niedziela, 31 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > KO atakuje media publiczne. Misiło: kłamią i manipulują

KO atakuje media publiczne. Misiło: kłamią i manipulują

KO atakuje media publiczne. Misiło: kłamią i manipulują
Data publikacji: 2019-10-04 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-05 12:15
Wywietleń: 1284 419259

Dziennikarze mediów publicznych działają niezgodnie z etyką tego zawodu. TVP i Polskie Radio kłamią i manipulują. Uprawiają goebelsowską propagandę - mówił w piątek (4 października) poseł Misiło. I obiecał, że kiedyś zostaną z tego rozliczeni.

Poseł PO i kandydat KO do Sejmu Piotr Misiło rozpoczął piątkową konferencję przypomnieniem słów ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa.
- Mawiał on, że kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą. Ale my wiemy, że to nieprawda. Kłamstwo zawsze będzie kłamstwem. To, że media publiczne - TVP i Polskie Radio - dziesięciokrotnie więcej pokazują naszych politycznych oponentów, nie jest dla nas najważniejszym problemem. Najgorsze są ich manipulacje i kłamstwa - stwierdził Misiło.

I złożył publiczną deklarację. - Obiecuję, że jeżeli dojdziemy do władzy, wszystkich tych dziennikarzy, którzy sprzeniewierzyli się zasadom tego zawodu, zasadom Rady Etyki Mediów, działali sprzecznie z zasadami etyki dziennikarskiej, pociągniemy do odpowiedzialności. Również zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego. Słowo potrafi zabijać. Również manipulacje TVP i Polskiego Radia zabijają ludzi. Nie ma na to naszej zgody - stwierdził poseł.

Przypomniał także, że w ostatni czwartek do szefów szczecińskiego ośrodka TVP i Radia Szczecin trafił list sygnowany przez Olgierda Geblewicza - marszałka województwa i szefa kampanii KO w regionie - z żądaniem wyjaśnień w sprawie nierównego traktowania komitetów wyborczych.

- Do elementarnego braku obiektywizmu czy jakiejkolwiek sztuki dziennikarskiej przejętych przez PiS mediów publicznych zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Prowadzone przez nas poważne działania w trakcie kampanii, takie jak prezentacja regionalnego programu są zupełnie pomijane przez rzeczone media. Natomiast o wydarzeniach organizowanych przez PiS media publiczne "trąbią" przez kilka dni. Należy podkreślić, że media te opłacane są z pieniędzy podatników - stwierdził Geblewicz.

- Nie liczymy na odpowiedź z TVP Szczecin i Radia Szczecin. Ale gdybym był szefem jednej z tych instytucji zwolniłbym wszystkich takich dziennikarzy pracujących niezgodnie z etyką tego zawodu. Za działanie na niekorzyść spółki. Kiedyś to nastąpi - ostrzegał Misiło, kierując te słowa bezpośrednio do dziennikarza TVP Szczecin obecnego na konferencji.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Lewackie żale.
OD lat 60 ubiegłego wieku do 2015 roku media publiczne należały do komunistów , a póżniej do lewaków z SLD , UW , PO i PSL. Komunistyczno - lewacka propaganda lała się strumieniami z ekranów telewizora. Prawica nie miała wstępu do TVP. Po co teraz ten płacz , lewacy. Macie przecież swoją lewacką tubę propagandową telewizję TVN. Panie Misiło , przestań pan straszyć prawicę i narodowców rozliczeniami. Kij ma dwa końce. To wy jesteście milionerami i macie więcej do stracenia , w razie czego.
2019-10-05 12:01:22
tczewianin
I jeszcze bezczelnie pokazują w mediach co niektórzy nagrywają jak człowiek ulży sobie z wątroby i powie prawdę co myśli o tym wszystkim. I jeszcze pytają gdzie jest 250 mld co nie wpłynęło do budżetu
2019-10-05 11:05:49
on
kłamiesz to ty człowieku i cała ta twoja paczka z PO.Zgłoś się do swojego kumpla Budki niech wypisze ci receptę dobrze ci to zrobi.
2019-10-05 11:01:16
Ciekaff
"Należy podkreślić, że media te opłacane są z pieniędzy podatników - stwierdził Geblewicz." Obudził się ze snu czy zapomniał jak "wódz Peru" - Tusk , wzywał do nieopłacania abonamentu RTV ?! Podczas rozliczania nie zapomnijcie rozliczyć też każdej spółki Skarbu Państwa która przez ostatnie 4 lata śmiała nie reklamować się w Gazecie Wybiórczej ...Hehehehehe...
2019-10-05 09:40:43
czy też tak czujecie?
Obserwując pana Misiło mam takie nieodparte wrażenie że ten człowiek pracuje dla PIS! Jak już dobije POKO swymi występami pewnie zamelduje: panie prezesie wykonałem zadanie?!
2019-10-05 07:50:16
beee
Jeśli celem kampanii wyborczej jest ośmieszenie się, Misiło niewątpliwie sukces ma zagwarantowany. Pajac jakich mało.
2019-10-05 00:15:06
Misilo & KOM-pany...
Juz w latach 1945-1990 i dalej...az do roku 2015-go "Gadaliscie i przedstawialiscie Nam taka prawde" jak Prawda... za Bugiem ?? Tak ze Duzo lepiej bylo Wysluchac... Voice of Ameryka, BBC z Londynu czy Radio Wolna Europa z RFN, gdzie o dodatkowych Zachodnich wowczas Mediach tj. Prasie i TV - juz nie wspomne !!!
2019-10-04 23:56:08
wer
msiło nie masz głosu ko-dziarzu!
2019-10-04 23:48:14
Nie ma wstydu
mop
2019-10-04 23:32:25
Pan Misiło nieustannie powtarza
te sama mowie nienawisci i wntypolskie, polonofobiczne wypowiedzi - pewnie wychodzi z zalozenia ze powtarzajac te hejterskie stwierdzenia tysiac razy dorowna Goebbelsowi....
2019-10-04 23:16:43
Misiło jako polityk działa niezgodnie z etyką tego zawodu
i od tego powinien zacząć konferencję. Tak samo jak jego kolega Neumann (kto słyszał co wygadywał o wyborcach - traktuje nas jak pożytecznych idiotów) , Bieńkowska co ulotniła się po kasę do Brukseli i cała reszta bandy PO KO spoko .
2019-10-04 22:34:53
się PO_j....o
- kiedyś pisałem po..by i zaraz przypilił się jeden PO_kemon strasząc Radą do mediów itp. Chyba pójdą do PO_lityki i będę mógł ja ten no Neuu.. jakoś mu tam.
2019-10-04 21:46:00
Gosc
A ja liczę na to ze jak skończy się immunitet to za znieważenie symbolu powstańców to gamoniu pójdziesz siedzieć..liczę na to ze ktos to czyta z twojego sztabu i juz pakujecie walizki....
2019-10-04 20:42:41
Tak uważam ... o wyborcach PIS
My im obiecujemy a oni nas wybierają za to co im obiecaliśmy i sami za to płacą. Później obiecujemy im jeszcze więcej, oni nas znów wybierają i sami płacą za to co my im obiecaliśmy. W tym czasie my przytulimy wszystkie ciepłe posadki rządowe i w spółkach skarbu państwa oraz nieletnie prostytutki w hotelu na godziny. Wszystko w imię Boga i miłości do ojczyzny.
2019-10-04 20:20:18
krótko mop
cienias cieniasem pozostaniesz i lepiej zamilcz
2019-10-04 19:56:58
JNBJ
NIE STRASZ ,NIE STRASZ BO SIE ZESRASZ
2019-10-04 18:38:19
Sławek w akcji
"Rzygam tym Tczewem. Słowo honoru ci daję, rzygam Tczewem (...) Dlatego, mówiąc szczerze, nie chcę zajmować się Tczewem, bo tam są same po..by, naprawdę"
2019-10-04 18:35:29
ciekawy
Kto tam rzyga Tczewem w PO??
2019-10-04 18:31:08
heheeh
Misiło a kiedy konferencja w Tczewie??
2019-10-04 18:25:47
o sądach
Neumann: "Sądy dzisiaj – ja ci gwarantuję – nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią k... nic. Będą prowadzić sprawy – i ch..j"
2019-10-04 18:19:27
jab
Dzięki TVP mamy teraz pluralizm informacyjny. Przed 2015 rokiem wszystkie media, i te polskojęzyczne i publiczne nadawały tylko jedną "całą prawdę całą dobę".Teraz "taką prawdę" nadaje tylko polskojęzyczne TVN, a TVP pokaże to co z premedytacją nie pokazuje tvn.
2019-10-04 18:09:19
taśmy Neumanna
Neumann o Adamowiczu: "Jedynym gościem jest Adamowicz, który ma absolutnie mega twarde rzeczy, które mogłyby go wyprowadzić w kajdankach"
2019-10-04 18:05:17
czytam
Wasza KO nie kłamie - wali k... prawdę wprost , o waszych wyborcach po.... ach . Jesteście autentyczni , prawdomówni jak Pan S. q.. H.. POJ ... N. !
2019-10-04 17:37:53
No to tego
Nie ogladam i nie slucham zrodelek niewiedzy.Ale pan spotkany na grzybach oznajmil ostatnio,ze PIS 'znajduje pieniadze na wszystko'...Chcialam wytlumaczyc czlowiekowi-ze jak pis znajduje- to jemu ginie,ale nie dal sie.Ogladal TVP i wie...Nie wiedziec czemu- szybkim wzrokiem, zaczelam przegladac grzyby w jego kubelku- w jakiejs panice- ze przyjdzie do domu,usmazy i sie wykonczy;)Ale byly jadalne.Tym bardziej sie dziwie;).
2019-10-04 17:27:50
Obywatel
Czy Misilo byl w Tczewie?
2019-10-04 17:27:07
Lgbt a ciul go wie
Panie Piotrze w TVP jak ukarze się seria 997 to napewno o was wspomną