Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Kartą biletu nie kupisz

Data publikacji: 06 lutego 2016 r. 18:15
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:43
Kartą biletu nie kupisz
 

Awaria systemu płatności i biletomaty szczecińskie znów działają połowicznie, jeśli w ogóle działają. Bo wiele z nich – mimo że odbył się już ich odbiór z całym elektronicznym centralnym systemem zarządzania komunikacją miejska – nadal jest bezużytecznych, a o fakcie tym pasażerom komunikują eufemistycznie informacje na wyświetlaczach „wyłączony z użytku”. Choć równie często ekrany pudeł są po prostu czarne – w ogóle nieaktywne.

Od piątku nie można dokonać zakupu biletów w automatach, o ile w ogóle są one czynne, przy użyciu kart bankowych. Niezależnie od tego czy są to urządzenia zamontowane w tramwaju, autobusie czy też ustawione na przystankach, czyli w tzw. infokioskach. 

„W związku z awarią systemu płatności kartami płatniczymi z winy operatora firmy Evalon zakup biletów kartą w biletomatach mobilnych i stacjonarnych jest niemożliwy” – takiej treści ogłoszenie pojawia się regularnie na pasku u dołu ekranów elektronicznych tablic na przystankach w całym mieście, gdzie zostały one zainstalowane.

ZDiTM o awarii informuje, za utrudnienia przeprasza, ale nie podaje kiedy operator usunie usterki i system płatności ponownie uruchomi. W dodatku ów komunikat zawiera błąd, bo nazwa firmy to nie Evalon, lecz – jak łatwo sprawdzić – Elavon (pełna nazwa brzmi Elavon Financial Services).

Tak więc każdy, kto wybiera się gdziekolwiek i zamierza korzystać z miejskich autobusów i tramwajów jako środka transportu musi pamiętać, by mieć w portfelu gotówkę, w tym bilon, kiedy akurat się trafi na automat z opcją zakupu biletów za gotówkę, ewentualnie by móc kupić je u kierowcy lub motorniczego, jeśli wcześniej nie kupiło się ich w kiosku czy w kasie. ©℗

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Spak kierowca
2016-02-09 07:19:53
Niech prokuratura się tym przetargiem i podpisaniem odbioru zajmie !!!!
witek
2016-02-08 13:14:03
ale za to w strefie platnego parkowania komuszek rozrabia;kazdy kontroler jak codziennie nie wypisze 18 zawiadomien to komuch zabiera 200zl premii byly wypadki ze 1 kontroler wypisal 1 auto bez biletu 3 razy i powiedzial ze kierowca sie przestawial jasnie panujacy niech nam zyje
gość
2016-02-07 20:35:18
A ja mam pytanie, czy może ten system nie szedł za unijne? Bo jeśli tak, to powinna przyjść kontrola z marszałkowskiego, odebrać dotację i niech miasto wreszcie w sądzie odbierze sowitą karę od tej hiszpańskiej firmy za niewykonanie zlecenia!
tr
2016-02-07 15:40:32
Evalon? Brawo ZDITM.
draj-wer
2016-02-06 19:59:59
System do d..py,biletomaty do d..py,a ZDiTM rączki umywa i sprzedaż biletów zwala na kierowców i motorniczych(świątek czy piątek,jak jest biletomat-nie sprawny-to muszą sprzedawać bilety całą dobę).Może "JAŚNIE PANUJĄCY,NIETYKALNY,NIEOMYLNY.."ZDiTM sam wsiądzie do pojazdów i zacznie sprzedawać bilety hm?
lola
2016-02-06 19:38:19
Talonem i bilonem tez nie mozna placic. Albo wypluwa monety, albo nie przyjmuje papierkow :-/
jerzyn
2016-02-06 19:18:44
Miasto potrafi karać za nieośnieżone ulice i chodniki ,to dlaczego nie karze tej hiszpańskiej firmy dowalić im z milion złoty to zaraz będzie wszystko działać albo niech ta firma pokryje mandaty wystawione za brak biletu od momentu zakończenia inwestycji

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA