czwartek, 20 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kobiety niezwykłe (galeria)

Kobiety niezwykłe (galeria)

Kobiety niezwykłe (galeria)
Data publikacji: 2015-09-03 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:33
Wywietleń: 3699 18107

Osiem niezwykłych pań z Zachodniopomorskiego wyróżniono w czwartek w wojewódzkim etapie konkursu „Lady D" im. Krystyny Bochenek. To kobiety, które pomimo swojej niepełnosprawności, odnoszą sukcesy w życiu społecznym, sportowym, artystycznym, zawodowym. Powalczą jeszcze o zwycięstwo w etapie krajowym.

W kategorii „Sport" wyróżniona została Agata Kaczmarczyk. Ma 28-lat i liczne sukcesy sportowe, głównie w biegach. Posiada patent żeglarza jachtowego i nurkowego, jest morsem, pływa szalupą wioślarza w osadzie „Deaf-Szczecin" w Centrum Żeglarskim.

Za „Dobry start" nagrodzono Katarzynę Zubę ze Szczecinka. Ta 26-latka aktywnie działa w wolontariacie, głównie na rzecz dzieci, była wolontariuszką m.in. w programie „Starszy Brat i Starsza Siostra".

Danuta Ziętara dostała statuetkę w kategorii „Życie społeczne". Od 34 lat pracuje jako kurator społeczny w sądzie. Związana z różnymi organizacjami pozarządowymi, z którymi wspiera potrzebujących.

Wioleta Rabiej - wyróżniona w kategorii „Kultura i sztuka". Autorka książki pt. „Moje życie", publikuje w czasopiśmie „Społeczeństwo Dla Wszystkich", maluje.

Katarzyna Kciuk to także artystka, więc i wyróżnienie w kategorii „Kultura i sztuka". Maluje, gra w teatrze, śpiewa.

Teresa Szajnowska - nagrodzona za „Życie społeczne". Działa na rzecz Amazonek „Teresa" w Chojnie. Przez jej zaangażowanie gmina Chojna dostała statuetkę Lidera Promocji Profilaktyki Nowotworowej „Różowa Wstążka".

Aleksandra Kunicka także zasłużyła na wyróżnienie za działalność społeczną. Był czas, że koordynowała w Stargardzie Szczecińskim aż 50 grup wolontariuszy i poprowadziła ok. 150 akcji charytatywnych.

Anna Rybak - jej kategoria: „Życie społeczne". Współorganizuje imprezy integracyjno-promocyjne i związane z aktywizacją zawodową. Jest m.im współtwórczynią Centrum Wolontariatu w Stargardzie Szczecińskim.

Laureatki dostały okolicznościowe statuetki. Nagrodą dodatkową była sesja fotograficzna m.in. we wnętrzach szczecińskiej filharmonii. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria) Kobiety niezwykłe (galeria)

Komentarze

Stowarzyszenie Amazonek TERESA w Chojni
Dziękuję ,za przypomnienie o te ważnej sprawie .Kocham ludzi i bardzo lubię im pomagać sprawia mi to duża radość jeśli moja pomoc okazała się potrzebna i sprawia mi to duża satysfakcję.Puki starczy mi sił będę to robiła w każdy dzień bo wiem ile taka pomoc znaczy .Dzisiaj odszedł od nas dobry człowiek który zawsze innym pomagał.Bolek zawsze pozostaniesz w naszej pamięci, jemu już nikt nie mógł pomóc a szkoda bo był dobrym człowiekiem..
2016-09-06 22:34:36
gość
Jest to piękne, że ktoś zauważa takie osoby, zapewne jest ich więcej lecz trudno się samej promować.GRATULACJE DLA WSZYSTKICH PAŃ.
2015-09-04 10:47:23
mjusta
brawo dla bohaterek
2015-09-03 19:42:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie