Piątek 20 maja 2022r. 
REKLAMA

Kłopoty z komunalizacją nabrzeży

Data publikacji: 2017-10-19 08:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Kłopoty z komunalizacją nabrzeży
Fot. Dariusz Gorajski  
Miasto chce skomunalizować reprezentacyjne tereny u podnóża Wałów Chrobrego – Nabrzeża Wieleckiego i Bulwaru Chrobrego oraz działki należące do spółki Gryf Nieruchomości na Łasztowni. Nie zgadza się jednak na to Skarb Państwa, blokując obie transakcje. Radni przyjęli stanowisko popierające propozycje miasta i będą pod nim zbierać podpisy szczecinian. W sens takiej akcji wątpi PiS.

Użytkownikiem wieczystym Nabrzeża Wieleckiego i Bulwaru Chrobrego jest Polsteam Żegluga Szczecińska, w której udziałowcami są dwie firmy – Żegluga Polska SA oraz spółka miejska Żegluga Szczecińska. Aby miasto mogło przejąć te atrakcyjnie położone tereny, musi nabyć resztę udziałów w Polsteam Żegluga Szczecińska. Dzięki temu można będzie dokonać zmian w księgach wieczystych i pozwolić Żegludze Szczecińskiej faktycznie przejąć kontrolę nad Nabrzeżem Wieleckim i Bulwarem Chrobrego. Ma to pozwolić na rozpoczęcie modernizacji nabrzeży.

Niestety, okazuje się, że proces ten nie został do tej pory zakończony. Żegluga Polska SA nie uzyskała wymaganej zgody Skarbu Państwa. Kilkanaście dni temu okazało się, że do transakcji nie dojdzie. W dodatku resort Skarbu Państwa zaproponował miastu, że… odkupi jego udziały.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 października 2017 r.

(dar)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Benek
2017-10-20 10:55:25
Ten tramwaj jeżdzi po szynach podpartych kołakami. Ja jadę do Śródmiescia nie po to aby usiąsc za biurkiem, lecz aby załatwić moje sprawy w kilku dzielnicach i szybko wrócić.Do tego służy mi mój samochód. On nie jest do stawiania na parkingu na obrzeżu miasta na 10 godzin! Na to mogą sobie pozwolić magistrackie pie.rdzistołki!
Benek
2017-10-19 15:50:26
A dlaczego tkwicie jak buraki w korkach a nie przesiadziecie sie do tramwaju? Szybciej, taniej i mozna spokojnie rozgladac sie przez okna. Sprobujcie! Ja sprobowalem i dzis moj samochod mozna ogladac na parkingu przy lotnisku.
Do dwa chocoły
2017-10-19 12:10:26
Jechałeś tak długo nie przez to, że jest za mało przepraw ale przez to, że jakaś tam furgonetka zatarasowała jeden pas z dwóch dlatego policja prowadziła samochody na buspas...
mieszkaniec
2017-10-19 09:22:02
Radni pis jak zwykle anty ,odkupienie i modernizacja tych bulwarów leżą w bardzo ważnym interesie miasta Szczecin i jego mieszkańców ,zamiast pomóc to są bierni lub nawet przeciw, gratulację !!!ciekawe co na to posłowie tej partii i ministrowie ...
;)
2017-10-19 09:19:05
To tak, jakby na siłę wymusić na kimś sprzedaż przez niego samochodu.
Dwa chochoły!
2017-10-19 09:15:00
A czymże dysponują owe "zeglugi"? Gdzie żeglują?Może wskażą, gdzie wylądował słynny wodolot? A rozwiązać te "spółki" i rozpędzić to towarzystwo nierobów na cztery wiatry!!! Dla Szczecina jest potrzebny trzeci most a własciwie trzecia przeprawa z mostami, estakadami itp. Most Kłodny to droga do nikąd! Zobaczcie co się dzieje na wjeżdzie do miasta na ul Struga-Eskadrowa-Gdańska-Energetyków oraz trasie z Dąbia od mostu na Regalicy(ciągle w remoncieeee...). Wczoraj(ok.16-18) od ul.Eskadrowej do Mostu Długiego jechałem 2godziny i 10 minut!Policja odważyła się wpuścić ruch na "bus-pas"...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA