Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Klimat letnich zmian w parkowaniu

Data publikacji: 2020-07-04 17:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-21 17:58
Klimat letnich zmian w parkowaniu
 

W okresie stanu epidemii, a przede wszystkim związanym z nim zawieszeniem szczecińskiej SPP, został zawładnięty przez samochody. Całkowicie, czyli nawet w części wyłączonej z parkowania już przed rokiem - przy okazji procesu prototypowania, w tym m.in. wprowadzania zmian w organizacji ruchu. Mowa o pl. Orła Białego, na którym wkrótce pojawi się kilka zmian. Oby - jak komentują okoliczni mieszkańcy - na lepsze.

Pierwsza zmiana - formalna - właśnie nastąpiła. Reprezentacyjny plac górnego tarasu Starego Miasta został wyłączony spod nadzoru Zakładu Usług Komunalnych oraz Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. Od lipca odpowiedzialność za pl. Orła Białego przejęła spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

Kolejna zmiana jest w drodze. Chodzi o przywrócenie (14 lipca) Strefy Płatnego Parkowania i najdroższego parkingu w mieście - z opłatą w wysokości 10 zł za każdą godzinę postoju. Oczywiście z zachowaniem strefy parkowania - preferencyjnie - zarezerwowanej wyłącznie dla okolicznych mieszkańców.

Na tym nie koniec zmian. W letni czas pl. Orła Białego znów ma być otwarty dla społecznych inicjatyw i aktywności. Nie tylko on, o czym przekonuje m.in. nadchodzące "Święto Tkackiej".

(an)

Fot. Lucyna WÓJCIK

Na zdjęciu: Przez ostatnie miesiące pl. Orła Białego - jak całym Starym Miastem - zawładnęły samochody. Skutecznie utrudniając życie mieszkańcom tego rejonu Szczecina.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Irena
2020-07-05 15:52:36
Bardzo słuszna uwaga. WHO głowi się, kiedy pandemia się skończy, a tu proszę: firma od poboru opłat już wie - właśnie się skończyła.
Irena
2020-07-04 20:39:51
półka Nieruchomości i Opłaty Lokalne ogłosiła koniec epidemii!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA