Sobota 10 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Kierował pod wpływem amfetaminy. Akt oskarżenia trafił do sądu

Data publikacji: 2021-07-31 07:23
Ostatnia aktualizacja: 2021-07-31 07:23
Kierował pod wpływem amfetaminy. Akt oskarżenia trafił do sądu
Fot. Dariusz Gorajski  

Mężczyzna podejrzany między innymi o o dwukrotne kierowanie pojazdem pod wpływem substancji psychotropowej zasiądzie na ławie oskarżonych. Akt oskarżenia skierował do sądu Prokurator Rejonowy Szczecin-Zachód.

Podejrzanemu zarzucono, że 6 maja tego roku w Szczecinie pod wpływem substancji psychotropowej (amfetaminy o stężeniu 616 ng/ml we krwi) kierował osobowym volkswagenem passatem. 45-latek nie nie był dotąd karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. W toku postępowania, na jego mieniu prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego. Za zarzucany podejrzanemu czyn grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do dwóch lat. Sąd może też orzec wobec tego mężczyzny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na co najmniej trzy lata. (gan)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Niezawisły
2021-07-31 09:20:44
Ciekawe czy proces o zdarzenie 1 dniowe będzie trwał 2 lata? Ile to kosztuje 2 letni proces - etaty, budynki itp? Ciekawe czy w tym sądzie sędzia będzie pisał pismo o wyjaśnienie na czym polega wniosek strony o uzasadnienie wyroku? -chodzi o to że sądy nie chcą pisać uzasadnienień...., więc jak sędzia odpisze że nie rozumie o co chodzi w otrzymanym wniosku o uzasadnienie to wydłuża sobie termin na uzasadnienie z 14 dni na więcej. To chyba masowa praktyka oportunistycznego przerabiania przepisów

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA