Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kasia walczy o życie

Data publikacji: 06 października 2016 r. 13:32
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Kasia walczy o życie
 

Kasia Miszczuk ma 34 lata, nastoletnią córkę, troskliwego męża, rodzinę, przyjaciół. Miała żyć długo i szczęśliwie. Ale świat się jej zawalił dwa lata temu. Po ataku padaczkowym obudziła się w szpitalu i usłyszała straszną diagnozę - złośliwy guz mózgu (glejak anaplastyczny III stopień złośliwości). Przerażenie, strach bezradność... Jednak podniosła się i rozpoczęła walkę. Dzisiaj potrzebuje wsparcia. Bez niego nowotworu nie pokona.

Przeszła już dwie operacje, radioterapię, chemioterapię. I wróciła nadzieja, że będzie dobrze. To było w 2014 roku. Ale latem tego roku podstępny nowotwór ponownie zaatakował. Tym razem pojawił się w takim miejscu, że nie można go operować. Guz zaś rośnie i zagraża życiu. Dziewczyna może umrzeć w ciągu roku. Jednak wciąż się nie poddaje. Znalazła kolejną szansę dla siebie. Ratunkiem może być leczenie w Berlinie metodą Nanotherm. Tylko że jest bardzo drogie - kosztuje około 40 tys. euro. Jej rodziny na nie nie stać. Na szczęście ma przyjaciół, którzy pomagają jej zdobyć potrzebną kwotę. To oni proszą wszystkich o wsparcie finansowe, liczy się każda złotówka.

- Bardzo pragnę żyć, mam męża i córkę, którzy mnie potrzebują - wyznaje Kasia. - Marzę, by uczestniczyć w ich życiu, by doczekać wnucząt oraz wieść szczęśliwe życie. Z góry wszystkim dziękuję za pomoc i wsparcie.

- Mówi się, że że pieniądze szczęścia nie dają, że najważniejsze jest zdrowie - piszą przyjaciele dziewczyny, którzy organizują akcję „Pomoc dla Kasi". - Niestety, paradoksalnie, aby uratować zdrowie i życie Kasi, potrzebne są pieniądze. Duże pieniądze: 168 tys. złotych, aby urzeczywistnić marzenie, o którym z pewnością Kasia wcześniej by nie pomyślała - operacja metodą Nanotherm w Berlinie.

Każdy, kto zechciałby wspomóc finansowo Kasię, może wpłacić dobrowolną kwotę na konto utworzone przez Fundację Onkologiczną Osób Młodych „Alivia". To proste - wystarczy wejść na stronę internetową: skarbonka.alivia.org.pl/katarzyna-miszczuk - tam są wszystkie wskazówki.

Agnieszka Spirydowicz

Fot. arch. rodzinne

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To tylko 170 tys. zlotych... i musi sie udac ! !
2016-10-07 00:40:44
A co na to wysoko oplacani wszyscy Politycy i Radni calego Wojewodztwa Szczecinskiego, gdzie o dobrze prosperujacych Firmach, ludziach z Biznesu i roznych Bankow juz nie wspomne ! Proponuje rowniez rozpoczac zbiorke pieniedzy i na ulicach miast naszego Wojewodztwa jak i poprzez spolecznosciowe strony internetu ! Zycze Powodzenia !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA