Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kobiety niezwykłe (galeria)

Data publikacji: 03 września 2015 r. 16:49
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:33
Kobiety niezwykłe (galeria)
 

Osiem niezwykłych pań z Zachodniopomorskiego wyróżniono w czwartek w wojewódzkim etapie konkursu „Lady D" im. Krystyny Bochenek. To kobiety, które pomimo swojej niepełnosprawności, odnoszą sukcesy w życiu społecznym, sportowym, artystycznym, zawodowym. Powalczą jeszcze o zwycięstwo w etapie krajowym.

W kategorii „Sport" wyróżniona została Agata Kaczmarczyk. Ma 28-lat i liczne sukcesy sportowe, głównie w biegach. Posiada patent żeglarza jachtowego i nurkowego, jest morsem, pływa szalupą wioślarza w osadzie „Deaf-Szczecin" w Centrum Żeglarskim.

Za „Dobry start" nagrodzono Katarzynę Zubę ze Szczecinka. Ta 26-latka aktywnie działa w wolontariacie, głównie na rzecz dzieci, była wolontariuszką m.in. w programie „Starszy Brat i Starsza Siostra".

Danuta Ziętara dostała statuetkę w kategorii „Życie społeczne". Od 34 lat pracuje jako kurator społeczny w sądzie. Związana z różnymi organizacjami pozarządowymi, z którymi wspiera potrzebujących.

Wioleta Rabiej - wyróżniona w kategorii „Kultura i sztuka". Autorka książki pt. „Moje życie", publikuje w czasopiśmie „Społeczeństwo Dla Wszystkich", maluje.

Katarzyna Kciuk to także artystka, więc i wyróżnienie w kategorii „Kultura i sztuka". Maluje, gra w teatrze, śpiewa.

Teresa Szajnowska - nagrodzona za „Życie społeczne". Działa na rzecz Amazonek „Teresa" w Chojnie. Przez jej zaangażowanie gmina Chojna dostała statuetkę Lidera Promocji Profilaktyki Nowotworowej „Różowa Wstążka".

Aleksandra Kunicka także zasłużyła na wyróżnienie za działalność społeczną. Był czas, że koordynowała w Stargardzie Szczecińskim aż 50 grup wolontariuszy i poprowadziła ok. 150 akcji charytatywnych.

Anna Rybak - jej kategoria: „Życie społeczne". Współorganizuje imprezy integracyjno-promocyjne i związane z aktywizacją zawodową. Jest m.im współtwórczynią Centrum Wolontariatu w Stargardzie Szczecińskim.

Laureatki dostały okolicznościowe statuetki. Nagrodą dodatkową była sesja fotograficzna m.in. we wnętrzach szczecińskiej filharmonii. ©℗

Agnieszka Spirydowicz

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stowarzyszenie Amazonek TERESA w Chojni
2016-09-06 22:34:36
Dziękuję ,za przypomnienie o te ważnej sprawie .Kocham ludzi i bardzo lubię im pomagać sprawia mi to duża radość jeśli moja pomoc okazała się potrzebna i sprawia mi to duża satysfakcję.Puki starczy mi sił będę to robiła w każdy dzień bo wiem ile taka pomoc znaczy .Dzisiaj odszedł od nas dobry człowiek który zawsze innym pomagał.Bolek zawsze pozostaniesz w naszej pamięci, jemu już nikt nie mógł pomóc a szkoda bo był dobrym człowiekiem..
gość
2015-09-04 10:47:23
Jest to piękne, że ktoś zauważa takie osoby, zapewne jest ich więcej lecz trudno się samej promować.GRATULACJE DLA WSZYSTKICH PAŃ.
mjusta
2015-09-03 19:42:54
brawo dla bohaterek

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA