Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Kąpielisko Dąbie. Rusza długo oczekiwana przebudowa

Data publikacji: 24 stycznia 2020 r. 14:52
Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2020 r. 12:07
Kąpielisko Dąbie. Rusza długo oczekiwana przebudowa
 

To najbardziej niedoinwestowane z miejskich kąpielisk. Rażąco odbiegające od oczekiwań szczecinian i standardów współcześnie stawianych tego rodzaju obiektom. Jednak tym razem nie z zakazem kąpieli, ale wstępu. Wbrew pozorom, to - od lat - najlepsza wiadomość o kąpielisku Dąbie. Oznacza bowiem, że wreszcie rusza jego przebudowa.

To inwestycja do realizacji w ciągu 370 dni - za blisko 9,5 miliona złotych. Niełatwe wyzwanie, które Zakład Usług Komunalnych powierzył Przedsiębiorstwu Usług Hydrotechnicznych RUSIECKI. Teren budowy właśnie został przekazany wykonawcy. Dlatego od poniedziałku (27 bm.) będzie obowiązywał zakaz wstępu na kąpielisko.

Co zmieni się na kąpielisku Dąbie

- Będzie organizowane zaplecze budowy, pojawi się również ciężki sprzęt - tłumaczy Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Zakres prac objętych zamówieniem jest szeroki. W projekcie budowlanym przewidziano m.in. remont i rozbudowę zewnętrznej instalacji wodociągowej, budowę instalacji i kanalizacji sanitarnej wraz przyłączeniem do miejskiej sieci kanalizacyjnej, modernizację i rozbudowę oświetlenia wzdłuż ciągów pieszych, remont i rozbudowę zewnętrznej instalacji energetycznej, montaż pomostu pływającego dla służb ratowniczych, a zatem już nie ogólnodostępnego. Następnie: postawienie budynku socjalno-sanitarnego, remont i przebudowę ciągów pieszych, przy których zostanie postawionych sporo ławek, a ponadto renowację placu przy plaży, budowę tzw. wiaty gastronomicznej, remont istniejącego murka z budową trejaży, montaż stołów szachowych i drewnianych piknikowych, wykonanie placu zabaw dla małych dzieci oraz starszych. Na terenie kąpieliska zostanie również zorganizowana plenerowa siłownia, parking rowerowy ze stojakami, wykonany nowy murek wygradzający plażę i wreszcie (po skandalu związanym z wycinką wiekowych drzew przy plaży, jeszcze przed wejściem w życie lex Szyszko) efektownie urządzona zieleń.

Kąpielisko Dąbie ze statkiem atrakcji

- Wyburzony zostanie istniejący, pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku, parterowy budynek. W jego miejscu znajdzie się nowy obiekt - zwraca uwagę rzecznik miasta.

Na wzór parku Wolności w Podjuchach, także na kąpielisku Dąbie - jak zapowiada ZUK - ma zacumować nie tylko statek atrakcji, czyli ze zjeżdżalniami, drabinkami i pomostami, ale także charakterystyczna piramida linowa. Wszystko to - a może jeszcze więcej - do dyspozycji szczecinian w… 2021 roku. ©℗

(an)

Fot. ZUK
Wizualizacje udostępnione przez UM Szczecin

„Przez 370 najbliższych dni na terenie kąpieliska Dąbie zmieni się niemal wszystko" - zapowiada rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. Koszt przebudowy oszacowano na blisko 9,5 milina złotych.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ketjow
2020-01-25 01:19:34
Każdy,kto ma trochę rozsądku od lat nie wchodzi na tej plaży do wody! Miliony wywalone w syf!
bieta
2020-01-24 19:49:34
Czy może mi ktoś wyjaśnić, po kiego grzyba wycięto drzewa, które dawały cień i tak jak zawsze upiększały krajobraz?! I po co na plaży siłownia czy stoły do gry w szachy? Kto tego będzie używał? Tak jak zresztą w wielu miejscach w mieście. Wyrzucone pieniądze. Na plaży chciałabym móc się opalać i kąpać. Woda tu jednak nie nadaje się do kąpieli. Pomost dla plażowiczów też by się przydał, nie tylko dla ratowników.
Inżynier
2020-01-24 17:54:54
9,5 mln za takie bzdety? Ostatnia kadencja, trzeba się obłowić...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA