Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

KAS i CBŚ przeciw hazardowi. Boss w areszcie, gang rozbity

Data publikacji: 22 kwietnia 2024 r. 13:48
Ostatnia aktualizacja: 22 kwietnia 2024 r. 22:43
KAS i CBŚ przeciw hazardowi. Boss w areszcie, gang rozbity
Fot. KAS  

Siedem kasyn w Szczecinie i Stargardzie zlikwidowały Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa i Centralne Biuro Śledcze Policji.  Działania służb spowodowało rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej, która urządzała nielegalne gry hazardowe. Służby zatrzymały trzynaście osób zamieszanych w organizację nielegalnych gier, zabezpieczono także czterdzieści cztery urządzenia. Jeden z bossów gangu został aresztowany, pozostałym prokurator przedstawił zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych.

Działająca od 2021 roku grupa prowadziła lokale z nielegalnymi grami hazardowymi w Zachodniopomorskiem. Posiadała około 25 „mikrokasyn", z których mogła osiągnąć co najmniej 2 mln zł zysku. Jest to jednak wstępny szacunek i śledczy dopiero ustalają dokładną wartość osiągniętych przychodów przez podejrzanych. Członkami gangu byli zarówno Polacy, jak i obywatele innych państw.

- Służby przeszukały 9 miejsc w województwie zachodniopomorskim i mazowieckim - informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - W siedmiu miejscach – w Szczecinie i Stargardzie – znajdowały się nielegalne punkty gier hazardowych. Służby zajęły 41 komputerów do nielegalnych gier oraz 3 klasyczne automaty tzw. owocówki. Zabezpieczono prawie 11 tys. zł w różnych walutach: złotówkach i euro. Służby zabezpieczyły dowody elektroniczne, telefony komórkowe, dokumenty tożsamości i odręczne zapiski. W Siedlcach, w woj. mazowieckim, zatrzymano jednego z podejrzanych o kierowanie grupą. W kilku lokalizacjach znaleziono środki odurzające i psychotropowe.

Podczas akcji zatrzymano trzynaście osób, w tym dwie podejrzane o kierowanie grupą. Bossom gangu prokurator już przedstawił zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą i urządzania nielegalnego hazardu. Jeden z podejrzanych został tymczasowo aresztowany. Pozostali usłyszeli zarzuty urządzania lub prowadzenia nielegalnych gier hazardowych – zostali objęci m.in. zakazem opuszczania kraju i policyjnym dozorem.

- Wśród osób przebywających w punktach hazardowych, trzy osoby poszukiwane były listami gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności - mówi M. Brzoza.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie. Organizatorom gier i właścicielom lokali grozi także po 100 tys. zł od każdego nielegalnego urządzenia. Sąd może również ukarać samych graczy, którzy korzystają z takich punktów.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

(kel)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Hazard
2024-04-22 22:18:15
Siedem zlikwidowali a 14 powstanie nowych kasyn nielegalnych.
Narodowości
2024-04-22 15:05:39
innych członków gangu poproszę. Szybciutko!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA