środa, 27 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Do trzech razy sztuka? Wpłynęły oferty na przebudowę Dziewoklicza

Do trzech razy sztuka? Wpłynęły oferty na przebudowę Dziewoklicza

Do trzech razy sztuka? Wpłynęły oferty na przebudowę Dziewoklicza
Data publikacji: 2018-12-06 19:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:26
Wywietleń: 1037 365437

Dwie firmy stanęły do kolejnego już trzeciego przetargu na przebudowę kąpieliska Dziewoklicz.

W pierwszym przetargu jedna ze szczecińskich firm - jeszcze w sierpniu br. - wyceniła przebudowę na 14 mln zł. Natomiast urzędnicy miasta na realizację inwestycji zarezerwowali w budżecie tylko 9 mln złotych. Dlatego pierwszy przetarg Zakład Usług Komunalnych unieważnił. Drugi - wrześniowy - przyniósł ledwie chwilowe rozstrzygnięcie (na ok. 12 mln zł). ZUK powierzył realizację inwestycji na Dziewokliczu firmie z Poznania. Ta jednak ostatecznie odstąpiła od podpisania umowy i pojawiła się konieczność dalszego szukania wykonawcy. 

- Do przetargu tym razem stanęły dwie firmy. Pierwsza z nich zaproponowała 14 895 300,00 zł oraz gwarancję prac na 60 miesięcy. Druga prace wyceniło na kwotę 16 498 004,30 zł. Ich gwarancja miałaby wynosić 36 miesięcy. Zakład Usług Komunalnych na przeprowadzenie prac zamierzał przeznaczyć 11 800 000,00 zł brutto. Obecnie trwa analiza ofert - informuje Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Na Dziewokliczu mają pojawić się place zabaw – z urządzeniami dla małych oraz większych dzieci, a na nich miejsca do leżakowania. Będą boiska, siłownia pod chmurką. Zbudowane zostaną alejki ze skrzyżowaniem dla pieszych oraz trejaż. Mieszkańcy będą mieli możliwość skorzystania z pól: namiotowego z zapleczem sanitarno-gospodarczym oraz kempingowego – z wszystkimi przyłączami. Wzdłuż nabrzeża od strony kanału Odyńskiego zbudowana zostanie promenada z różnorodnymi siedziskami. Cały teren zostanie oświetlony, poprowadzone zostaną także instalacje sanitarne i wodociągowe. 

Na terenie kąpieliska Dziewoklicz planowane są także niewielkie budynki parterowe z drewnianą elewacją. Będą to m.in. obiekty gastronomiczne, sanitarne, dla ratowników, biurowe, czy gospodarcze.

Ł.T

Fot. wizualizacja

Do trzech razy sztuka? Wpłynęły oferty na przebudowę Dziewoklicza Do trzech razy sztuka? Wpłynęły oferty na przebudowę Dziewoklicza

Komentarze

tobago
Zawsze myślałem,że to jest Kanał Odyńca, a nie jakiegoś Odyńskiego. Może potencjalni wykonawcy nie wiedzą gdzie ta inwestycja. I proszę nie pisać, że to jest w dopełniaczu.
2018-12-07 10:39:07
Antoni
Miasto musi zejść z terminu lub podnieść kwotę, inaczej będziemy czekać na lepsze czasy...
2018-12-06 23:35:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie