Niedziela, 26 maja 2024 r. 
REKLAMA

Kierowca ciężarówki „wydmuchał” ponad trzy promile

Data publikacji: 20 lutego 2019 r. 12:22
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:33
Kierowca ciężarówki „wydmuchał” ponad trzy promile
 

Policjanci ze szczecineckiej drogówki udaremnili dalszą jazdę kompletnie pijanemu kierowcy ciężarówki. Ale to nie jedyne przewinienie 29-latka. Mężczyzna przejeżdżając wąskimi uliczkami Szczecinka, zahaczył TIR-em o inny samochód i go uszkodził. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku otrzymał informację, że od strony Lotynia w kierunku Szczecinka ciężarówką jedzie mężczyzna, który najprawdopodobniej jest pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach od zgłoszenia patrol drogówki namierzył wskazanego TIR-a. 

– Podczas kontroli, jak tylko kierujący otworzył drzwi pojazdu, policjanci poczuli silną woń alkoholu – informuje mł. asp. Anna Matys z KPP w Szczecinku.

Mężczyzna „wydmuchał” w alkomat ponad 3 promile. Wyszło też na jaw, że wcześniej kierowca spowodował kolizję drogową w Szczecinku. Na jednej z wąskich uliczek nie zachował odpowiedniej odległości między pojazdami, w efekcie uszkodził zaparkowaną hondę.

Za jazdę pod wpływem alkoholu kierowcy ciężarówki grozi nawet do dwóch lat więzienia i utrata prawa jazdy. Zatrzymany odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej.  

(reg)

Fot. Tomasz Tokarzewski 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

-
2019-02-20 14:03:18
Grozi nawet utrata prawa jazdy? Przecież powinno się zatrzymać na miejscu i to dożywotnio!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA