Wtorek, 05 grudnia 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Kazali odkręcić kurki z wodą i ukradli 11 tys. zł

Data publikacji: 27 września 2018 r. 19:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:21
Kazali odkręcić kurki z wodą i ukradli 11 tys. zł
 

11 tys. zł ukradło starszemu małżeństwu dwoje złodziei, którzy podali się za pracowników wodociągów, więc zostali wpuszczeni do mieszkania pokrzywdzonych. Gdy seniorzy okręcali kurki z wodą w kuchni i łazience, złodzieje plądrowali szafki.

Jak poinformowała w czwartek rzecznik koszalińskiej policji Monika Kosiec, starsze małżeństwo zostało okradzione w środę metodą "na pracownika wodociągów".

Jak dodała, z relacji pokrzywdzonych wynika, że do ich mieszkania zapukała kobieta, która była w towarzystwie mężczyzny. Podali się za pracowników wodociągów, którzy przyszli, by sprawdzić wodomierze i przekazać nadpłatę za zużycie wody. Miało to być 65 zł, ale oszuści mieli banknot 100-złotowy. Seniorka, by wydać resztę, nieopatrznie wskazała złodziejom, gdzie z mężem trzymają gotówkę. Ci, mając już tę wiedzę, poprosili seniorów, by odkręcili kurki z wodą w kuchni i łazience. Gdy małżeństwo wyszło z pokoju, złodzieje splądrowali szafki i ukradli pokrzywdzonym wszystkie oszczędności – 11 tys. zł.

Policja apeluje do osób starszych, by nie wpuszczały obcych do mieszkania, szczególnie, gdy inni domownicy są nieobecni. Rzecznik koszalińskich wodociągów Robert Grabowski informuje zaś, że pracownicy miejskiej spółki mają legitymacje służbowe ze zdjęciem, nie pobierają należności za wodę i ścieki oraz nie wypłacają nadpłat za zużycie mediów.

(pap)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

a może
2018-09-28 13:26:47
W ramach pomocy sąsiedzkiej - zrzucić bydło ze schodów / brak schodów - przebić widłami / . Może nie po bożemu , ale czy KK wystarczy , aby chronić starszych ludzi / a każdy z nas może być z czasem stary ! /.
Grodzki w 3 doby...
2018-09-27 23:47:32
Dozywocie na koszt Podatnikow za lagodne : Petla lub pod Sciane - zaraz po Uprawomocnieniu sie Wyroku !!
uczciwe
2018-09-27 19:33:58
Za takie żerowanie na łatwowierności osób starszych powinna być co najmniej kara dożywocia.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA