Środa 27 października 2021r. 
REKLAMA

Kampania Białej Wstążki. Można wygrać z przemocą

Data publikacji: 2019-11-25 16:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-26 12:34
Kampania Białej Wstążki. Można wygrać z przemocą
 

W Szczecinie rozpoczęła się X Kampania Białej Wstążki, która zwraca uwagę na problem przemocy w rodzinie oraz jej destrukcyjne skutki. W tym roku odbywa się pod hasłem "Wygrać z przemocą". Tradycyjnie kampanię zainaugurowała konferencja, kierowana do przedstawicieli ośrodków pomocy społecznej, placówek ochrony zdrowia, oświaty, wymiaru sprawiedliwości, kurateli sądowej, policji, prokuratury oraz osób zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy.

Podczas poniedziałkowej konferencji w gronie ekspertów poruszano wiele zagadnień związanych z tym problemem. I tak m. in.: o zjawisku przemocy w Szczecinie na przestrzeni ostatniej dekady mówiła Janina Kalińska, koordynator Działań ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w MOPR, skuteczność pozbawiania wolności sprawców przemocy oceniała Katarzyna Nowakowska-Strojek, kurator sądowy. Jakie są nasze przekonania kulturowe i osobiste o przemocy domowej i dlaczego jest ona nadal tematem tabu, analizowała Izabela Orzechowska, psycholożka i terapeutka. 

We wtorek, w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum przy ul. Mieszka I, odbędą się warsztaty dla osób, które na co dzień zawodowo mierzą się ze zjawiskiem przemocy domowej. Wspólnie z kuratorami sądowymi, przedstawicielami służb mundurowych i innych organizacji będą omawiane m.in. sposoby pracy z osobami doznającymi przemocy oraz sprawcami.

W środę, w kinie Pionier, do dyskusji zostaną zaproszeni uczniowie szczecińskich szkół ponadgimnazjalnych. Punktem wyjścia będzie film "Cicha noc" Piotra Domalewskiego. W czwartek odbędzie się symulacja rozprawy sądowej przygotowana przez Sąd Rejonowy Szczecin - Centrum. Poprowadzi ją sędzia, w rolach procesowych oraz publiczności wystąpią uczniowie klas pierwszych XIV Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Kopernika. Przedmiotem rozprawy będzie uporczywe nękanie oraz groźby karalne.

W czasie Kampanii w Punkcie Konsultacyjnym ds. Uzależnień i Przemocy w Rodzinie przy al. Papieża Jana Pawła II 42 prowadzone są dodatkowe dyżury. Z porad psychologów, terapeutów i innych specjalistów można skorzystać od 26 listopada do 6 grudnia w godzinach 16-19.

(gan)

Fot. Anna Gniazdowska

Na zdjęciu: W poniedziałek w Szczecinie zainaugurowano 10. Kampanię Białej Wstążki.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

No nie to znowu ten..
2019-11-26 12:18:56
Po_... który tylko obrażać PO_trafi
2 strony... tego samego Medalu
2019-11-25 22:21:41
Mezczyzni uzywaja przemocy Fizycznej... a Kobiety Psychicznej...!/! Czyli "cos" musi byc tego powodem - gdyz nie ma powodu bez przyczyny... i Kto 1-szy najczesciej zaczyna ?/?
do @ WYŚMIEWCA elektoratu PIS
2019-11-25 21:37:25
- z czego sie śmiejeta? Z siebie sie śmejeta! Debilu, góralka mieszka już 30 lat w demokracji, ma paszport PO_d PO_duszką, a "chrabia" ją także PO_uczał; - możesz wziąć kredyt i zmienić pracę. P.Kopacz dała przykład ogłaszając; - jak PiS wygra wybory to mtrzeba wyjechać! Jeśli góralka lubi być PO_pychana i PO_szturchiwana przez górala to jej problem, góralki nie wiedzą iż są "czarne parasolki", Jachira, Lewica Razem, Dziewuchy Dziewuchom, #MuremZaKasią oraz Agata Nelska i RPO. 
WYŚMIEWCA elektoratu PIS
2019-11-25 17:34:00
Co tam ..TU JEST WOLSKA TU SIĘ PIJE ,ŻONĘ I DZIECI BIJE... a i na Pińcet można sie załapać...HEJ! P.S. W Zakopanem górole do dziś nie uchwalili uchwały o przemocy w rodzinie ( obowiązkowej "z urzędu" ) CZY TO WAM PISI WYBORCY DAJE COŚ DO MYŚLENIA???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ