Środa, 24 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kiermasz charytatywny na rzecz Paczki dla Bohatera [GALERIA]

Data publikacji: 02 marca 2024 r. 20:55
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2024 r. 12:16
Kiermasz charytatywny na rzecz Paczki dla Bohatera
 

XV Kiermasz Charytatywny Paczka dla Bohatera odbył się w sobotę 2 marca przy ul. Sambora w Szczecinie. Zebrane pieniądze pomogą w zakupach artykułów potrzebnych do przygotowania paczek świątecznych dla weteranów i kombatantów.

Ruszyła ósma edycja akcji Wielkanocna Paczka dla Bohatera. Jej organizator, którym jest Stowarzyszenie Paczka dla Bohatera, planuje przygotowanie tysiąca paczek świątecznych dla weteranów i kombatantów w całym kraju. Jedną z form zbierania środków na ten cel jest cykliczny kiermasz charytatywny.

Podczas sobotniego wydarzenia w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego było wiele atrakcji - dużo ciekawych przedmiotów do kupienia oraz okazja do bardzo interesujących spotkań i rozmów. Byli przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci, był pokaz tańców dworskich grupy Meritum, grała kapela ludowa Gardnianki, nie zbrakło stoisk edukacyjnych, przygotowano też różne pyszności.

- Karkówka zeszła, kiełbaska też, grochówka do czysta wylizana - śmieje się Tomasz Sawicki, prezes Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, które organizuje tę akcję. - Cieszy nas, że przychodzą ci, którzy chcą pomagać. Oficjalne rozpoczęcie naszej ogólnopolskiej akcji odbyło w piątek 1 marca. Mamy już dwieście zrobionych paczek, jeszcze nam dużo brakuje, ale dopiero zaczynamy.

W sobotę w trakcie kiermaszu zebrano nieco pod 5 tys. zł.

- Mało? Dużo? Dla nas dużo, bo możemy dzięki temu przygotować kolejne paczki - mówi Tomasz Sawicki. - To jest jeden ze sposobów pozyskiwania na nie środków. Wartość takiej paczki wynosi średnio 200 złotych, są w niej artykuły spożywcze, chemiczne, dokładamy też ozdoby, świąteczne kartki.

Na facebooku organizowany jest Bazarek „Paczka” dla Bohatera z atrakcyjnymi przedmiotami przekazanymi m.in. przez prezydenta, ministrów, marszałków, wojewodów, jednostki wojskowe z całej Polski. Organizowane są imprezy, pomagają szkoły, instytucje.

- Wszystkie pieniądze, jakie uzbieramy, przeznaczamy na paczki - tłumaczy Tomasz Sawicki. - Nasz główny magazyn jest w Szczecinie, ale mamy też koordynatorów Polsce - w Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie, na Śląsku.

W Szczecinie finał Paczki dla Bohatera odbędzie się 23 marca. Każdy kto chce, może włączyć się w to dobroczynne przedsięwzięcie.

Warto dodać, że zakres wsparcia organizowanego przez Stowarzyszenie, to nie tylko dwie świąteczne - bożonarodzeniowa i wielkanocna - akcje, ale stała opieka i troska o weteranów i kombatantów. ©℗

(żuk)

Fot. Piotr Sikora

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA