piątek, 22 lutego 2019.
Strona główna > Wiadomości > Kandydat na prezydenta w trosce o niepełnosprawnych

Kandydat na prezydenta w trosce o niepełnosprawnych

Kandydat na prezydenta w trosce o niepełnosprawnych
Data publikacji: 2018-07-10 19:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:42
Wywietleń: 1367 337776

O miejscach parkingowych dla osób niepełnosprawnych w mieście oraz komunikacji między urzędem a mieszkańcami mówił we wtorek na konferencji prasowej Piotr Czypicki, kandydat Szczecińskiego Ruchu Miejskiego na prezydenta.

- Blisko dwa miesiące temu z prośbą o wyznaczenie miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych przy ulicy Niedziałkowskiego zwróciła się do Urzędu Miasta Szczecin jedna z mieszkanek naszego miasta, niestety dostała odpowiedź odmowną - poinformował Piotr Czypicki. 

Dodał również, że treść listu UM dla przeciętnego mieszkańca jest niezrozumiała. Czytamy w nim: "Ze względu na istniejące parametry drogi, jak również przy obowiązującej organizacji ruchu, nie zachodzi możliwość wyznaczania przedmiotowego miejsca parkingowego w ciągu ul. Niedziałkowskiego."

- Jest to urzędniczy bełkot - podkreślał Czypicki. - Tak naprawdę nie wiadomo, o co w tym piśmie chodzi. W ciągu tej ulicy mamy ponad pięćdziesiąt miejsc parkingowych, a ustawa o drogach publicznych zobowiązuje do wyznaczenia trzech miejsc dla osób niepełnosprawnych.

Jego zdaniem komunikacja między urzędem a mieszkańcami powinna przebiegać zupełnie inaczej.

- Po kilku dniach od prośby powinna pojawić się tutaj osoba z farbą i pędzlem, która wymalowałaby miejsce dla niepełnosprawnych - zaznaczył.

Czypicki przedstawił również swoje pomysły. Jednym z nich miałoby być obniżenie krawężników na wszystkich przejściach dla pieszych i skrzyżowaniach w Szczecinie. Apelował również do władz miasta, aby zajęły się problemem toalet miejskich dla osób niepełnosprawnych.©℗

(KK)

Fot. Kamil KRUKOWSKI

 

   

 

 

 

Komentarze

0
Czy ludzie zdają sobie sprawę z ośmieszania i żałosności w pędzie do władzy?
2018-07-11 13:53:02
andy
spieprzaj dziadu
2018-07-11 12:50:38
Gość
Zawsze powinniśmy troszczyć się o niepełnosprawnych aby otrzymali od nas wsparcie i troskę
2018-07-11 12:45:34
Brednie
Po jaką cholerę miejsca dla niepełnosprawnych, skoro wszyscy mają jeździć autobusami i tramwajami wg tego rzekomego obrońcy niepełnosprawnych! Są taksówki dla niepełnosprawnych. Nie ma potrzeby urządzania z miasta gigantycznego parkingu! Wystarczy zapewnić tym osobom transport zorganizowany.
2018-07-11 11:22:16
Stefan
"Piotr Czypicki. Dodał również, że treść listu UM dla przeciętnego mieszkańca jest niezrozumiała. Czytamy w nim: "Ze względu na istniejące parametry drogi, jak również przy obowiązującej organizacji ruchu, nie zachodzi możliwość wyznaczania przedmiotowego miejsca parkingowego w ciągu ul. Niedziałkowskiego." Panie Czypicki tekst jest zrozumiały nawet dla każdego średnio inteligentnego osobnika. Jeśli ma Pan problem ze zrozumieniem frazy, cyt.: " ... nie zachodzi możliwość wyznaczania przedmiotowego miejsca parkingowego w ciągu ul. Niedziałkowskiego" to zachodzi potrzeba reedukacji na poziomie trzeciej klasy szkoły podstawowej w zakresie czytania ze zrozumieniem. Wciąż istnieją szkoły podstawowe dla dorosłych. Organizowanie publicznych wystąpień wyborczych pod takim byle pretekstem nie przystoi osobie poważnej. Dziś brak miejsca parkingowego dla Pani Basi a jutro co zdewastowany kibel na półpiętrze dla Panów Józka i Kazimierza ? Kandydat na prezydenta winien prezentować strategie i rozwiązania strukturalne i systemowe a nie lawirować w meandrach indywidualnych problemów na poziomie chodnika czy toalety.
2018-07-11 09:56:18
stara śpiewka
każdego kandydata , inwalidzi , komunikacja , urzędy . To już jest. Coś nowego pora.
2018-07-11 09:56:11
Sens
I to jest wizja Szczecina wg sensu. Alejki, rowerki, miasto bez aut, wszędzie piesi i ogólnie tęcza nad miastem nawet w nocy. O gospodarce zero. Tacy sami jak Jurczyk choć on miał przewagę że nie psuł układu dróg zostawionego przez Niemców.
2018-07-11 08:46:40
Olek
A co z niepełnosprawną Panią Bogusią? Jak Pan zamierza wspomóc ją w jej misji?
2018-07-11 08:41:54
AntyKrzys
To dobrze, że jest człowiek, któremu rzeczywiście chce się prowadzić kampanię i walczyć o Szczecin. Nitras prowadzi kampanię w weekendy, kiedy akurat ma wolne od walki o warszawską demokrację, Sochański myśli, że jest Sochańskim i to wystarczy, a Krzystek szasta pieniędzmi na papierowe wizje.
2018-07-10 22:47:57
Gość
Nie jestem niepełnosprawny i taką kiełbasą mnie nie kupisz 🤣🤣🤣. Zaraz kandydaci będą wyrastali jak grzyby po deszczu i obietnice będą lepsze.
2018-07-10 22:44:12
nh
przy Niedziałkowskiego gęsto parkują magistrackie gryzipiórki - sobie nie zabiorą...
2018-07-10 21:28:37
Grześ
Panie kandydacie. Może wreszcie czas na uczciwe postawienie sprawy a nie zasłaninianie się miepełnosprawnymi. Kiełbasy wyborczej dość już zjadłem.
2018-07-10 20:10:23
Zdziwiony
To już można prowadzić kampanię
2018-07-10 19:52:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
0
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy