poniedziałek, 25 marca 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Kąpiel tylko bez promili”

„Kąpiel tylko bez promili”

„Kąpiel tylko bez promili”
Data publikacji: 2018-06-25 17:33
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:41
Wywietleń: 1343 335453

We współpracy z zachodniopomorskim WOPR Urząd Marszałkowski poprowadzi zainaugurowaną w poniedziałek (25 czerwca) kampanię "Kąpiel tylko bez promili". Ma ona na celu zwrócenie uwagi mieszkańców na bezpieczny wypoczynek nad wodą.

W zeszłym roku w naszym województwie utonęło 35 osób. Przyczyną niektórych z tych zdarzeń był alkohol, dlatego tak ważne jest informowanie o skutkach jego spożywania przed wejściem do wody. W tym roku wzorem lat ubiegłych samorząd województwa udziela wsparcia finansowego WOPR oraz realizuje wspólnie z nim kampanię społeczną. Do tej pory były to m.in. „Trzeźwość nad wodą” (2017), „Dekalog plażowicza” (2016) czy „Kąpiel po alkoholu to brak wyobraźni” (2015).

- Nasze województwo bogate jest w jeziora, rzeki i nadmorskie plaże - mówił członek zarządu województwa zachodniopomorskiego Ryszard Mićko. - Mam nadzieję, że dzięki tej kampanii zachęcimy ludzi do trzeźwego wypoczynku i uwrażliwimy na zagrożenia związane z nieprzestrzeganiem zasad bezpiecznego odpoczynku nad wodą.

Celem kampanii jest propagowanie trzeźwości oraz ukazanie zagrożeń i negatywnych skutków spożywania alkoholu podczas wypoczynku nad wodą. Akcja polegać będzie na ekspozycji plakatów oraz rozdawaniu ulotek z dekalogiem plażowicza. Przedstawia on zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Rozdawane będą również gadżety takie jak wodoodporne etui na tablet czy telefon.

- Patrząc na statystyki w tym roku, widzimy, że w naszym województwie utonęły już 22 osoby - mówił wiceprezes zachodniopomorskiego WOPR Apoloniusz Kurylczyk. - Często przyczyną wypadków jest kąpiel pod wpływem alkoholu. Dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego przeprowadzimy 2-dniowe akcje w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Dźwirzynie i Jarosławcu, podczas których za pomocą alkogogli pokażemy ludziom, jak wygląda świat pod wpływem alkoholu oraz będziemy zachęcać ich do trzeźwego wypoczynku.

Dzięki rozległym, piaszczystym plażom województwo zachodniopomorskie co roku - zwłaszcza w sezonie letnim - przyciąga mieszkańców oraz turystów z całej Polski. Wielu z nich nie potrafi dobrze pływać. W połączeniu z procentami ten brak umiejętności jest szczególnie niebezpieczny.

- 25 lat doświadczenia w pływaniu, a dalej ogromny szacunek do żywiołu jakim jest woda. O jego sile powinniśmy pamiętać przez cały rok, zwłaszcza latem, kiedy zazwyczaj puszczają nam hamulce – podkreślała pływaczka Otylia Jędrzejczak.©℗

Adrian Kaleta

Na zdjęciu: Ryszard Mićko i Otylia Jędrzejczak w alkogoglach.

Fot. UMWZ

 

„Kąpiel tylko bez promili”

Komentarze

@Żenuaa
To był Chrysler 300C Touring, auto nie dla panienek, które ledwo co prawo jazdy zdały.
2018-06-26 11:32:52
Żenuua !! Gdzie my żyjemy ??
Pytam ??? Co to jest za "Ałtorytet" do naśladowania ?? Babsztyl brata na śmierć zawiózł,bo swego audi na drodze nie potrafiła utrzymać , a teraz robi za wzorzec do naśladowania ???
2018-06-25 18:53:08
;/
Ciekawe, co widziała, gdy wiozła brata na śmierć....
2018-06-25 17:55:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy