Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Chodźcie z nami [GALERIA]

Data publikacji: 23 stycznia 2016 r. 15:28
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Chodźcie z nami
 

„Demokracja w Twoich rękach, pokaż Polsce, że nie pękasz", „Nie ma wolności bez prywatności" - takie m.in. hasła pojawiły się na transparentach podczas manifestacji zorganizowanej przez szczeciński Komitet Obrony Demokracji.

W sobotę (23 stycznia) Komitet Obrony Demokracji zorganizował kolejne protesty w większych miastach w całym kraju. Tym razem pretekstem było ograniczenie praw do prywatności, co wiąże się z przyjętą przez Sejm ustawą dopuszczającą większą niż dotychczas inwigilację obywateli. Manifestacja w Szczecinie odbyła się pod hasłem „Szczecin dla demokracji, przeciwko inwigilacji".

Uczestnicy szczecińskiej manifestacji spotkali się pod Pomnikiem Czynu Polaków na Jasnych Błoniach. Ludzie przyszli z transparentami, biało-czerwonymi i unijnymi flagami, maskami Anonymousa. Zebranych powitała Magdalena Filiks - jedna z liderek KOD-u, by poinformować o trasie przemarszu. Po odśpiewaniu hymnu narodowego protestujący ruszyli w trasę w kierunku Urzędu Wojewódzkiego. Przez całą drogę wznoszono okrzyki: „Demokracja", „Ręce precz od internetu", „Chodźcie z nami, Polakami", „Nie ma zgody na PiS-u metody", „Andrzeju dzielny, prosimy bądź samodzielny".

Po drodze do maszerujących dołączały kolejne osoby. W tłumie widać było całe rodziny, również z dziećmi, także w wózkach... i wiele zrobionych przez uczestników z własnej inicjatywy transparentów: „Wegetarianie i cykliści", „Ręce precz od internetu", „Nasza wolność, nasze prawo", „Jarosławie, dokąd zmierzasz".

- Przyszliśmy z dziećmi - mówi jedna z mam - ponieważ walczymy o demokrację również dla nich.

- Rośniemy w siłę, z każdą demonstracją jest nas więcej - dodaje ktoś z tłumu. - Niestety, PiS dostarcza nam pretekstów do demonstrowania niemal co tydzień.

Przechodząc przez plac Żołnierza ludzie mówili, że nie spodziewali się, iż w tym miejscu tak mocno zrośniętym z walką o wolność przyjdzie jeszcze raz w nowej Polsce wznosić te same co za PRL-u hasła.

Symboliczne było także zatrzymanie pochodu przed gmachem Sądu Okręgowego przy ul. Małopolskiej, gdzie krzyczano: „Wolne sądy".

Przy dźwiękach trąbek, dzwonków, kołatek tłum dotarł pod Urząd Wojewódzki.

- Przepraszam, że tak słabo słychać, ale mamy taki sprzęt - mówiła Magdalena Filiks, po czym zebrani podchwycili hasło „Nikt nam nie płaci" - nawiązujące do oskarżeń o finansowanie KOD-u z zewnątrz. Odpowiedzią na inne oskarżenia było z kolei hasło: „Nie lewacy, nie prawacy, to są zwykli ludzie pracy".

Przed urzędem wojewody nie było długich przemów. - Zmiany prostą drogą prowadzą do państwa policyjnego, gdzie każdy będzie podsłuchiwany, bez żadnej kontroli sądów - mówił jeden z organizatorów. Kolejny raz w ruch poszły kołatki i trąbki. Tłum zaczął skakać w myśl hasła, „Kto nie skacze., ten nie z nami". Przekazano pozdrowienia dla uczestników manifestacji odbywających się w innych miastach województwa - Stargardzie, Kołobrzegu i Koszalinie. Odśpiewano „Odę do Radości" - hymn Unii Europejskiej i na zakończenie - raz jeszcze - hymn narodowy.

Manifestanci podziękowali także policji, która ochraniała marsz. Manifestacja przebiegła bez zakłóceń, zakończyła się około g. 14. W marszu uczestniczyło ponad 2 tysiące osób.

(a)

Fot. Robert Stachnik

Więcej zdjęć w GALERII

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ja nie pękam, bom z Narodu
2016-03-19 16:35:49
a nie z g...... jak wy z KOD-u
do Gryfa
2016-01-25 10:02:59
Dziękuję za relację i pilnowanie prawdy o Polsce. Pozdrawiam serdecznie!
" Gryf " ściskam Ci rękę. Brawo. Takich nam trzeba.
2016-01-25 09:45:58
.
Gryf
2016-01-25 00:01:56
Jestem pod wrazeniem chamstwa i manipulacji jakie nawet i tu do Australii dotarlo z Polski. Wczoraj na wiadomosciach z Polski I pewnych KODowskich gazetach bylo podane ze odbyla sie demonstracja KOD w Melbourne. To tak bylo opowiedzone jakby to jakies wydarzenie. W Sobote bylem na spacerze blisko domu, i zobaczylismy polskie flagi. Okazalo sie ze okolo 10 przewaznie starych i troche wystraszonych ludzi stoi na Federation Square, tak z boku tego placu, zeby nie przszkadzac przechodnim bo to jest centrum miasta. Trzymali jakies kartki z napisem KOD. No to zjawiski jacys Polacy sie zgwizdneli i w moment to bylo moze z 50+ ludzi z recznie napisanymu tranparentami przeciwko tym KODowcom. Pare kobiet wykrzyczaly ich od bolszewikow, targowiczan itd. Ktos w Polsce ogladajac TV lub czytajac gazety myslaby pomyslec ze tu w Melbourne naprawde jakas powazna demonstracja byla za KODem. Mysle ze z tych co sie interesuja Polska polityku (a to raczej mniejszosc) to bliski 100% byloby przeciw temu KODowi. Tacy jak ta grupka KODowcow robia porzadnym Polakom obciach w oczach przechodniow. Ja moge zrozumiec szczera motywacje tej drugiej grupy ale tez jestem przeciw takim kontr-manifestacjom tutaj w Australii. Wiekszosc zyczy Polsce dobrze ale tylko wyjatki ida na wybory bo tamta polityka to nie jest nasz interes a szczegolnie ta ostra walka o koryta. Natomiast zalezy nam na dobrym wizerunku Polski szczegolnie tutaj w Australii. Musimy Was ostrzegac ze jest straszna manipulacja, klamstwo i psucie opinii Polski jakiej jeszcze nie widzialem. Mieszkam w Australi prawie 50 lat i nawet za PRL nie bylo tyle anty-polskiego jadu. Po angielsku leca przedruki z z zachodniej prasy ze niby jacys “narodowcy czy hitlerowcy” obalili legalna wladze w Polsce. Mielismy ostatnio wspaniale festiwale polskie w wiekszosci na Federation Square, Melbourne. Wspaniala reklama polskiej kultury a te media rzadzone przez zachodni kapital w Polsce i pare takich oszukanych ludzi jak ci KODowcy wlasnie psuja ten dobry wizerunek Polakom w Australii.
@Marian!!!!
2016-01-24 15:14:58
Marian pozamiatał :)
Tolarant Ahmed
2016-01-24 14:14:19
A gdzie oni byli jak były protesty przeciwko ACTA?
@Sromotnik
2016-01-24 12:42:38
Idź do palikota, może cię przytuli.
Marian!!!!
2016-01-24 12:24:35
– "Pamiętacie kto stał po tamtej stronie? Młodzi wykształceni z wielkich miast. Śmiali się z Waszych dziadków, że to moherowe berety. Przyszła kryska na matyska. Gdzie ich młodzi? Sami emerytowani UB-ecy, cwaniaki na wysokich emeryturach przyszli drzeć mordę, bo kończą im się przywileje" – powiedział Marian Kowalski w trakcie dzisiejszej manifestacji w Lublinie organizowanej w kontrze do demonstracji KOD. Zobacz przemówienie Mariana Kowalskiego
tere
2016-01-24 12:04:46
Jacy ludzie są bezmyślni i bezrefleksyjni to brak słów, po prostu... Idą z flagami UE rzekomo antyinwigilacyjnie to robiąc, a to przecież wg dyrektywy UE ta ustawa jest wprowadzana. Dodatkowo za rządów POPSL była rekordowa w skali europy liczba podsłuchów i nikt z tych KODeinowców nie miał z tym problemów. dziwne... Widocznie ubecja woli stare metody podsłuchiwania a boi się że na ich miejsca wejdą młodzi którzy będa obsługiwać internet. Przciw EUROPEJSKIEJ INWIGILACJI - TAK, ale PRZENIGDY Z KODem!!!!
@Paweł
2016-01-24 11:55:52
"moderator? - co, mordę drzesz, że PiS chce niby cenzurę wprowadzić.." Pawle, trochę kultury! "Mordę" ma pies...twój "młodszy brat" jak mawiają kościelni... Nawet moderatora chcesz ustawić pod swoje PiSowskie slogany? Pisał poeta:"tym się narodowie różnią,iże w smakach sie inszych lubują..." Ty wolisz nazywać inne poglądy "darciem mordy", my zwiemy to "odmienne poglądy"... Mała ,ale zasdnicza róznica dla ucha... Pozostaję z szacunkiem-SromotnikBe...
antyszKODnik
2016-01-24 11:41:51
WSI nie odpuszczą Polski, będą zamieszki, manifestacje które finansuje Petru, Balcerowicz, Soros aż do powrotu WSI na poprzednie stanowiska. Nie byłoby to takie grożne nawet z powodu Ustawy 1066 którą wymalował ryży szwab Tusk z Makrelą, lecz o wiele grożniejsza jest klauzula solidarności wynikająca z traktatowych zapisów o interwencji militarnej w danym kraju UE stwierdzający załamanie się demokracji, i w tym celu utworzony został Komitet Obrony Demokracji, umieszczając na jego fasadzie pana „na utrzymaniu żony” Mateusza Kijowskiego donoszący na Polskę do Brukseli. I Petru "bankowca", oszusta z Rumunii pod dyktando Balcerowicza i Sorosa z Fundacji Batorego, którą podobnie jak Putin należy szybko rozwiązać w Polsce, jak i inne tego typu "fundacje" mające na celu tylko szkodzenie Polsce. Krótko opisałem do czego wszystko zmierza w naszym kraju, do OBALENIA demokratycznie wybranego Rządu za pomocą szwabskiej Brukseli. DLATEGO należy jak najszybciej wypowiedzieć Traktat Lizboński i opuścić wrogą nam UE pod przewodnictwem Niemiec! To już nie jest UE do której przystąpiliśmy w 2004r, oni nie odpuszczą dojnego koryta w Polsce! Tzw. "klauzula solidarności" UE może być zastosowana w razie zagrożenia demokracji przez terroryzm, i ma zastosowanie w przypadku Polski uzasadniając działania obecnego Rządu jako"terrorystów", czas to wreszcie zrozumieć, i domagać się wyjścia z Brukseli szumnie nazwanej Unią Europejską dla zmylenia przeciwnika. Ta banda unijna nigdy nie odpuści koryt Polskich! Czy ktoś widział od tysięcy lat aby szwaby lub ruskie się zmienili? W celu grabieży zawsze będzie funkcjonowała linia Berlin-Moskwa dlatego Polska MUSI poszukać sobie innych sojuszników jak nie chcemy znowu być w niewoli. Czas nagli, bo wiadomo co zadecyduje Komisja Wenecka, wyrok będzie na naszą niekorzyść. Jak słusznie zauważył Red. Michalkiewicz w TV Trwam Warto zwrócić uwagę, że najbardziej zaniepokojone stanem demokracji i praworządności w Polsce są Niemcy i środowiska żydowskie, a chodzi o ogromne odszkodowania dla żydów i Polski od Niemiec. Ani dnia dłużej w żydowsko-masońskiej Unii Europejskiej! Sprowadzanie do Europy wojsk islamskich ma tylko jedno na celu: poskromienie przez szwabów i rosjan niepokorne kraje Europy, w tym nas.
Paweł
2016-01-24 10:48:27
@moderator? - co, mordę drzesz, że PiS chce niby cenzurę wprowadzić, a sam jej żądasz, bo Ci nie pasują, KODziarzu? Typowy objaw patologicznej obłudy. Kto nie z nami ten hejter, troll i spamer, bo to my, Nowoczesna Platforma KODowanej zdrady jesteśmy jedynymi demokratami? Paszoł won, bolszewiku!
do moderator?
2016-01-24 10:41:10
Czyli takiej demokracji chcecie, żeby kasować to co mówią/piszą ludzie mający odmienne zdanie niż wy...Kod/PO w całej pigułce, demokracja jest wtedy kiedy wy rządzicie, a jako ktoś inny to faszyzm. to jakaś pokrętna logika
SromotnikBezwstydny
2016-01-24 10:24:55
do @Paweł ,@ Kij dwa.. i reszty PiSdzielców! "...bardzo dobrze ze PiS chce prawie to samo teraz zrobic (czyli zrewanzowac sie...) za to co "Twoi" Komunisci i PO-stkomunisci robili z calym Narodem przez 68 lat, liczac od roku 1945-go." Jesli juz to od 1948... Wiemy jużź od PiSdzielców, że PO zostawili "KRAJ w RUINIE". A tzw."komuna"? Odbudowała kraj z powojennych zniszczeń,zelektryfikowała go(80% "przedwojennych"świeciło lampami naftowymi).wyrwali ludzi z powszechnego analfabetyzmu ,w którym trzymał go przez wieki katolicki kościół i tzw. "panowie szlachta".Nauczyli ludzi zawodów wszelakich i kultury... Dziś PiSdzielcy próbują to zdezawuować,ale wy, potomkowie ciemnych chłopów zza Buga przekonacie się ,że piszę prawdę, jesli zapytacie o tamte czasy swoich dziadków i rodziców lub przeczytacie np."Komorników"Wł.Orkana lub "Popioły"S.Żeromskiego albo "Tiara i korona"T.J.Choińskiego lub wejdziecie na portal: Racjonalista.pl
swama prawda
2016-01-24 08:47:19
Zajmujecie się takimi bzdurami jak KOD,Wiadomo o co w tym chodzi .Ci którzy lizali tyłki PO teraz boją się rozliczenia i utraty ciepłych posadek .
Rejwach i gewałt, że UBowsko - PZPRowskie chody nie przejdą na prawnuki ??
2016-01-24 08:14:22
.
Pamiętam
2016-01-24 01:55:29
Platforma chodzi po ulicach nikt inny,normalni ludzie nie wyjdą na ulice bo pamiętają jakie afery były udziałem tych polityków przez osiem lat.Na koniec swoich rządów spaprali co mogli i beszczelnie pognali do PE z płaczem .Same zera.
fajna galeria
2016-01-24 00:12:16
Czy to przypadkiem nie były naczelny Kuriera maszeruje dziarsko na zdjęciu nr 12?
moderator?
2016-01-24 00:03:41
Gdzie jest moderator i dlaczego nie reaguje na spam pisowskich troli
do Pawła
2016-01-23 23:54:44
Sromotnik nie ogarnia. Wszystko mu się miesza ;)
jerz
2016-01-23 23:22:27
Czy to prawda, że skrót KOD oznacza "Komitet Obalenia Demokracji" ?
KAZDY KIJ MA 2 KONCE...,
2016-01-23 22:26:02
Do wpisu SromotnikaBezwstydnego z dnia 23/1 godz. 18.01 ! No i bardzo dobrze ze PiS chce prawie to samo teraz zrobic (czyli zrewanzowac sie...) za to co "Twoi" Komunisci i PO-stkomunisci robili z calym Narodem przez 68 lat, liczac od roku 1945-go... (odliczajac tylko tamte 2 lata PiS-u z lat 2005-2007)
Lęk przed pracą
2016-01-23 20:32:13
Naczelna KODziara poszła już do pracy, czy dalej siedzi w domu i zadymia co kilka tygodni na Jasnych Błoniach?
@Biały Miś
2016-01-23 19:52:59
Weź nie strasz, bo an samą myśl się słabo robi.
Biały Miś
2016-01-23 19:31:51
KOD jako partia w następnych wyborach zdobywa 45% głosów. Tusk na prezydenta, Kijowski na premiera, Petru na ministra finansów. I znowu będzie się żyło lepiej! Szach mat! hahahaha
z internetu
2016-01-23 19:26:10
Kiedy podnoszono wiek emerytalny – Nie protestowali Kiedy ukradziono im dziesiątki milionów Pod okiem władzy z Amber Gold – Nie protestowali Kiedy usłyszeli na taśmach prawdę o swoim państwie – Nie protestowali Kiedy ukradziono im 150 miliardów z OFE – Nie protestowali Kiedy ceny ropy na świecie spadły a władza wprowadziła nowy podatek paliwowy – Nie protestowali Protestują natomiast w obronie Trybunału Konstytucyjnego Który nie stał w obronie obywateli kiedy rząd PO-PSL
Paweł
2016-01-23 19:23:32
@SromotnikBezwstydny - Ty mi tu demagogii nie siej. To KODziarze walczą o przyciągnięcie uchodźców, a nie PiS. Cały US to pogrobowcy komuchów czy to z SLD czy PO i to oni sieją cenzurę.
opozycjonista
2016-01-23 18:29:43
to potomkowie tej czerwonej antypolskiej holoty podrzuconej nam przez stalina i 'wyzwolicieli' na ruskich czolgach po wojnie. to oni zakladali nam obroze zbrodniczej komuny, to oni organizowali zbrodnicza ubecje to oni w ubeckich katowniach mordowali najlepszych synow i corki naszego narodu, dlatego dzis tak kwicza bo prl i po_lska a raczej po_lin byly wlasnoscia tych zbrodniczych antypolskich czerwonych dynastii wszystkie przywileje nalezaly do nich nawet dzis ta gnida kijowska wpomniala o tym ze walcza o ich przywileje.
ehh
2016-01-23 18:28:58
KIEDYS OGLUPIENI . DZISIAJ OPLACENI. SPRZEDAJNA SZUMOWINA PO szyta agentura.
Klinicznie Obciążeni Debile = KOD
2016-01-23 18:28:28
Najwyzszy czas przywrocic respekt i szacunek dla Najjasniejszej Rzeczypospolitej Polskiej - zdrajcy nie moga sie tak panoszyc i niszczyc Polske bezkarnie! Trzeba przywrocic Konstytucje z II RP - obecna konstytucja byla pisana przez czerwona antypolska bande na jej wlasny uzytek, przykladem jest obecna przepychanka z pokomunistycznym TS zbrodniarza jaruzela. Niezwlocznie rozpoczac budowe Berezy Kartuskiej II - mozna z publicznych kwest ja na pewno sie dorzuce. To bylaby najlepsza inwestycja na przyszlosc Wolnej Polski. Reaktywowac Granatowa Policje ona naluczylaby zdrajcow, ta czerwona antypolska holote respektu dla polskiej wladzy i Panstwa Polskiego. Zaden demokratyczny kraj nie cacka sie z wewnetrzna przestepcza banda dzialajaca na szkode panstwa. Sejm, Rzad i Prezydent maja w reku wszystkie narzedzia. Zapamietajcie kto ma miekkie serce ten ma twarda d.... z ta banda inaczej nie mozna.
kod wypowiedział dzichad
2016-01-23 18:27:23
Kochani,robić zdjęcia terrorystów z KOD i do internetu.Będą reagować prawnie ale nie starczy im pieniędzy.Terroryści z KOD,są za handlem dziećmi(odbieranie dzieci),są za zakazem obiżania wieku emerytalnego,są przeciw 500 plus czyli przeciw polskim rodzinom w Polsce czyli są wrogami Polski ale i Merkel,która poparła nawet podwyżki rodzinnego w Niemczech dla dzieci.Przecież 500 plus to jest znane od lat w BRD,w Niemczech jako Kindergeld.ACTA podpisało PO-PSL.ACTA to decyzja EU i USA.ACTA są w Polsce a KOD bajdurzy o kontroli internetu,który jest już aktualny.
SromotnikBezwstydny
2016-01-23 18:01:52
@kwikkwik, "nudzi we łbie" i reszta PiSdzielców! Uważacie ,że ludzie zaczęli:"... "drzeć buzię" przeciw czemuś co nie ma miejsca..." Otóż na tej str.Kuriera jest info, o relegowanym studencie,który odważył się mieć wolne słowo i napisał:" NIE islamizacji Europy.!" To własnie JUŻ ma miejsce! Ustawa o podsłuchach, o ograniczeniu wolności internetu,o kneblowaniu ust dziennikarzom, wyrzucanie z redakcji i uczelni ludzi o odmiennych zdaniach!TO JUŻ MA MIEJSCE! Czynienie spolegliwymi partyjnym bonzom -sędziów i tp.TO JUŻ MA MIEJSCE! To jest rujnowanie podstaw demokracji i kładzenie podwalin pod faszyzację państwa.
Gość
2016-01-23 18:01:01
Trzęsą się portasie pisowskim aparatczykom
Ben
2016-01-23 17:49:24
Część komentujących jak mantrę powtarza hasło o ludziach gorszego sortu. Widać szkołę Jarka. Zdyscyplinowany elektorat.
Obserwator
2016-01-23 17:45:20
Wpisy Waldka i do Pawła wskazują na zorganizowaną akcję. Kto za tym stoi?
Zet
2016-01-23 17:35:00
Pamiętacie to hasło: Zima wasza, wiosna nasza. Pasuje
Janek
2016-01-23 17:33:32
Kolejna demonstracja i co raz więcej ludzi.
KOD +PZPR =konfident i zdrajca
2016-01-23 17:24:04
Idę o zakład ze 75% to byli działacze PZPR ,którym władza odebrała rozum i nie mogą się odkleić od stołków które uważają ze zostały zespawane z ich tyłkami podczas okrągłego stołu,a hasła świadczą ze zawłaszczyli sobie ideały to jad kłamstwa i nienawiści do demokratycznych zasad,demokracja dla nich to tylko slogan który ma za zadanie wywołać niepokoje w Polsce.
Nudzi się we łbie i tyle
2016-01-23 16:53:11
Patrząc na "twarze" na zdjęciach myślę sobie ile pożyteczniej energii bez toksycznych insynuacji mogłyby wnieść obecne tam osoby zamiast "drzeć buzię" przeciw czemuś co nie ma miejsca . Gdyby był jakiś zamach na "coś" TO DAWNO BY WAS POJMALI !!!!!!
Piotr
2016-01-23 16:43:22
Biedni ludzie... Zima, a tu trzeba się "dobrowolnie" stawić. Szkoda że nie mogą się tak czasami ruszyć w jakiejś istotnej sprawie.
bolesna prawda
2016-01-23 16:42:22
Kiedy wszystkie właściwe instrumenty władzy, kiedy wszystkie media - poza niszowymi - były w rękach tamtej strony, kiedy tamta strona miała wpływy w sądach, kiedy wszystkie samorządy były opanowane przez aktualną opozycję. Kiedy zakazano zakładania sojuszów z nami. Wtedy była demokracja. A kiedy jesteśmy przy władzy i mamy dużo mniej, to jest to dyktatura – mówił podczas wystąpienia Jarosław Kaczyńsk
senior
2016-01-23 16:39:48
Zdrajcy,targowiczanie z KODegrengolady - pajace,alimenciarze -nie musicie mnie bronić.Jestem wolnym Polakiem,szczęsliwym,że w wieku 74 lat doczekałem wreszciewładzy chyba wymodlonej przez Polaków.Doczekałem,doczekaliśmy zmian podnoszących Polskę z kolan.Tylko prośba do rządzących...zacznijcie nas bronić przed oszołomami,przed inspiratoratorami wyciągania otumanionych tłumów na ulicę.,przed bandyckimi knunowaniami puczu,kto wie,czy nie krwawego? Dajcie sygnał.My patrioci wyjdziemy milonami - bezkrwawo na ulicę,pokażemy zdrajcom kogo popieramy,czyja jest Polska i czyja jest siła.A póki co.Nie ma paragrafu na alimenciarza,na milionera- bankstera? Oni są odpowiedzialni za zament kraju,za podburzanie do obalenia władzy.Pod Trybunał Stanu ze zdrajcami ojczyzny.
nuda
2016-01-23 16:39:01
Szambo wybilo po raz kolejny. Chcialbym jednak w tym momencie podpowiedziec kontr pikiete, ktora chodzi mi po glowie od dluzszego czasu. Mianowicie, chcialbym zaproponowac akcje palenie przyniesionego z domu "swetru" pod siedziba Nowoczesnej. Jako glowna atrakcja- przejazdzka na Rubikoniu
tak po krótce
2016-01-23 16:38:27
Sped Darmozjadow,resortowych dzieci ,biurokraci ktorych naprodukowal duzy kaczor donald,aferzysci ,ormowcy,zomowcy, milicjanci,uchylajacy sie od placenia alimetow,PO ,Gumofilce,Nowoczesni inaczej,WSI,SB, ludzie bylego prezydenta a bylo ich okolo 500 set, ludzi tam nie ma ,porzadnym polskim obywatelom krzywda sie nie dzieje,wrecz im sie polepszylo,jest mniej zlodziejstwa i przekretow.
protestuje to ja!
2016-01-23 16:37:55
JAKIEJ MOJEJ JA NIE CZUJE ZAGROZENIA DEMOKRACJI A I NIE ZYCZYMY SOBIE ZEBY JACYS LEWACY OSZOLOMY I KOCIE ODCHODY Z AGENTAMI I ZDRAJCAMI POLSKI BRONILY NASZEJ DEMOKRACJI KTOREJ NIC NIE GROZI GROZI CO NAJWYZEJ TYM IDACYM KUNDLOM I SZKAPOM ODCIECIE RYJOW OD KORYTA ZAGROZONE LEWE INTERESY I WPLYWY DO KTORYCH PRZYROSLI CZYLI IDZIE BANDA OSZUSTOW RODZINNYCH KLAMCOW ZBIOROWYCH I PAJACY KTORZY DAJA SIE MANIPULOWAC
tylko pytam...
2016-01-23 16:37:02
"...Andrzeju dzielny, prosimy bądź samodzielny".... Czy miało być:"niedzielny"Tzn.świąteczny?
anonim
2016-01-23 16:36:23
Kto dał im prawo bronić mojej wolności, ja sama wiem co jest dla mnie dobre,nie życzę sobie występowania w moim imieniu,mówcie o sobie nie innych mnie jest dobrze z tą władzą z tymi ludzmi i tyle.Niech się cieszą że mogą wrzeszczeć na ulicy i policja ich nie rusza a za poprzedników nie było tak łatwo,zapomnieli??
cały ten marsz
2016-01-23 16:34:38
To ślepi, którzy prowadzą kulawych, a naprowadzają ich głuchoniemi.
zagubione owce
2016-01-23 16:32:44
Oprócz broniących koryta aferzystów, zdrajców i złodziei, najliczniejszą grupą uczestniczącą w marszach KOD są "Pi" - ogłupieni przez propagandę "pożyteczni idioci". Ludzie, którzy tak na prawdę nie rozumieją o co "w tym wszystkim" chodzi, lecz dali się zmanipulować kłamliwymi lecz chwytliwymi hasłami o "zagrożonej demokracji", "ograniczeniu swobód obywatelskich" i różnego rodzaju "zamachach"... Szczyt absurdu: Mama z dziećmi (500+) na wiecu KOD demonstruje w obronie koryta Rzeplińskiego i Lisa...
ze Szczecina
2016-01-23 16:30:58
To ludzie żyjący w wirtulanym świecie TVN 24 i Gazety Wyborczej ,który nie ma nic wspólnego z rzeczywistoscią. To dobrze ,że ci zwyrodnialcy już nie rządzą a pozostało im tylko chodzić po ulicach i pleśc bzdury. Jak to fajnie ,ze to te lewackie bezmózgi już nie rzadzą :-)))
kwik kwik
2016-01-23 16:28:46
Kwiczą świnie rozpasane Od koryta odrywane Kiedy słucham ich narracji O gwałceniu demokracji To mnie taka myśl nachodzi Nie o wolność świniom chodzi Pełen fałszu jest ten kwik Bo to o koryto krzyk Zawłaszczone, rozkradane Słusznie świniom odebrane Wie już cała okolica Ze ten kwik to Targowica
nie ide nogi mnie bolą
2016-01-23 16:25:45
Niech sobie chodzą POdobno spacery dobrze robią na głowę. To takie remedium dla tych co nie mają pieniędzy ani na leki ani na alimenty PO prostu przez nogi do głowy. Tylko podwyżek dla emerytów czy 500zł na dziecko też niech nie biorą bo to przecież wstrętne PIS`owskie pieniądze. Niech sobie protestują aż POsiwieją na tych ulicach i nie przeszkadzać im za wszelkie zniszczone mienie w razie czego będą odPOwiadać sami:D
zza miedzy
2016-01-23 16:23:16
Niemiecka telewizja publiczna organizuje debatę liderów poszczególnych partii przed marcowymi wyborami w trzech krajach związkowych: Badenii-Wirtembergii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii-Anhalcie. Okazało się, że z debaty tej została wykluczona zajmująca 3. miejsce w sondażach prawicowa, antyimigrancka partia AfD. Powód? - Udziału przedstawicieli tej partii w debacie nie życzyli sobie Zieloni i Socjaliści. Oto jak wygląda niemiecka demokracja w praktyce. Jednym z głównych postulatów prawicowej i eurosceptycznej partii AfD (Alternatywa dla Niemiec) jest zamknięcie niemieckich granic dla imigrantów, szczególnie dla osób z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Ponadto, ta zajmująca 3. miejsce w sondażach partia domaga się także dymisji kanclerz Angeli Merkel. Zdaniem przedstawicieli AfD, obecna kanclerz jest odpowiedzialna za fiasko polityki migracyjnej, a islam stanowi zagrożenie dla współczesnych Niemiec. Niemiecka telewizja publiczna organizuje na kanałach lokalnych debatę liderów poszczególnych partii przed marcowymi wyborami w trzech krajach związkowych: Badenii-Wirtembergii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii-Anhalcie. Okazało się, że wykluczenia AfD z debaty zażądali przedstawiciele partii Zielonych oraz Socjaldemokratów. Co istotne - władze lokalnych telewizji SWR i MDR (należących do ogólnoniemieckiej sieci pierwszego programu telewizji publicznej ARD) zgodziły się z tym postulatem i wykluczyły z udziału w debacie przedstawicieli AfD! Oto jak wygląda demokracja w kraju, który martwi się stanem demokracji w Polsce...
do pawła
2016-01-23 16:22:29
Paweł Kukiz chciałby, aby decyzję w/s przyjmowania islamskich uchodźców podjęli obywatele w referendum ogólnokrajowym. - "Gospodarzami w Polsce są obywatele i tylko oni, a nie żadna Unia Europejska czy Parlament Europejski, mogą decydować kogo chcą u siebie gościć" - powiedział polityk. Pomysł ten, z uwagi na koszty (ok. 80-100 mln zł), skrytykował Ryszard Petru. Lider Nowoczesnej chyba jednak zapomniał, jak w ub.r. stał ramię w ramię z B. Komorowskim ogłaszającym organizację kosztującego nas dokładnie tyle samo referendum, które okazało się klapą. - "Przypominam: według byłego ministra Sienkiewicza Polska istnieje tylko teoretycznie. W jaki sposób kraj istniejący teoretycznie może w praktyce zweryfikować potencjalnych terrorystów?" - pytał retorycznie dwa dni temu na konferencji prasowej Paweł Kukiz. - "Naród jest gospodarzem, żadna partia polityczna, żadna Unia Europejska, żaden Parlament Europejski, nikt nie ma prawa decydować, kogo my chcemy u siebie gościć" - dodał lider Kukiz'15, uzasadniając w ten sposób pomysł przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum w sprawie przyjmowania islamskich uchodźców w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej. Idea referendum została niemal natychmiast skrytykowana przez Ryszarda Petru (Nowoczesna), który przyczepił się do kosztów przeprowadzenia takiego referendum (80-100 mln zł). Sam jednak zapomniał, jak w maju ub. r. stał ramię w ramię z Bronisławem Komorowskim, który tuż po przegranej w I turze wyborów postanowił zorganizować ogólnopolskie referendum w/s JOW, finansowania partii i rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika. Referendum to okazało się być totalną klapą. Frekwencja wyniosła 7,8 proc. i była najniższą z odnotowanych we wszystkich ogólnokrajowych głosowaniach przeprowadzonych w Europie po 1945. Dlaczego Ryszard Petru wówczas nie protestował? Dlaczego zgodził się na pomysł przeprowadzenia referendum Komorowskiego, mimo iż jedno z pytań urągało inteligencji przeciętnego człowieka ("Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika")? Skoro wówczas nie protestował, to dlaczego robi to teraz, kiedy z pomysłem przeprowadzenia ogólnopolskiego referendum występuje Paweł Kukiz?
Waldek
2016-01-23 16:21:16
Policja opublikowała audyt wewnętrzny, który potwierdził nielegalną inwigilację dziennikarzy i ich rodzin przez dwie policyjne specgrupy. Podsłuchy zakładano dziennikarzom, którzy pisali o aferze taśmowej w rządzie PO-PSL. Zadaniem śledczych było odnalezienie "źródła", które przekazywało dziennikarzom materiały kompromitujące polityków Platformy Obywatelskiej. Powstaje pytanie - dlaczego obrońcy demokracji nadal milczą w tej bulwersującej sprawie? Pisałem o już tym, ale pozwolę sobie powtórzyć z uwagi na ciężar gatunkowy tematu - przedstawiciele KOD twierdzą, że bronią demokracji i standardów państwa prawa. Jeśli tak, to może powinni zorganizować demonstrację w sprawie nielegalnie inwigilowanych i podsłuchiwanych dziennikarzy, którzy zajmowali się sprawą afery taśmowej? Może powinni się skrzyknąć i wyjść na ulicę, aby wyrazić sprzeciw wobec działaniom władz, które uderzały w podstawowe wolności gwarantowane przez Konstytucję? Wszak nielegalna inwigilacja blisko 80 osób, które mogły coś wiedzieć o skandalicznych nagraniach członków Platformy Obywatelskiej debatujących między sobą o tym jak "zaj...bać opozycję" czy dokonać skoku na kasę NBP by ratować rząd, była bez wątpienia pogwałceniem demokratycznych zasad funkcjonowania społeczeństwa obywatelskiego. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - fakt, że w latach 2014-2015 w Komendzie Głównej Policji działała specjalna grupa śledczych, która nielegalnie rozpracowywała dziennikarzy ujawniających nagrania z afery taśmowej, jest gigantycznym skandalem. KOD powinien dzisiaj z tego powodu bić na alarm! Powinien grzać temat, aż do znudzenia! Nielegalna inwigilacja to przecież istotne i rzeczywiste naruszenie obywatelskich wolności. Z takim naruszeniem nie mieliśmy do czynienia od bardzo wielu lat. Dlaczego zatem KOD nie protestuje i nie zwołuje z tego powodu ludzi na ulicę? Śmiem twierdzić, że przyczyną takiego stanu rzeczy jest fakt, iż politycy, którzy ostatnio maszerowali na czele ich demonstracji, są najzwyczajniej w świecie członkami Platformy Obywatelskiej, czyli formacji, która była "czarnym bohaterem" wspomnianej afery. I to jest też jeden z głównych powodów, dla których nie jestem w stanie uwierzyć w szczere intencje organizatorów KOD.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA