czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kiedy dym z komina truje. Dzwoń na nr 986

Kiedy dym z komina truje. Dzwoń na nr 986

Kiedy dym z komina truje. Dzwoń na nr 986
Data publikacji: 2017-12-11 11:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:32
Wywietleń: 3239 304744

Najczęściej z prośbą o interwencję dzwonią do szczecińskiej Straży Miejskiej sąsiedzi, których niepokoi śmierdzący dym wydobywający się z komina stojącego w pobliżu domu. Ale nie tylko. O podejrzeniu, że w piecu spalane są śmieci, zawiadamiają również przechodnie, taksówkarze, a nawet zatrudnieni w pobliżu truciciela fachowcy – malarze, dekarze, specjaliści od ocieplania itp.

Szczecinianie dzwonią również do redakcji „Kuriera Szczecińskiego”.

– W sobotę wybrałem się z wnuczką do parku przy ul. Noakowskiego – mówi nasz Czytelnik. – Jednak nie pospacerowaliśmy. Przez dym wydobywający się z komina domku stojącego na ogródkach działkowych pomiędzy ul. Twardowskiego a torami kolejowymi (przy stacji PKP Pogodno). Początkowo myślałem, że to mgła. Dopiero po jakimś czasie sobie uświadomiłem, że to śmierdzi. Uciekłem najszybciej jak się dało.

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 11 grudnia 2017 r.

Leszek WÓJCIK

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

mama
Czy musimy dzwonić? przecież kolejną zimę truje nasze osiedle dym z komina "Parnera" w Płoni. Niski komin a dym wali nam prosto w otwarte okna mieszkań. Czy ktoś kontroluje ich, czym palą? Dlaczego ten dym szczypie w oczy?
2017-12-12 16:11:25
;-)
@cap kościelny :dobre, ale im zapewne to nie przeszkadza bo pewnie go finansują
2017-12-12 09:33:22
321
@Bolesław -do powstania smogu także przyczyniają się śmierdziele tytoniowi którzy trują siebie i innych biernie,kiedy w koncu to sie skonczy?!!!
2017-12-12 09:31:42
CO2
tak samo jak spaliny z rur autobusowych.
2017-12-11 20:17:51
nh
a dym z działek nie truje? spytajcie mieszkańców akademików przy Bohaterów Warszawy, jak to ochoczo sm interweniuje w tej kwestii
2017-12-11 18:56:41
cap kościelny
Pleban na Oś Majowym "kadzi" ze swego dymnika od kilku lat prosto w okna mieszkańców bloków odległych ledwie o 30 kroków. tu dodam, że międzyosiedlowa kotłownia przy ul Dąbskiej obsługuje również ciąg domków jednorodzinnych wokół plebanii i kościoła.... Widocznie, katabasom milej gawędzi się z młodymi parafiankami przy kominku niż kaloryferze....
2017-12-11 18:43:32
Bolesław
Smog jest bardzo rakotwórczy. Trzeba walczyć z trucicielami powietrza. Zapisałem sobie numer i na pewno zadzwonie.
2017-12-11 18:10:12
Janusz Nosacz
synku dej do pieca jeszcze te butelke po hop koli
2017-12-11 14:25:07
zak
Jeżeli wywóz śmieci przez niemiecką firmę w Polsce kosztuje 240 euro rocznie od rodziny a w Niemczech 70 euro . Porównując zarobki w Niemczech i w Polsce to nic dziwnego że trzeba sobie jakoś radzić żeby nie zbankrutować.Jeśli nadal będzie sie doić społeczeństwo jak krowy dojne to niestety nic z tym nie zrobimy.
2017-12-11 13:08:28
Belfer
Panie Wójcik ! Dzwonimy pod numer, nie "NA NUMER" i tylko ten zwrot uchodzi za poprawny.
2017-12-11 12:56:34