Sobota, 02 grudnia 2023 r. 
-3 szczecin
REKLAMA

Wyłudził metodą „na policjanta” ponad 50 tysięcy

Data publikacji: 23 września 2018 r. 07:15
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:20
Wyłudził metodą „na policjanta” ponad 50 tysięcy
 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin-Nad Odrą zatrzymali mężczyznę, który działając metodą „na policjanta”, wyłudził od starszych osób ponad 50 000 zł.

Do tych zdarzeń doszło w okresie od maja do czerwca ubiegłego roku. Nieznany sprawca dzwonił do osób pokrzywdzonych i podszywając się pod funkcjonariusza Policji, nakłaniał je do wypłaty oraz przekazania pieniędzy.

- Pokrzywdzeni byli przekonani, że biorą udział w akcji policyjnej, wymierzonej przeciwko oszustom okradającym konta klientów banków i że przekazując swoje pieniądze osobie podającej się za policjanta, uchronią je przed kradzieżą - informuje st. asp. Marcin Rusin.

- Ustaleniem danych personalnych osoby, której zadaniem było odbieranie pieniędzy, zajęli się kryminalni z Komisariatu Szczecin Nad Odrą. W wyniku prowadzonych przez nich czynności operacyjnych, w ostatnich dniach 28-latek został zatrzymany na terenie Szczecina - dodaje Marcin Rusin.

Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnienie przestępstwa oszustwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Ł.T

Fot. KMP Szczecin (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Jakób
2018-09-23 12:15:44
"Współudział" poszkodowanych w "akcjach policyjnych" organizowanych przez oszustów świadczy, że starsi ludzie mają zakodowane pojęcie o tym, że przedstawiciele służb mundurowych są od przestrzegania prawa i nie mogą mieć złych intencji. Seniorzy wynieśli to przekonanie z dawnych lat, mało kto sobie zdaje sprawę, że nie ma już milicji a jest policja. Świadczy to o tym, że milicja nie była taka zła. Poza tym starsi ludzie, zwłaszcza ci, którzy pamiętają czasy przedwojenne, byli wychowani w szacunku dla państwa i jego przedstawicieli.
trt
2018-09-23 08:50:50
szczerze?! to mam mieszane uczucia! niby żal ale czego???trzymaja kase ood pazucha i do trumny zabieraja

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA