czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kartka z Pendolino do powstańca

Kartka z Pendolino do powstańca

Kartka z Pendolino do powstańca
Data publikacji: 2016-08-05 19:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:08
Wywietleń: 1196 147083

Działa Kolejowa Poczta Powstańcza PKP Intercit. We wszystkich pociągach Pendolino,a więc także i w kursujących pomiędzy Kołobrzegiem a Krakowem, pasażerowie dostają specjalne kartki akcji BohaterON. Z pokładu Express InterCity Premium mogą je wysłać z podziękowaniami do walczących w Powstaniu Warszawskim. 


PKP Intercity jako partner zorganizowanej przez Fundację Sensoria ogólnopolskiej akcji BohaterON stworzyło Kolejową Pocztę Powstańczą. W pociągach kategorii Express InterCity Premium (Pendolino) pasażerowie otrzymują bezpłatne kartki, na których mogą napisać podziękowania dla powstańców warszawskich bądź wybrać imiennie tego, do którego mają trafić (Informacje o uczestnikach walk o stolicę oraz ich lista są na stronie www.BohaterON.pl). Wypełnione pocztówki mogą następnie wrzucić do specjalnego pudełka, znajdującego się na pokładzie pojazdu i za pośrednictwem PKP IC wysłać do powstańców.
Kolejowa Poczta Powstańcza będzie działała do 2 października. Następnie Intercity przekaże zebrane kartki organizatorom akcji BohaterON.
BohaterON to akcja mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Ma pokazywać nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje każdego z nich.
Bezpłatną kartkę do powstańców można wysłać metodą tradycyjną lub przez Internet. Pocztówki są dostępne nie tylko w pociągach Pendolino i przy kasach PKP Intercity na warszawskich dworcach, ale też m.in. w placówkach Poczty Polskiej, wybranych punktach LOTTO.
Powstańcy kartki otrzymają w listopadzie, podczas uroczystej gali. Odbędzie się ona w Muzeum Powstania Warszawskiego. (mag)

!Pobierz kartkę BohaterON

 

Kartka z Pendolino do powstańca

Komentarze

Pierdu Pierdu
A kiedy pojedzie Pendolino ze Szczecina? Kto to widział, żeby Koszalin miał połączenie Pendolino z Warszawą a Szczecin nie.
2016-08-06 10:48:14
Lolek
Akcja popelina. Dalibyście już spokój powstańcom. I ich posłuchali może najpierw, póki jeszcze mówią i żyją, a nie wysyłali im kartki.
2016-08-05 19:07:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy