niedziela, 19 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kartą biletu nie kupisz

Kartą biletu nie kupisz

Kartą biletu nie kupisz
Data publikacji: 2016-02-06 18:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 836 116050

Awaria systemu płatności i biletomaty szczecińskie znów działają połowicznie, jeśli w ogóle działają. Bo wiele z nich – mimo że odbył się już ich odbiór z całym elektronicznym centralnym systemem zarządzania komunikacją miejska – nadal jest bezużytecznych, a o fakcie tym pasażerom komunikują eufemistycznie informacje na wyświetlaczach „wyłączony z użytku”. Choć równie często ekrany pudeł są po prostu czarne – w ogóle nieaktywne.

Od piątku nie można dokonać zakupu biletów w automatach, o ile w ogóle są one czynne, przy użyciu kart bankowych. Niezależnie od tego czy są to urządzenia zamontowane w tramwaju, autobusie czy też ustawione na przystankach, czyli w tzw. infokioskach. 

„W związku z awarią systemu płatności kartami płatniczymi z winy operatora firmy Evalon zakup biletów kartą w biletomatach mobilnych i stacjonarnych jest niemożliwy” – takiej treści ogłoszenie pojawia się regularnie na pasku u dołu ekranów elektronicznych tablic na przystankach w całym mieście, gdzie zostały one zainstalowane.

ZDiTM o awarii informuje, za utrudnienia przeprasza, ale nie podaje kiedy operator usunie usterki i system płatności ponownie uruchomi. W dodatku ów komunikat zawiera błąd, bo nazwa firmy to nie Evalon, lecz – jak łatwo sprawdzić – Elavon (pełna nazwa brzmi Elavon Financial Services).

Tak więc każdy, kto wybiera się gdziekolwiek i zamierza korzystać z miejskich autobusów i tramwajów jako środka transportu musi pamiętać, by mieć w portfelu gotówkę, w tym bilon, kiedy akurat się trafi na automat z opcją zakupu biletów za gotówkę, ewentualnie by móc kupić je u kierowcy lub motorniczego, jeśli wcześniej nie kupiło się ich w kiosku czy w kasie. ©℗

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

Kartą biletu nie kupisz Kartą biletu nie kupisz

Komentarze

Spak kierowca
Niech prokuratura się tym przetargiem i podpisaniem odbioru zajmie !!!!
2016-02-09 07:19:53
witek
ale za to w strefie platnego parkowania komuszek rozrabia;kazdy kontroler jak codziennie nie wypisze 18 zawiadomien to komuch zabiera 200zl premii byly wypadki ze 1 kontroler wypisal 1 auto bez biletu 3 razy i powiedzial ze kierowca sie przestawial jasnie panujacy niech nam zyje
2016-02-08 13:14:03
gość
A ja mam pytanie, czy może ten system nie szedł za unijne? Bo jeśli tak, to powinna przyjść kontrola z marszałkowskiego, odebrać dotację i niech miasto wreszcie w sądzie odbierze sowitą karę od tej hiszpańskiej firmy za niewykonanie zlecenia!
2016-02-07 20:35:18
tr
Evalon? Brawo ZDITM.
2016-02-07 15:40:32
draj-wer
System do d..py,biletomaty do d..py,a ZDiTM rączki umywa i sprzedaż biletów zwala na kierowców i motorniczych(świątek czy piątek,jak jest biletomat-nie sprawny-to muszą sprzedawać bilety całą dobę).Może "JAŚNIE PANUJĄCY,NIETYKALNY,NIEOMYLNY.."ZDiTM sam wsiądzie do pojazdów i zacznie sprzedawać bilety hm?
2016-02-06 19:59:59
lola
Talonem i bilonem tez nie mozna placic. Albo wypluwa monety, albo nie przyjmuje papierkow :-/
2016-02-06 19:38:19
jerzyn
Miasto potrafi karać za nieośnieżone ulice i chodniki ,to dlaczego nie karze tej hiszpańskiej firmy dowalić im z milion złoty to zaraz będzie wszystko działać albo niech ta firma pokryje mandaty wystawione za brak biletu od momentu zakończenia inwestycji
2016-02-06 19:18:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie