalej byle Panstwowe zlodziejstwo i Wasza "G.....E" ! Gdzie PO-nad 200 PO-WAZNYCH AFER czeka w Ministerstwie Sprawiedliwosci na dokladne wyjasnienie ! Reasumujac krotko: dnia 25.10.2015 roku starciliscie w Demokratycznych i tym razem nie sfalszowanych Wyborach - Wasze stare cieple Stolki na najblizsze 70 lat... a pozniej w roku juz 2085-ym dopiero dalej ZOBACZYMY...???
paula
2016-03-20 09:52:44
Ostatnio dostałam 25zł a wczoraj już nikt nic nie dal nawet ciepłej herbaty....Już nie idę więcej robić z siebie idiotki... W sam transparent zainwestowałam 20zł
oj zagubione lemingi
2016-03-20 09:50:48
Sytuacją bez precedensu można nazwać fakt blokowania wyboru Polaka do ważnej międzynarodowej instytucji przez innych Polaków. Róża Grafin von Thun und Hohenstein oraz Julia Pitera storpedowały wybór Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO). Europosłanki PO wytknęły Wojciechowskiemu to, że jest z... PiS. Małostkowość i mściwość widoczna tym bardziej, że wcześniej europosłowie PiS poparli kandydaturę E. Bieńkowskiej na komisarza, a Kaczyński wsparł Tuska w staraniach o fotel szefa Rady Europejskiej. Komisja kontroli budżetowej Parlamentu Europejskiego negatywnie zaopiniowała kandydaturę europosła PiS Janusza Wojciechowskiego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego (ETO) - instytucji unijnej odpowiedzialnej za kontrolę budżetu UE i polityk unijnych. W głosowaniu za kandydaturą polityka PiS opowiedziało się 9 eurodeputowanych, 5 wstrzymało się od głosu, a przeciw było 12. Wielką rolę w wydaniu przez komisję kontroli budżetowej PE negatywnej opinii miały Róża Grafin von Thun und Hohenstein oraz Julia Pitera - europosłanki Platformy Obywatelskiej, które w trakcie przesłuchania Wojciechowskiego przed głosowaniem nad jego kandydaturą traktowały jako zarzut jego członkostwo w PiS oraz stosunek do sytuacji wewnętrznej w Polsce związanej ze sporem o Trybunał Konstytucyjny. Co prawda - Polska nie utraciła w ten sposób miejsca w Europejskim Trybunale Obrachunkowym. Rząd, w przypadku ostatecznego odrzucenia kandydatury Wojciechowskiego przez Parlament Europejski, będzie mógł wystawić innego kandydata. Nie mniej, jest to jednak sytuacja bez precedensu, bowiem do tej pory Polacy popierali Polaków w staraniach o ważne funkcje w UE. Tak było kiedy europosłowie PiS poparli kandydaturę E. Bieńkowskiej na komisarza, a Kaczyński wsparł Tuska w staraniach o fotel szefa Rady Europejskiej. Powstaje pytanie - czy tak ma wyglądać ogłoszona kilka dni temu przez Grzegorza Schetynę doktryna "totalnej opozycji"?
taka prawda
2016-03-20 09:48:49
Odebranie władzy okrągłostołowemu establishmentowi miało skutkować wielką katastrofą gospodarczą. Waluty miały drożeć, a giełda spadać. PKB miał się obniżyć, import miał być większy niż eksport, a pieniądze znowu miały wypływać z Polski szerokimi strumieniami. Tymczasem, ku wielkiemu zaskoczeniu, frank zaczął spadać, giełda odbiła, Morgan Stanley podniósł prognozę wzrostu PKB Polski z 3,2 do 3,6 proc., więcej eksportujemy niż importujemy, a budżet kraju po styczniu odnotował... nadwyżkę! Kryzys? - Nie sądzę. Jeszcze w styczniu za 1 franka trzeba było zapłacić niemal 4,10 zł. Obecnie kurs spadł do 3,92 zł. W ciągu dwóch miesięcy obniżył się zatem o -4,5 proc. Większą procentową zmianę odnotowaliśmy na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Po styczniowym dołku (WIG20 na poziomie 1670 pkt.), nastąpiło wyraźne odbicie (obecnie 1900 pkt.). Wzrost wyniósł zatem niemal 14 proc. Jakby tego było mało analitycy Morgan Stanley w raporcie z 13 marca podnieśli prognozę wzrostu PKB Polski w 2016 roku z 3,2 do 3,6 proc. Ale to nie koniec - w styczniu znowu odnotowano przewagę eksportu nad importem (wynoszącą +3,047 mld zł) oraz nadwyżkę budżetową (państwo więcej zarabiało niż wydawało) w wysokości 1,76 mld zł. Czy mamy do czynienia z kryzysem gospodarczym związanym z odebraniem władzy okrągłostołowemu establishmentowi? Nie sądzę.
waldi
2016-03-20 09:48:09
Esbecy i funkcjonariusze służb PRL niebawem będą mogli się poczuć jak zwykli emeryci. Najdalej za dwa miesiące Sejm ma przyjąć ustawę obniżającą wszystkie SB-eckie emerytury do wysokości... 882,56 zł! Niektórzy funkcjonariusze aparatu bezpieczeństwa i represji PRL stracą na tym bardzo wiele. Ich emerytalne uposażenia mogą się bowiem obniżyć nawet o 20 razy! Szacuje się, że oszczędności dla budżetu kraju z tego tytułu wyniosą nawet 900 mln zł w ciągu roku. Jak donosi krakowski "Dziennik Polski" Ministerstwo Spraw Wewnętrznych intensyfikuje prace nad ustawą obniżającą emerytury byłym SB-ekom i funkcjonariuszom aparatu bezpieczeństwa PRL. Według wstępnych informacji zmiany będą bardzo drastyczne. Wszystkie "resortowe" emerytury mają być bowiem obniżone do wysokości minimalnej emerytury jaka jest obecnie wypłacana w naszym kraju, czyli kwoty 882,56 zł brutto. Obniżka emerytur ma dotknąć około 25 tys. osób, które za to, że służyły odpowiedzialnemu za śmierć i represje wielu ludzi aparatowi bezpieczeństwa PRL, od III RP otrzymywały co miesiąc średnio od 4 do 6 tys. zł emerytalnego uposażenia (rekordziści nawet po 20 tys. zł). Czy KOD będzie miał kolejny powód do wszczynania ulicznych demonstracji antyrządowych? O ile nie znam odpowiedzi na to pytanie, to jestem niemal pewny, że gdyby nie tzw. ustawa sanacyjna w/s Trybunału Konstytucyjnego, to sędziowie tego gremium stwierdziliby, że ustawa obniżająca esbeckie emerytury jest sprzeczna z Konstytucją III RP. Nie zapominajmy bowiem, że III RP powstała głównie po to, aby dbać o interesy ludzi PRL.
zlot SBków
2016-03-20 09:46:14
same stare osoby ktorych miejsce przy wnukach a nie robienie groteskowych protestów... wśród nich mój sąsiad stary zasłużony ORMOWIEC który za komuny sprzedałby swoją córkę dla idei czerwonych..oj panie Janie...tylko dlaczego te okulary czarne na nosie...jednak troche wstyd na tej szopce być..
Spytajcie tych schludnych, sympatycznych staruszków ze zdjęć
2016-03-20 08:29:12
co robili w wieku 25 - 55 lat.
zbyszek
2016-03-20 00:41:48
Bron elektromagnetyczna?Hahahah Poziom intelektualny tych ludzi poraża . Hucpa antypolska i antydemokratyczna panoszy sie po naszych ulicach. Cwaniacy i podejrzani moralnie ludzie są oburzeni że w Polsce dokonuje się naprawa państwa Polskiego popsutego przez takich ludzi jak uczestnicy KOD.
xsxs
2016-03-20 00:38:47
Tak jak dziś wołaliśmy - Zima wasza, wiosna nasza. PiS upadnie dość szybko.
zbyszek
2016-03-20 00:36:55
Odrywani od koryta znów robią hucpe . Te marsze maja charakter antypolski. Przypominaja zadymy jakie organizowało SA w niemczech jak Hitlera zamkneli do więzienia. Proponuje zapamietać osoby w nich uczestniczacych . Sa to ludzie którzy nie cofną sie przed niczym. Kosztem narodu Polskiego.
Kodak
2016-03-20 00:27:18
To mało ich przyszło, skoro na transparentach są też z Kołobrzegu i Koszalina. Mało jak na Zachodniopomorskie.
drewniak
2016-03-20 00:18:11
Mecenas Łyczywek, nie moge zapomniec jego miny gdy w dawnycn czasach poprosilem go o pokwitowanie oplaty za uslugi prawnicze, pamietam te czerwien na jego policzkach, ....ten KOD, to wieczni rewolucjonisci, robiacy zamęt i chaos
JAcyk żydaczek -filipsiaczek
2016-03-19 23:44:44
Państwo reprezentujecie Szczecin? Nienawiść was zeżre - nie zaczekacie na nowe wybory ?
deratyzacja pilnie potrzebna
2016-03-19 23:41:43
Trzeba zapytać fachowców z Sanepidu co polecają żeby skutecznie wytępić wściekłe szKODniki.
Andrzej
2016-03-19 23:31:44
Na czwartym zdjęciu z siwizną mój sąsiad, były oficer operacyjny SB. Od wielu lat na emeryturze, wystraszony że mu emeryturę obniżą do średniej krajowej.
Pikuś
2016-03-19 22:23:51
Anton, jak jesteś takim polskim patriotą, to najpierw naucz się poprawnie pisać i mówić po polsku, gdyż najwyraźniej masz z tym poważne problemy. Jedynym usprawiedliwieniem dla ciebie może być uraz jakiego doznałeś w wyniku elektromagnetycznej broni twojego idola Antoniego.
KOD
2016-03-19 22:09:23
to wstyd dla Szczecina.Im sie należy kij przy pysku i won z kraju. Dość tego cyrku.
Kamil
2016-03-19 22:02:07
Ale ci ludzie są brzydcy. Zło mają wypisane na twarzach.
do krisa
2016-03-19 21:54:47
Ten ruch jest tak samo obywatelski jak była milicja.
Niklot
2016-03-19 21:38:26
Gdzie byli ci obrońcy demokracji jak rozwalano stocznie i najważniejsze zakłady pracy w Szczecinie. Widzieliście żeby protestował aktor Jacek Polaczek, mecenas Włodzimierz Łyczywek i były wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz?
Szczecinianin
2016-03-19 21:26:01
Wstyd i hanba dla Szczecina. Tylko tak mozna nazwac ta zbieraninie. Ludzie nawet nie potrafia konkretnie odpowiedziec dlaczego przyszli na prostest. Ktos ich cwaniacko wmanewrowal w ten cyrk. Te ich smieszne hasla, przebrania i miny ludzi oglupionych. Specjalnie przejezdzalem w godzinach Waszego spotkania ulica Piotra Skargi. Malo cos Was bylo, malutko...wiekszosc Szczecinian nie zyczy sobie, zebyscie wykrzykiwali hasla w imieniu calego narodu...a Pan wykrzykujacy przez mikrofon, ze PIS zabral mu ukochone radio Trojke nie wymaga zadnego komentarza. Kiedy do Was dotrze, ze ostatnie lata rzadzila nami niemiecka partia...mielismy niemiecki rzad reprezentujacy interesy narodu niemieckiego...i teraz jako opozycja skarza sie jak male dzieci do naszych odwiecznych "przyjaciol" Niemcow!!! To jest prawdziwy cyrk, tylko ze nawet ludzie nie chca na niego kupowac biletow. Pamietajcie jeszcze, ze czesc z tej grupki pod pomnikiem to byli przypadkowi spacerowicze, ktorzy korzystajac ze slonecznej aury natchneli sie na was przypadkiem, a po zdaniu sobie sprawy gdzie sie znalezli...szybciutko czmychali byle jak najdalej...
Andrzej
2016-03-19 21:22:04
Lipa, byłem, nie dawali kiełbasek tak jak ostatnio. A pisali, że będą kiełbaski i wystarczy dla wszystkich. Lipa!
kibic
2016-03-19 20:26:32
Szczecin przeprasza za ten cyrk oderwanych od koryta :(
Gargamel
2016-03-19 20:25:37
Brońmy trybunału, tego samego który przyklepał podniesienie wieku emerytalnego i grabież miliardów z OFE. Ci ludzie są tak zaślepieni przez nienawiść, że będą oddawać 99 proc. swojej pensji złodziejom z PO-PSL byle tylko nie rządził PiS.
kris
2016-03-19 20:24:16
Najwięcej wpisów jest autorstwa hejterów pisowskich. Negowanie ruchu obywatelskiego jest obowiązkiem funkcjonariuszy PJ rządzących,ale nikt nie zabroni prawdzie gnieździć się w sercach ludzi którzy widzą symptomy utraty wolności fundowanej przez towarzyszy "dobrej zmiany ", im dłużej trwa nowa władza tym więcej jej byłych zwolenników bedzie zasilać protestujących z KOD.
Rem
2016-03-19 20:19:05
Gdzieś juz czytałem te wpisy. W całości skopiowane. Oj nie zapłacą
Co za żenada!
2016-03-19 20:16:22
Obrońcy kapusiów i komuny krzyczą o Polsce. Młodzi nie dadzą się nabrać, drodzy działacze, na waszą ściemę i wygłupy.
Jarun
2016-03-19 20:10:27
Niech skaczą ci z KOD-u, tylko nie mówią w imieniu narodu. To naród wybrał PiS, a nie PO-PSL. Traci się stołki, wpływy, forsę za nic i stąd ten kwik. Ci co tak ochoczo podłączają się do pikiety, chyba też liczą, że w razie majdanu zostaną oligarchami
Wawrzek
2016-03-19 19:53:45
Już byli tacy co to wrzeszczeli - "chodźcie z nami" potem im Kuroń gotował zupę bp stracili wszystko - ci co ich namawiali do tych marszów dzisiaj milionerami i miliarderami. Tak samo obecnie z KOD -opłaceni przygłupy tupią, wrzeszczą, robią małpie gaje. Zleceniodawcy zacierają ręce bo jeszcze trochę szwindli i malwersacji zdążą zrobić. Ta była u władzy "elyta" nie waha się czynić antypolskich działań na arenie międzynarodowej szkodząc Polsce i Polakom - KIM ONI RZECZYWISCIE SĄ?, Czy dla ratowania własnych d...... przed odpowiedzialnością za dokonane, "hazardy", malwersacje środków publicznych i zwyczajne złodziejstwa i niestety działania graniczące ze zdradą Stanu. Naród Polski jest wyjątkowo cierpliwy ale chyba do czasu i niech ci wszyscy macherzy nie liczą na pomoc faszystów z Niemiec jak to było w MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI. A tak naprawdę to kto to jest ta pani Filiks? co pozytywnego zrobiła w swoim życiu? i gdzie Ją szkolono w tych podskokach?
Miś na Miarę
2016-03-19 19:34:31
Ferrero Roche nieco przeterminowane wylało się ze złotek i trzeba zatykać nos. Skaczą i histeryzują jak przedszkolaki, których pani postraszyła woźną z miotłą. Niedługo zgłoszą się po darmowe leki i jest nadzieja, że po tabletki na paranoję też sięgną. Niech skaczą. Tyle mają z tego życia. Za ich "idoli" ideologicznych nie miały szans, bo ich umiłowani przywódcy kazaliby je spałować. Niech sobie skaczą. Komu to przeszkadza...
nie nowoczesny
2016-03-19 19:30:16
Baśka z widuchowej jest!!! żenada i wstyd. i ktos taki był dyrektorem szkoły..................
prawda TW Tola
2016-03-19 19:17:40
Kolejny, geriatryczny spęd nienawidzących demokracji PiS-ofobów i tych co przegrali, tych co tracą dojne połączenie do kranika, do państwowych pieniędzy. Kiedy to się skończy, zapewne wtedy, gdy zabolą kolana i odezwie się reumatyzm. Drogie babcie, drodzy dziadkowie bez pomocy z zewnątrz nie obalicie legalnie wybranych władz, nie dokonacie zamachu na demokrację i nie zrobicie w Polsce drugiego majdanu. Zwłaszcza, że młodzież jest z partią i z rządem, że młodzież brzydzi się donosicielstwem i współczesną targowicą, która już otwarcie wzywa Niemców by nie pozostali berni by zaatakowli Polsce, na razie mówią o sankcjach, potem pewnie będą wzywać BND, Bundeswehrę i Volkssturm do interwencji zbrojnej do mordowania Polaków. Czy tego chcecie czy o to wam chodzi by zniszczyć naszą ojczyznę Polskę? Opamiętajcie się, wiele jest w ojczyźnie rachunków krzywd, lecz obca dłoń ich też nie przekreśli , polskie sprawy trzeba rozwiązywać w polskim domu. Darujcie sobie, idźcie na kawę i herbatniki z wnukami.
Jarun
2016-03-19 18:59:38
Jakoś nikt w Europie nie protestował, gdy niemieccy bojówkarze uczyli oczywiście przy pomocy pałek-polskich patriotów demokracji. Bruksela i Niemcy co...oślepli wtedy ? Teraz spór prawny w suwerennym kraju jest przyczyną do dyskusji i pouczeń, m.in przez syna kata Polaków, generalnego gubernatora Hansa Franka, Niklasa Franka. Już on wie jak w Generalnej Guberni zaprowadzić demokrację.
antykod
2016-03-19 18:55:56
szczecin to mówcie za siebie nie cały szczecin KOD to syf
Men
2016-03-19 18:33:30
PiS używając broni elektromagnetycznej otumanił pół Polski
Gość
2016-03-19 18:21:54
Ogłupieni przez PiS sieją zamęt w Internecie
bielik
2016-03-19 17:49:28
Żal mi tych ludzi, że tak zostali ogłupieni przez KOD. A gdzie byliście przez ostatnie 8 lat ??? Co PO zrobiła dla Polski, dla Polaków ? Przypomnieć Wam Kodowcy, czy sami potraficie myśleć refleksyjnie ?
Anton
2016-03-19 16:58:47
Doczekacie się na totalne wp ..ol od Kiboli. O co Wam kurne chodzi.Platforma zepsuła Państwo do tego stopnia ,że mało co działa POprawnie. PIS chce naprawić rzeczy oczywiste.Dupokracja charakteryuje się tym,że głos byle debila jest brany pod uwagę. Pedał , pedofil, to dla Was COŚ NORMALNEGO. OTÓŻ NIE!!!. Dawno temu w saunie w Gryfinie wypowiedział się wygolony, napakowany i wytatuowany (tatuaż jak sweterek) jegomość. "Zrobimy kurwa porządek". Nie miałem odwagi zapytać z kim ? Zakwalifikowałem , go może nie precyzyjnie do kibola. Nie chciałbym jednak stanąć do walki z kimś takim.Dzisiaj podświadomie czuję, że takiego Kijowskiego z KOD-u , to tacy delikwenci przerobią na " marmeladę ", najpierw za wygląd , a potem za poglądy. Boję się tego i proszę nie prowokujcie wojny domowej.Co jest popsute trzeba koniecznie naprawić.Co najprostszym ludziom daje Trybunał Konstytucyjny ? NIC !. W Sądach jak nie masz kasy , to się nie liczysz!Prawa mają przestępcy. Twoje zeznania, twój adres , dostęp do Ciebie ma Twój OPRAWCA. Przerobi Ciebie na humus zanim będzie następna rozprawa sądowa.Najlepsi adwokaci nie brzydzą się pieniędzmi przestępców, a skorumpowany Sędzia orzeknie za pieniądze lub szantaż wyrok tego "co ma " , a nie w imię sprawiedliwości. Brońmy skorumpowanych Sądów, pedałów różnej maści, i zwykłych cwaniaków, którzy pojęcia nie maja o podstawowych wartościach. Nie mają sumienia lub głupiego udają,że nie słyszą jego głosu.Ich Ojcem jest Kłamca!.
KODziak
2016-03-19 16:38:22
Dosyć powtórki PRL, dosyć naśladowania Putina
berg
2016-03-19 16:35:19
Ta przyśpiewka lepsza: "Komuniści i złodzieje, cała Polska z was się śmieje".
Polak
2016-03-19 16:27:31
Kod pokazał dziś siłę
Dana
2016-03-19 16:24:41
Nie wiedziałam o manifestacji!Zawiodłam rodzinę, miałam pilnować daty bo uczestniczymy w każdej manifestacji!!!NIE dla łamania demokracji!!!!!!
szczecinianin
2016-03-19 16:20:48
Żal du.ę ściska ludziska :)))
oldi
2016-03-19 15:54:38
Czy Teatr Pleciuga zakończył już demonstrację. Jaki tytuł miało to przedstawienie.
Antykod
2016-03-19 15:53:39
Proszę zauważyć twarze tych ludzi.Oni nie rozumieją że demokratycznie wybrana władza zrealizuje program naprawy Polski.A jest co naprawiać!Gdzie byli ci ludzie gdy poprzednia koalicja łamała prawo?Sprawdźmy gdzie pracują tzw.obroncy demokracji i za jakie pieniądze kupują te swoje idiotyczne bannery.A ich liderzy jeżdżą na skargę do Brukseli.Ot,taka współczesna Targowica!Wstyd,powinniśmy ich ośmieszyć wszędzie gdzie pojawią się ze swoimi mrzonkami o obalenia legalnej władzy metodami niedemokratycznymi!
To wielkie, skrzywione prącie z butelek przy fontannach im dedykuję.
2016-03-19 15:12:02
.
oldi
2016-03-19 14:26:03
Czy to UFO w tych złotych okryciach czy towarzystwo poparzone brakiem niby w Polsce demokracji. Swoją drogą komicznie to wygląda. Niech żyje młodość w KODZIE. Powodzenia. Proszę się tylko nie przeziębić, bo na darmowe leki dla seniorów trzeba jeszcze troszkę poczekać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA